Novinky

VÁNOČNÍ TURNAJE V MĚSTSKÉ HALE

Poslední den před vánočními prázdninami jsme pojali sportovně. Po ranních vánočních besídkách ve třídách a rozdání dárečků jsme přešli do městské haly, kde jsme sehráli turnaje ve florbale a ping-pongu.

Vítězem florbalového turnaje se stali sedmáci, když ve finále porazili osmáky. Nejlepším stolním tenistou je Marek Blahout, druhé místo patří Lukáši Šepsovi, třetí skončila paní učitelka Carola Ahneová. Gratulujeme!

Dana Tkáčová

 

VÁNOČNÍ KONCERT FIALENEK V KOSTELE POVÝŠENÍ SVATÉHO KŘÍŽE

V páterk 15. prosince se konal v kostele Povýšení Svatého kříže koncert dětského sboru Fialenky pod vedením Romany Halamové. Zaplněný kostel si poslechl vánoční i dětské písničky v podání žáků naší školy.

Dana Tkáčová 

 

VÁNOČNÍ KONCERT FIALENEK

Srdečně Vás zveme na každoroční vánoční koncert dětského pěveckého sboru FIALENKY. Koncert se koná 15. prosince 2017 od 17.00 hod v Kostele Povýšení svatého kříže.

Romana Halamová, vedoucí sboru

Pozvánka 

FLORBALOVÝ TURNAJ CHLAPCI ROČNÍK 2004-2006

Ve čtvrtek 7. prosince vybraní chlapci ze 6. - 8. třídy bojovali v základním kole na florbalovém turnaji. V nabité konkurenci sportovních škol jsme skončili až na 4. místě. Poděkování za pěkný sportovní výkon patří všem klukům, byli to: Marek Blahout, David Mrskoš, David Stránský, Jonáš Mikeš, Jan Macháček, Ondřej Mach. Jonáš Mikeš, Patrik Danilevič, Vojta Černý, Matyáš Fleišer a Kryštof Křelina.

Dana Tkáčová 

 

VÁNOČNÍ KIDS MOCCA YES CUP

Žáci 3. - 5. ročníku se zúčastnili 1. ročníku dětského florbalového turnaje škol, který je pořádaný pod záštitou primátorů Jablonce nad Nisou a Liberce. V silné konkurenci se naše družstvo pod vedením kapitána Štěpána Svobody umístilo na 6., nepostupovém místě. Pochvala patří všem členům týmu, byli to: Matyáš Geisler, Filip Hájek, Matyáš Doležel, Jakub Hlubuček, Dominik Vegh, Vojtěch Tůma, Olga Koziolová, Petr Ježek, Vítek Herkner, David Křelina, Samuel Chalupecký a Roland Pešta. 

Dana Tkáčová 

 

 

ŘEDITELSKÉ VOLNO 21. A 22. PROSINCE 2017

Ředitelka základní školy PhDr. Janina Křimská vyhlašuje v souladu s §24 zákona č. 561/2004 Sb. ve čtvrtek 21. a v pátek 22. prosince 2017 ředitelské volno.

Ředitelské volno

LEGOROBOTIKA - SNĚŽNÉ FRÉZY

V Jablonci začal padat sníh, a tak jsme nemohli jinak než se pustit do konstrukce a programování fréz, radlic a jiných zimních zařízení na odhrabávání sněhu. Inspirací se nám stal sněžný pluh Pistenbully. Poté už nám nic nebránilo pustit se do stavby strojů, které jsme si sami vymysleli, sestrojili a také vyzkoušeli.

Patrik Řejha, 6. ročník

Mgr. Štěpánka Fabiánová

 

DUBÁK PŘÍRODOVĚDEC

Letošní soutěže Dubák - přírodovědec, která byla zaměřena na Motýly ČR, se s úspěchem zúčastnil jediný odvážlivec ze 7. ročníku Tadeáš Paldus. Získal nejen krásné 10. místo, ale i jedinečnou zkušenost a nezapomenutelný zážitek. Gratulujeme!!!

(V příloze naleznete článek Tadeáše Palduse) 

Kateřina Khailová

 

OBLASTNÍ KOLO TURNAJE ŠKOL V PIŠKVORKÁCH 2017

Každoročně se naše škola účastní několika matematických soutěží. A protože rádi zkoušíme nové akce, přihlásili jsme se letos poprvé také do turnaje škol v piškvorkách. Školní tým byl složen ze žáků a žákyň 8. ročníku, jmenovitě Daniel Šeps (kapitán), Kryštof Křelina, Jiří Lelek, Kateřina Kvapilová a Eliška Polmová. Oblastní kolo se konalo ve čtvrtek 16. listopadu na SPŠSE v Liberci. Celé dopoledne se hrály duely v piškvorkách mezi jednotlivými týmy, kterých bylo celkem 14. Zpočátku jsme lehce znejistili, protože jsme byli nejmladšími účastníky turnaje, ve kterém soutěžila přesila středoškoláků. Ale stačilo pár duelů a bylo zřejmé, že dokážeme i se staršími studenty držet krok. Do finále 8 nejlepších týmů jsme se neprobojovali, ale mezi zbylými týmy jsme patřili mezi nejlepší. Letos jsme chtěli nasbírat především zkušenosti a to se podařilo. Odjížděli jsme spokojeni, protože jsme v duelech se staršími soupeři mohli upevňovat a nalézat nové strategie řešení a také jsme někdy i my byli pro soupeře motivací. S piškvorkami rozhodně nekončíme a příští rok se pokusíme sestavit více soutěžních týmů.

Zapsala Mgr. Pavla Petráková

 

VYNIKAJÍCÍ ÚSPĚCH V LOGICKÉ OLYMPIÁDĚ

I v letošním roce se někteří žáci zapojili v rámci posilování matematické gramotnosti do Logické olympiády. Vynikajícího výsledku dosáhl opět David Křelina z 5. ročníku, který se v krajském kole umístil na skvělém 15. místě. Patří mu velká gratulace a poděkování za vynikající reprezentaci školy. Stejně tak patří poděkování i všem ostatním zúčastněným.

Mgr. Pavla Petráková 

 

SOUSTŘEDĚNÍ PĚVECKÉHO SBORU FIALENKY

O víkendu 3. - 5. listopadu se konalo na chatě Slovanka soustředění pěveckého sboru Fialenky. Děti zde nacvičovaly program na vánoční koncert, který se bude konat v pátek 15.12. v kostele Povýšení svatého kříže na náměstí B.Němcové od 17 hodin. Pobyt byl i příjemným odpočinkem pro děti. Hrály se různé hry, byli jsme na procházce a na rozhledně, děti si zařádily na diskotéce. Chata Slovanka nám poskytla úžasné zázemí s vynikajícím jídlem. Těšíme se na další povedené společné setkání.

Romana Halamová 

 

PROJEKT KROKUS

Ve čtvrtek 23. listopadu žáci 8. a 9. třídy zasadí cibulky žlutých krokusů na památku 1,5 milionu židovských a tisíců dalších dětí, které zahynuly v holocaustu během nacistické éry. Tímto důstojným aktem se naše škola poprvé připojí k Projektu Krokus, který organizuje irská organizace Holocaust Education Trust Ireland (HETI) ve spolupráci s Oddělením pro vzdělávání a kulturu Židovského muzea v Praze. 

O projektu

Mgr. Hana Dujčáková

188 16 .

4 5 6 7 8 9 10

           

           

            

            

           

                   

           

            

              

              

                  

    

      

 

                     

             

             

 

© 2011 Základní škola Antonína Bratršovského, foto: P. Kusala
Připravil PADOS, s.r.o.