SPORT

LYŽAŘSKÝ KURZ - DEN ČTVRTÝ

Čtvrtý den kurzu byl ve znamení hodnocení lyžařských a snowboardových dovedností. Všichni si zaslouží velkou pochvalu za zlepšení a do žákovských knížek jedničky za techniku i styl.

V závěrečném závodě ve slalomu byl nejrychlejším sjezdařem ve všech kategoriích Honza Sejkora, nejrychlejší dívkou na lyžích Kačka Kvapilová, nejrychlejší snowboardistkou Áďa Tichá. Všichni si odnesli sladké odměny. Gratulujeme! 

Velké poděkování si zasluží tatínek Lukáše Lukáška, který s námi strávil tři dny na lyžích a pomohl zdokonalit lyžařské dovednosti Sáry, Dana, Martina a Aničky.   

 

LYŽAŘSKÝ KURZ - DEN TŘETÍ

Přestože bývá třetí den krizovým, zvládli jsme ho bez problémů, i když o pády nebyla nouze... Stále se zlepšujeme, lyžujeme, snowbordujeme a užíváme si pohody na sněhu. Zítra nás čeká závěrečné hodnocení, závody ve slalomu, v pátek pak běžky (kdo nemá pěšky)...

LYŽAŘSKÝ KURZ - DEN DRUHÝ

Druhý den lyžařského kurzu se opět vydařil. Po pondělním rozježdění dnes již všichni bravurně zvládají záludnosti jednotlivých sjezdovek, unašeče poma ani kotva nás už nerozhodí. Pochvala patří oběma začínajícím snowboardistům Jirkovi a Nele, kteří již dokážou sjet sjezdovku a samozřejmě Adélce, která s námi byla již druhý den.

 

LYŽAŘSKÝ KURZ - DEN PRVNÍ

V pondělí 23. ledna jsme si užili první den lyžařského kurzu 7. a 8. třídy na svazích lyžařského areálu Severák. 

Ráno jsme se rozdělili do třech družstev (snowboardisté a dvě skupiny lyžařů) a pokračovali výcvikem. Někdo potřeboval jízdu pouze osvěžit, pro některé to byla úplná novinka. Všichni jsme ale nakonec první den dokázali vyjet na vleku a sjet v pohodě dolů. Těšíme se na zítřejší den plný nových zážitků!

 

 

HRY NA SNĚHU O TĚLESNÉ VÝCHOVĚ

Ve čtvrtek 19. ledna se nám povedla tělesná výchova, kterou jsme strávily na svahu pod hrází. Bobovaly jsme, vyráběly bunkry, horolezly a užívaly krásného počasí... 

Dana Tkáčová 

ZÁVĚREČNÉ POKYNY LYŽAŘSKÝ KURZ

KDY: 23. - 27. ledna 2017, 8.15 hod odjezd od školy, návrat cca 13.15 hod ke Scolarestu (oběd)

KDE: Jizerské hory, lyžařský areál Severák

JAK:  pondělí - čtvrtek lyžařský a snowboardový výcvik, pátek běžecké lyžování, turistika, hry na sněhu...

Lyže a snowboardy je možné uschovat přímo na místě (bouda lyžařské školy na Kampě), kdo chce vozit vybavení zpět je možné. Bus nás doveze přímo do areálu a zpět.

Zhruba v polovině výuky bude pauza na svačinu, v teple, v boudě lyžařské školy.

DĚTI POTŘEBUJÍ:

- lyžařské sjezdové nebo snowboardové vybavení (u lyží nutné potvrzení o seřízení ze servisu!!!, vyberu nejpozději v pondělí v autobuse), prosím o úpravu lyží a snowboardů parafínem.

