Novinky

ZÁJEZD DO ANGLIE

27. května - 1. června jsou žáci naší školy na poznávacím zájezdu ve Velké Británii. V autobuse, kterým jedou je umístěný lokátor (aktivní od soboty 27. 5. od 12.30 do čtvrtku 1. 6. do 16:00). Na lokátoru je možné vidět trasu, aktuální polohu autobusu a když si rozkliknete zelený čtverec, tak uvidíte další údaje (aktuální rychlost, počet ujetých km, datum a čas pořízení dat). 

Lokátor 

1. den - pozdrav z cesty Německem. Nálada je výborná. Řízky  ještě  nedošly. Srdečně zdravíme z Německa. 

 

ČESKÝ DEN PROTI RAKOVINĚ 2017

V letošním roce jsme se již podruhé zapojili jako škola do celorepublikové akce Český den proti rakovině. Díky vynikající spolupráci pedagogů, žáků a rodičů se podařilo při prodeji tradičních kytiček vybrat částku 3 669 Kč, která byla odeslána na konto Ligy proti rakovině a poslouží tak na nádorovou prevenci, zlepšení kvality života onkologických pacientů, podporu onkologické výuky, výzkumu a vybavení onkologických center.

Mnohokrát všem děkujeme za aktivní účast na této akci.

 

BANGLAKIDS

Den pro Jamese se vydařil a podařilo se vybrat více, než bylo potřeba na pokrytí vzdělání a potřeb pro Jamese. Proto jsme se rozhodli ze zbylých peněz zakoupit dárky pro chudé bangladéšské rodiny. Přispěli jsme na koupi: šicího strojehrnce a člunu.

 

DOPRAVNÍ SOUTĚŽ MLADÝCH CYKLISTŮ

V úterý 18. dubna se naše dvě družstva zúčastnila okresního kola Dopravní soutěže mladých cyklistů na dopravním hřišti v Jablonci. V silné konkurenci se družstvo I. kategorie (2005 a mladší) ve složení Honza Macháček, Vojta Černý, Hristiana Atanasova a Jana Němcová umístilo na skvělém druhém místě, když je od postupu dělilo pouhých 15 bodů. Družstvo II. kategorie skončilo na 3. místě a věcnou cenu si odnesli Kryštof Křelina, Daniel Šeps, Eliška Polmová a Eliška Pospíšilová. Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy!

 

VÝSLEDKY ZÁPISU K ZÁKLADNÍMU VZDĚLÁVÁNÍ ZE DNE 5. DUBNA 2017

Výsledky zápisu k základnímu vzdělávání ve školním roce 2017/2018

Rozhodnutí o přijetí žáků k základnímu vzdělávání od školního roku 2017/2018 

 

BIOLOGICKÁ OLYMPIÁDA

Žáci naší školy byli také úspěšní v biologické olympiádě. Eliška Pospíšilová se umístila na skvělém 5. a Lukáš Lukášek na 6. místě v okresním kole, které se konalo se 10. dubna v Jablonci, na Gymnáziu U Balvanu. Gratulujeme!

ÚSPĚCHY V MATEMATICKÉ OLYMPIÁDĚ

Okresního kola v matematické olympiádě, které proběhlo v úterý 4. 4. 2017, se v letošním školním roce zúčastnili Jan Macháček a Patrik Danilevič, kteří se ze školního kola probojovali s naprostým přehledem. Jan Macháček se umístil na vynikajícím 1. - 3. místě bez ztráty jediného bodu, Patrik Danilevič pak obsadil ve velké konkurenci pěkné 16. místo. Oběma děkujeme za vynikající reprezentaci školy.

TŘÍDNÍ SCHŮZKY 12. A 20. DUBNA

Ve středu 12. dubna od 16.00 hodin se konají třídní schůzky 5. ročníku a 2. stupně v Saskově ulici. 20. dubna také od 16.00 hodin jsou třídní schůzky 1. - 4. ročníku v Opletalově ulici. Rodiče srdečně zveme!

ZÁPIS DO PRVNÍ TŘÍDY

Základní škola Antonína Bratršovského oznamuje, že se dne 5. dubna 2017 koná od 8.00 do 12.00 a od 13.00 do 17:30 hod. v Opletalově 1266/4, 466 01 Jablonec nad Nisou Zápis do 1. třídy. V příloze naleznete další potřebné informace i tabulku s harmonogramem zápisu.  

V případě dotazů nás kontaktujte: e-mail: sekretariat@zsab.cz, tel.: 604 244 232.

PlakátInformaceČasový harmonogram  

 

BYLI JSEM ÚSPĚŠNÍ S PROJEKTEM

Naše škola obdrží od Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody příspěvek na projekt "Zmapování květeny a živočichů na Jablonecku a v přilehlých částech CHKO Jizerské hory". tento projekt je zařazen do Grantového  programu ekologické výchovy dětí.

Další informace naleznete na: Nadace Ivana Dejmala

MEZINÁRODNÍ VÝTVARNÁ VÝSTAVA V LIDICÍCH

V Lidicích proběhne již 45. ročník Mezinárodní dětské výtvarné výstavy. Za naši školu jsme zaslali také několik obrázků, ze školního klubu I. stupně a práce dětí ze 6. a 7. ročníku. Organizace Spojených národů prohlásila rok 2017 Mezinárodním rokem udržitelného cestovního ruchu pro rozvoj, a proto letošní téma bylo věnováno cestování, a to v jakékoli možné podobě - výletům, dopravním prostředkům, cestování v mysli, ve snech, v umění, cestě mých snů... pole bylo opravdu široké.

L. Kirchnerová, I. Abrahámová

 

 

NAMALUJ SI SVÉHO ANDĚLA

V 5. ročníku výtvarné soutěže Namaluj svého anděla se umístily  dvě naše žákyně na druhých místech. V I. kategorii - Šárka Buchtová 1. třída a II. kategorii Tereza Stejskalová 3. třída. Oběma žákyním gratulujeme!

Informace o soutěži 

 

 

93 8 .

1 2 3 4

 

 

© 2011 Základní škola Antonína Bratršovského, foto: P. Kusala
Připravil PADOS, s.r.o.