Novinky

HELPÍKŮV POHÁR 2019

Ve středu 15. 5. se naši páťáci zúčastnili dětské vzdělávací zdravotnické soutěže " Helpíkův pohár 2019". Za velmi chladného počasí a v silné konkurenci vybojovaly tři posádky krásné 7., 13. a 15. místo.

Gratulujeme.

Mgr. Jana Kekulová 

 

VÝSLEDKY ZÁPISU DO PRVNÍ TŘÍDY

 

ZÁPIS DO PRVNÍ TŘÍDY

DEN PRO JAMESE - 1. března 2019

Celkem se vybralo 16 860,- Kč

Během dne pro Jamese žáci vyráběli velikonoční přáníčka, zápichy, náramky, svíčky, květináče, krmítka, sázeli pažitku atd. Poté se tradičně prodávali dorty a výtěžek ve výši 7 800,- Kč byl věnován na podporu chlapce Jamese Sircara z Bangladéše, kterého má škola adoptovaného v rámci Adresného dárcovství u Adry, o. p. s. Zbylé peníze budou věnovány na varhany do Kostela Nejsvětějšího Srdce Ježíšova v Jablonci nad Nisou. 

 

ŠESTÁ TŘÍDA A PROJEKTOVÝ DEN NA SPŠT

I šesťáci si ve středu 20. února náramně užili projektový den na SPŠT a vyrobili si úžasné předměty ze dřeva i kovu. Dívky šperky, postavičky a nápisy pájené cínem, chlapci dřevěnou přepravku na nápoje.
 
Dana Tkáčová
 
    
 
 

PROJEKTOVÝ DEN NA SPŠT

Středu 13. února jsme díky vstřícnosti Střední průmyslové školy technické strávili v dílnách jejich školy. Vyráběli jsme pájené panáčky v elektro dílně a přepravky na nápoje v truhlárně. Celé odpoledne se nám věnovali zkušení pedagogové včetně několika studentů a učňů. Děkujeme.

Dana Tkáčová

  

ZOOEXPEDICE

V úterý 5. února se sedmá třída vypravila do zasněžené liberecké ZOO v rámci ekologicko-výchovného programu ZOOexpedice, pořádaného střediskem ekologické výchovy Divizna. Součástí programu byla komentovaná prohlídka ZOO s lektorkou, pracovní listy, návštěva přípravny krmiv a badatelny. 

Dozvěděli jsme se spoustu nových informací, pohladili si užovku a omrkli, jaký mají zvířátka v ZOO jídelníček. Slonice nám na rozloučenou dokonce zatroubily :-)

Mgr. Kateřina Khailová 

ŠKOLNÍ KLUB

Ideální sněhové podmínky využíváme na školní zahradě. Odpočatí a plní energie se vracíme a malujeme na hedvábí.
 
 

PROJEKT LEPŠÍ MÍSTO – DEN D

 Jak jistě víte, žáci naší školy se zapojili do projektu Lepší místo ve škole a právě dnes 30. ledna 2019 se v jabloneckém Eurocentru uskutečnilo velké finále. Žáci všech zúčastněných škol představili svoje projekty s návrhy, jak zlepšit prostředí své školy, před porotou a bojovali o 2x50 000Kč. Konkurence byla velká. Nakonec jsme se však, zejména díky Vaší podpoře při veřejném hlasování, umístili na krásném druhém místě a získali vysněný šek!

DĚKUJEME!

 


 

TŘÍKRÁLOVÉ ZPÍVÁNÍ

Náš školní pěvecký sbor Fialenky se 6. ledna 2019 zúčastnil již 21. ročníku Tříkrálového zpívání 2019 v Městském divadle v Jablonci nad Nisou. 
Děti dostaly od pana ředitele divadla Mgr. Pavla Žura DIPLOM.
 

VÁNOČNÍ PŘÁNÍ

VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ S OUTREACH GOSPEL CHOIR

Stejně jako před dvěma lety nás navštívíli studenti z Andrewsovy univerzity v Michiganu. Společně s námi si zazpívali, naučili nás dvě gospelové písně a podělili se s námi o svůj životní příběh.

Děkujeme a těšíme se na další setkání!

181 16 .

1 2 3 4 5

            

           

           

           

                   

           

            

              

              

                  

    

        

            

            

 

© 2011 Základní škola Antonína Bratršovského, foto: P. Kusala
Připravil PADOS, s.r.o.