Novinky

ZOOEXPEDICE

V úterý 5. února se sedmá třída vypravila do zasněžené liberecké ZOO v rámci ekologicko-výchovného programu ZOOexpedice, pořádaného střediskem ekologické výchovy Divizna. Součástí programu byla komentovaná prohlídka ZOO s lektorkou, pracovní listy, návštěva přípravny krmiv a badatelny. 

Dozvěděli jsme se spoustu nových informací, pohladili si užovku a omrkli, jaký mají zvířátka v ZOO jídelníček. Slonice nám na rozloučenou dokonce zatroubily :-)

Mgr. Kateřina Khailová 

ŠKOLNÍ KLUB

Ideální sněhové podmínky využíváme na školní zahradě. Odpočatí a plní energie se vracíme a malujeme na hedvábí.
 
 

PROJEKT LEPŠÍ MÍSTO – DEN D

 Jak jistě víte, žáci naší školy se zapojili do projektu Lepší místo ve škole a právě dnes 30. ledna 2019 se v jabloneckém Eurocentru uskutečnilo velké finále. Žáci všech zúčastněných škol představili svoje projekty s návrhy, jak zlepšit prostředí své školy, před porotou a bojovali o 2x50 000Kč. Konkurence byla velká. Nakonec jsme se však, zejména díky Vaší podpoře při veřejném hlasování, umístili na krásném druhém místě a získali vysněný šek!

DĚKUJEME!

 


 

TŘÍKRÁLOVÉ ZPÍVÁNÍ

Náš školní pěvecký sbor Fialenky se 6. ledna 2019 zúčastnil již 21. ročníku Tříkrálového zpívání 2019 v Městském divadle v Jablonci nad Nisou. 
Děti dostaly od pana ředitele divadla Mgr. Pavla Žura DIPLOM.
 

VÁNOČNÍ PŘÁNÍ

VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ S OUTREACH GOSPEL CHOIR

Stejně jako před dvěma lety nás navštívíli studenti z Andrewsovy univerzity v Michiganu. Společně s námi si zazpívali, naučili nás dvě gospelové písně a podělili se s námi o svůj životní příběh.

Děkujeme a těšíme se na další setkání!

ŘEDITELSKÉ VOLNO

Ředitelka základní školy PhDr. Janina Křimská vyhlašuje v souladu s § 24 zákona č. 561/2004 Sb. ve čtvrtek 20. prosince 2018 a v pátek 21. prosince 2018 ředitelské volno.

OKRESNÍ PŘEBOR V ŠACHU

Ve čtvrtek 29. listopadu se čtyřčlenné družstvo ve složení J. Macháček, P. Danilevič, K. Křelina a O. Mach zúčastnilo okresního Přeboru v šachu, který pořádal šachový oddíl Desko Liberec. Turnaj probíhal v restauraci U Košků, hrálo se ve třech kategoriích. Naše družstvo asi nejvíce potrápili borci z Jergymu. Celkově chlapci skončili na 3. místě, ale z Jablonce byli jediní, tak postupují do dalšího kola, které se bude konat v únoru.

 

 

JSME NEJLEPŠÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA V PIŠKVORKÁCH V LIBERECKÉM KRAJI

V pátek 23. listopadu se dva pětičlenné týmy z 8. a 9. ročníku zúčastnily Oblastního kola turnaje škol v piškvorkách. Obě družstva postoupila do semifinále a jedno ještě dále do finálových duelů. Nakonec jsme jako škola dosáhli mimořádného úspěchu a vybojovali celkově 2. místo. Toto umístění zajistilo jednomu z týmů postup do Krajského kola turnaje škol v piškvorkách, které se konalo 27. listopadu. Konkurence byla opravdu velká a naše zkušenost o to cennější. Vrstevníky z jiných oblastních kol se nám podařilo porazit, ale na středoškolské soupeře jsme tentokrát nestačili. Přesto jsme si celý soutěžní den užili a nasbírali cenné zkušenosti, které příští rok určitě opět zúročíme.

Tým NÁHRADNÍKŮ a Mgr. Pavla Petráková


 

VÝSLEDKY VOLEB DO ŠKOLSKÉ RADY

Výsledek voleb zástupce rodičů žáků do Školské rady Základní školy Antonína Bratršovského                                                                      

Volby proběhly ve dnech 1. – 5. listopadu 2018.

Celkem hlasovala 105 oprávněných voličů s následujícím výsledkem.

S účinností od 7. listopadu 2018 byla s nejvyšším počtem 50 hlasů novým zástupcem rodičů žáků ve Školské radě zvolena paní Jiřina Dědečková.

7. listopadu 2018 proběhla také volba zástupce pedagogů do Školské rady.

Většinou hlasů pedagogů byla znovu za pedagogický sbor zvolena Mgr. Pavla Petráková.

Zástupcem za zřizovatele i nadále zůstává děkan Římskokatolické farnosti v Jablonci nad Nisou P. Oldřich Kolář.

LOGICKÁ OLYMPIÁDA 2018

Lucie Antonínová z 5. ročníku se umístila na krásném 3. místě v krajském kole Logické olympiády 2018.
 
GRATULUJEME!
 

BĚH KOLEM DRUHÉ PŘEHRADY

VÝSLEDKY 

187 16 .

1 2 3 4 5 6

           

           

            

            

           

                   

           

            

              

              

                  

    

        

            

            

 

© 2011 Základní škola Antonína Bratršovského, foto: P. Kusala
Připravil PADOS, s.r.o.