- seřízenou a správně utaženou helmu, brýle

- pohodlné, prodyšné a dostatečně teplé oblečení, dvoje rukavice

- svačinu a termosku s čajem  

- na pátek (kdo má) běžecké vybavení, ostatní teplé oblečení, boby, ježdíky

 

FLORBALOVÝ TURNAJ DÍVEK

Ve čtvrtek 5. ledna jsme zakončily florbalový blok turnajem. Soutěžilo se o čokolády Milka, proto Milka Cup. Nejlepší děvčata byla modrá ze 6. třídy, nejlepší střelkyní turnaje Hristiana Atanasova. Velká pochvala super brankářkám: Elišce Polmové a Káje Sejkorové. Fialové odměny si odnesla všechna děvčata a určitě i dobrý pocit z nově nabytých dovedností.

Dana Tkáčová 

 

 

POSLEDNÍ BRUSLENÍ DÍVEK

Ve čtvrtek 2. prosince jsme ukončily závěrečným hodnocením minikurz bruslení dívek. V průběhu třech lekcí se všechna děvčata velmi zlepšila a bravurně zvládala jízdu vpřed i vzad, odšlapovat i cibulky.

Pro velký úspěch pravděpodobně na jaře zopakujeme!

Dana Tkáčová 

ZÁVĚREČNÉ HODNOCENÍ BRUSLENÍ

Na závěr třech lekcí bruslení jsme závodili o nejlepšího rychlobruslaře. Nejrychleji zdolal tři kola na zimním stadionu Vojta Černý časem 1,02 těsně sledovaný Davidem Váchou 1,03. Oba jsou hokejisté a na ledu jsou jako doma. Třetí v pořadí byl Honza Macháček, který zaostal pouze o 2 vteřiny (1,05). Všichni jsou šesťáci a porazili i nejlepší deváťáky Standu Krause (1,07), Filipa Hloužka (1,10) a Ondru Lelka (1,14).

Všichni nejlepší si odnesli velkou pochvalu, jedničku z bruslení a sladkou odměnu!

Dana Tkáčová 

 

 

LYŽAŘSKÝ KURZ 7. A 8. TŘÍDA

V termínu 23. - 27. ledna 2017 se uskuteční lyžařský kurz pro 7. a 8. třídu. Budeme denně vyjíždět autobusem do Jizerských hor, pravděpodobně na Severák. První tři dny trénink sjezdovek a snowboardů, čtvrtek a pátek běžečké lyžování, hry na sněhu a turistika.

Cena 1200,- Kč (v ceně: doprava lyžařský areál a zpět - objednaný BusLine, 3 x skipas, svačina v teple). Nutné seřízené lyže nebo snowboard včetně potvrzení ze servisu, přilba!

Přihláška v příloze!

CELÁ ŠKOLA BRUSLÍ...

Téměř celá naše škola se v průběhu listopadu a prosince ocitá na ledové ploše. Jezdíme dopředu i dozadu, odšlapujeme, hrajeme různé hry, pokoušíme se o hokej a krasobruslařské figury. Ne kažnému se úplně daří, ale většina žáků se v průběhu 3-5 hodin na ledě, základy bruslení naučí.

A samozřejmě: všechny bruslení náramně baví...

Dana Tkáčová 

POZOR: 14. a 28. listopadu zrušeno bruslení 4. a 5. třída, náhradní termíny: 5. a 12. prosince. 

 

PROVĚŘENÍ KONDICE ŽÁKŮ...

Jeden říjnový týden jsme prověřovali kondici žáků naší školy. V běhu okolo druhé přehrady, což je zhruba 1400 metrů byla nejlepší dívkou Kačka Závůrková ze 6. třídy v čase 5,25 min, následovaná Kačkou Kvapilovou a Adélou Tichou, obě ze 7. třídy. Nejrychlejším chlapcem byl deváťák Ondra Lelek těsně sledovaný Sašou Doktorem, jejich časy: 4,32 a 4,33 min. Nejlepší šesťáci: Patrik Danilevič a Ondra Mach, oba ve shodném čase 4,49 min. Pro velký úspěch určitě na jaře zopakujeme...

Dana Tkáčová, učitelka TV  

 

72 6 .

3 4 5 6

            

           

           

                   

           

            

              

              

                  

    

        

            

            

 

© 2011 Základní škola Antonína Bratršovského, foto: P. Kusala
Připravil PADOS, s.r.o.