TŘÍDNÍ VÝLET DO BOZKOVA

Dne 25. 6. jsme vyrazili vlakem do Tanvaldu, kde jsme přestoupili do Jesenného. Náš cíl byla fara v Bozkově, kam jsme došli pěšky, odložili věci do předem rozdělených pokojů a potom šli do Návarova na oběd. Dostali jsme vynikající kuřecí řízky s bramborami. I přes všechnu naši lenost jsme vyrazili na zříceninu hradu Návarova, která ale byla bohužel uzavřená. Po celém dni jsme se večer odměnili buřty, chlebem, ohněm a hrami. Naši spolubydlící byli ministranti z Polska, kteří se nacházeli ubytovaní pod námi. Všichni jsme nemohli usnout, ale největší hluk dělaly holky, které se vzbudily ve tři ráno a myslely si, že vychází slunce. Bohužel to byl jen měsíc a tak zase šly spát.

V sedm hodin ráno se již valná většina lidí vzbudila, i když někteří nedobrovolně. V půl osmé nás z postele "vykopaly" Lucka a Verča a "dotáhly" nás na rozcvičku, kterou samy vedly. Byla velice zábavná. V osm jsme všichni společně šli na snídani, která byla velmi bohatá a v podobě švédských stolů. Mohli jsme si vzít, co jsme chtěli (děkujeme za NUTELLU J).

V deset hodin odstartovala naše prohlídka Bozkovských jeskyní. Velmi se nám líbilo jezero, které bylo krásně čisté. Zajímavé také bylo, jak některé jeskyně a jeskynní útvary pojmenovávali. Například peklo, ve kterém nechyběli i čerti, nebo perníkovou chaloupku s Jeníčkem a Mařenkou.  Nejkrásnější jeskyní byla jeskyně Překvapení, která nám nabídla nejbohatší výhled na krápníky. Cestou zpátky jsme opět jeli vlakem a pak už nás čekali rodiče, pokojíček a postel.

Agáta Hybnerová a Sára Hampacherová

  


       

                   

           

           

                  

           

              

                 

 

 

         

 

© 2011 Základní škola Antonína Bratršovského, foto: P. Kusala
Připravil PADOS, s.r.o.