Tři čtvrteční tělesné výchovy trávíme s dívkami na in-linech. Jízda, zatáčení, odšlapování nám nedělá potíže a užíváme si krásného počasí...

TĚLESNÁ VÝCHOVA NA KOLECH

Úterní tělesnou výchovu jsme strávili netradičně na kolech. Převýšení 323 m, vzdálenost 15 km, nejvyšší bod 742 m n. m. a pochvala všem klukům.

MISTROVSTVÍ ŠKOLY VE ŠPLHU

O tělesné výchově jsme trénovali šplh na tyči. Ne každému se podařilo dostat až nahoru, všichni se však pokusili. Nejrychlejší dívkou se stala Adéla Tichá v čase 3,42 v celkovém pořadí skončila na skvělém třetím  místě, nejrychlejším chlapcem byl Ondra Lelek v čase 2,14.

Další výsledky si můžete prohlédnou v tabulce.

V KVĚTNU JEZDÍME NA IN-LINECH A KOLECH

V květnu dívky trénují in-line bruslení a starší chlapci (8. a 9. třída) cyklistiku. Informace a souhlas rodičů jsou ke stažení v příloze.

VITAMÍNOVÝ TURNAJ DÍVEK

Ve čtvrtek proběhl za účasti většiny dívek fotbalový turnaj pětičlenných týmů. V soutěži o vitamíny v podobě jahod a hroznového vína vyhrála pětka v čele s kapitánkou Adélou Adamovskou za vydatné pomoci Kláry Blahoutové, Terky Havrdové, Nikoly Grabmüllerové a Kristiny Slámové.

VÝSLEDKY 50 M VOLNĚ

Nejlepším plavcem školy se stal Filip Hartman, který uplaval 50m volně za 36 s, nejlepší dívkou Nikola Grabmüllerová, která uplavala stejnou trať v v čase 48 s. Vítězům gratulujeme, ostatní výsledky si můžete prohlédnou v příloze.

ZÁVĚREČNÁ LEKCE PLAVÁNÍ DÍVEK

Závěrečný závod na 50 m volným stylem ukončil ve čtvrtek 16. března výukový blok plavání. Čas byl i tentokrát důležitý, pod jednu minutu se dostala pouze 2 děvčata. První byla Nikola Grabmüllerová (48,44), druhá Adéla Tichá (55,59) a na třetím místě se umístila Eliška Polmová (1:03,18). Všechny dívky zvládly potápění a podařilo se jim vylovit puk ze dna bazénu, dokázaly splývat i plavat pod vodou.

TURNAJ VE STOLNÍM TENISE

14. března jsme o hodině tělesné výchovy 8. a 9. tříd chlapců sehráli turnaj ve stolním tenise. Po nezbytném rozehrání jsme sehráli vyřazovacím způsobem, na čtyři kola, turnaj. Do finále se probojovali Tomáš a Saša Doktorovi, nakonec byl lepší Tomáš.

FOTBALOVÝ TURNAJ 6. A 7. TŘÍDY

V pondělí 13. března po ukončení "fotbalového bloku" jsme opět sehráli jeden z turnajů, tentokrát v sálovém fotbale. Čtyři družstva bojovala o vitězství a sladkosti, boj byl tvrdý, ale čestný. V turnaji bez jediné prohry skončilo jako první družstvo "černých" se složení: Kryštof Křelina, Honza Macháček, Honza Sejkora, Matyáš Fleišer a Lukáš Hloužek. Gratulujeme!

Dana Tkáčová

TURNAJE V PŘEHAZOVANÉ

Výukový blok volejbalu jsme zakončili hodnocením spodního a vrchního odbití. Protože se všem podařilo 5 odbití nad sebe i správně provedený "bagr", nikdo nedostal horší známku než jedničku. Pak jsme sehráli 3 turnaje v přehazované, systémem každý s každým a dokázali jsme, že o vládáme pravidla i míč.

V turnaji mladších chlapců (6. a 7. třída) zvítězila čtveřice ve složení Honza Macháček, Ondra Mach, Jonáš Mikeš a Jonáš Paldus. V turnaji starších chlapců (8. a 9. třída) zvítězila trojice Tomáš Caldr, Tomáš Doktor a Ondra Lelek, kteří vyhráli s velkou převahou.

Turnaj dívek byl velmi vyrovnaný, 3 týmy měly shodně po 2 vítězstvích a proto vyhrála čtveřice s nejlepším skóre: Kateřina Závůrková, Kateřina Kapilová a Hristiana Atanasova.

V BŘEZNU PLAVEME

POZOR V ÚTERÝ 14. BŘEZNA JE BAZÉN UZAVŘENÝ, NÁHRADNÍ TERMÍN 21. BŘEZNA!!!

Po jarních prázdninách proběhne výuka plavání dívek a 8. a 9. tříd chlapců v bazénu. Informace ke stažení jsou v příloze.

KDY: 28. února - 16. března 2017 (odcházíme společně od Scolarestu ve 13.10 hod, rozchod před plaveckým bazénem v 15.00 hod)

CENA: 30,- Kč/jeden vstup (100,- Kč záloha na čip NENÍ POTŘEBA)

KDE: Plavecký bazén v Jablonci nad Nisou

DĚTI POTŘEBUJÍ: plavky, ručník, mýdlo (kdo má, plavecké brýle, případně plavecká destička)

LYŽAŘSKÝ KURZ - DEN PÁTÝ

Pátý den lyžařského kurzu jsme se věnovali turistice. Šest odvážných běželo od Kapličky na Královku, ostatní šlapali po svých, oklikou přes Josefodolskou přehradu. Na rozhledně jsme se potkali a vystoupali 105 schodů na věž. Odměnou nám byl překrásný výhled na Jizerské hory, Krkonoše, Bedřichov i Jablonec nad Nisou. Dostat se zpět ke Kapličce už byla pro všechny hračka, běžkaři však byli rychlejší.

Protože jsme se na sněhu všichni náramně zlepšili, těšíme se na další krásné zimní dny, které určitě strávíme na snowboardech, sjezdovkách nebo běžkách.