Novinky

VÁNOČNÍ KONCERT FIALENEK V KOSTELE POVÝŠENÍ SVATÉHO KŘÍŽE

V páterk 15. prosince se konal v kostele Povýšení Svatého kříže koncert dětského sboru Fialenky pod vedením Romany Halamové. Zaplněný kostel si poslechl vánoční i dětské písničky v podání žáků naší školy.

Dana Tkáčová 

 

VÁNOČNÍ KONCERT FIALENEK

Srdečně Vás zveme na každoroční vánoční koncert dětského pěveckého sboru FIALENKY. Koncert se koná 15. prosince 2017 od 17.00 hod v Kostele Povýšení svatého kříže.

Romana Halamová, vedoucí sboru

Pozvánka 

FLORBALOVÝ TURNAJ CHLAPCI ROČNÍK 2004-2006

Ve čtvrtek 7. prosince vybraní chlapci ze 6. - 8. třídy bojovali v základním kole na florbalovém turnaji. V nabité konkurenci sportovních škol jsme skončili až na 4. místě. Poděkování za pěkný sportovní výkon patří všem klukům, byli to: Marek Blahout, David Mrskoš, David Stránský, Jonáš Mikeš, Jan Macháček, Ondřej Mach. Jonáš Mikeš, Patrik Danilevič, Vojta Černý, Matyáš Fleišer a Kryštof Křelina.

Dana Tkáčová 

 

VÁNOČNÍ KIDS MOCCA YES CUP

Žáci 3. - 5. ročníku se zúčastnili 1. ročníku dětského florbalového turnaje škol, který je pořádaný pod záštitou primátorů Jablonce nad Nisou a Liberce. V silné konkurenci se naše družstvo pod vedením kapitána Štěpána Svobody umístilo na 6., nepostupovém místě. Pochvala patří všem členům týmu, byli to: Matyáš Geisler, Filip Hájek, Matyáš Doležel, Jakub Hlubuček, Dominik Vegh, Vojtěch Tůma, Olga Koziolová, Petr Ježek, Vítek Herkner, David Křelina, Samuel Chalupecký a Roland Pešta. 

Dana Tkáčová 

 

 

ŘEDITELSKÉ VOLNO 21. A 22. PROSINCE 2017

Ředitelka základní školy PhDr. Janina Křimská vyhlašuje v souladu s §24 zákona č. 561/2004 Sb. ve čtvrtek 21. a v pátek 22. prosince 2017 ředitelské volno.

Ředitelské volno

LEGOROBOTIKA - SNĚŽNÉ FRÉZY

V Jablonci začal padat sníh, a tak jsme nemohli jinak než se pustit do konstrukce a programování fréz, radlic a jiných zimních zařízení na odhrabávání sněhu. Inspirací se nám stal sněžný pluh Pistenbully. Poté už nám nic nebránilo pustit se do stavby strojů, které jsme si sami vymysleli, sestrojili a také vyzkoušeli.

Patrik Řejha, 6. ročník

Mgr. Štěpánka Fabiánová

 

DUBÁK PŘÍRODOVĚDEC

Letošní soutěže Dubák - přírodovědec, která byla zaměřena na Motýly ČR, se s úspěchem zúčastnil jediný odvážlivec ze 7. ročníku Tadeáš Paldus. Získal nejen krásné 10. místo, ale i jedinečnou zkušenost a nezapomenutelný zážitek. Gratulujeme!!!

(V příloze naleznete článek Tadeáše Palduse) 

Kateřina Khailová

 

OBLASTNÍ KOLO TURNAJE ŠKOL V PIŠKVORKÁCH 2017

Každoročně se naše škola účastní několika matematických soutěží. A protože rádi zkoušíme nové akce, přihlásili jsme se letos poprvé také do turnaje škol v piškvorkách. Školní tým byl složen ze žáků a žákyň 8. ročníku, jmenovitě Daniel Šeps (kapitán), Kryštof Křelina, Jiří Lelek, Kateřina Kvapilová a Eliška Polmová. Oblastní kolo se konalo ve čtvrtek 16. listopadu na SPŠSE v Liberci. Celé dopoledne se hrály duely v piškvorkách mezi jednotlivými týmy, kterých bylo celkem 14. Zpočátku jsme lehce znejistili, protože jsme byli nejmladšími účastníky turnaje, ve kterém soutěžila přesila středoškoláků. Ale stačilo pár duelů a bylo zřejmé, že dokážeme i se staršími studenty držet krok. Do finále 8 nejlepších týmů jsme se neprobojovali, ale mezi zbylými týmy jsme patřili mezi nejlepší. Letos jsme chtěli nasbírat především zkušenosti a to se podařilo. Odjížděli jsme spokojeni, protože jsme v duelech se staršími soupeři mohli upevňovat a nalézat nové strategie řešení a také jsme někdy i my byli pro soupeře motivací. S piškvorkami rozhodně nekončíme a příští rok se pokusíme sestavit více soutěžních týmů.

Zapsala Mgr. Pavla Petráková

 

VYNIKAJÍCÍ ÚSPĚCH V LOGICKÉ OLYMPIÁDĚ

I v letošním roce se někteří žáci zapojili v rámci posilování matematické gramotnosti do Logické olympiády. Vynikajícího výsledku dosáhl opět David Křelina z 5. ročníku, který se v krajském kole umístil na skvělém 15. místě. Patří mu velká gratulace a poděkování za vynikající reprezentaci školy. Stejně tak patří poděkování i všem ostatním zúčastněným.

Mgr. Pavla Petráková 

 

SOUSTŘEDĚNÍ PĚVECKÉHO SBORU FIALENKY

O víkendu 3. - 5. listopadu se konalo na chatě Slovanka soustředění pěveckého sboru Fialenky. Děti zde nacvičovaly program na vánoční koncert, který se bude konat v pátek 15.12. v kostele Povýšení svatého kříže na náměstí B.Němcové od 17 hodin. Pobyt byl i příjemným odpočinkem pro děti. Hrály se různé hry, byli jsme na procházce a na rozhledně, děti si zařádily na diskotéce. Chata Slovanka nám poskytla úžasné zázemí s vynikajícím jídlem. Těšíme se na další povedené společné setkání.

Romana Halamová 

 

PROJEKT KROKUS

Ve čtvrtek 23. listopadu žáci 8. a 9. třídy zasadí cibulky žlutých krokusů na památku 1,5 milionu židovských a tisíců dalších dětí, které zahynuly v holocaustu během nacistické éry. Tímto důstojným aktem se naše škola poprvé připojí k Projektu Krokus, který organizuje irská organizace Holocaust Education Trust Ireland (HETI) ve spolupráci s Oddělením pro vzdělávání a kulturu Židovského muzea v Praze. 

O projektu

Mgr. Hana Dujčáková

FLORBALOVÝ TURNAJ ŠKOL

7. listopadu jsme odehráli základní kolo florbalového turnaje "O pohár ministra". Skončili jsme, v nabité konkurenci, na krásném 3. místě za Arbesovkou a Mozartovkou, před Janovem nad Nisou. Pochvala za bojovnost patří všem hráčům v čele s kapitánem Honzou Sejkorou, dále hráli Matyáš Fleišer, Kryštof Křelina, Honza Macháček, Jonáš Mikeš, Ondra Mach, Patrik Danilevič a André Pešta

Dana Tkáčová 

 

175 15 .

3 4 5 6 7 8 9

            

           

           

                   

           

            

              

              

                  

    

        

            

            

 

© 2011 Základní škola Antonína Bratršovského, foto: P. Kusala
Připravil PADOS, s.r.o.