8. třída

JAK SE PEČE ŠTĚSTÍ

V rámci hodin PČ si dívky upekly jednoduchý sladký pokrm - tvarohové taštičky s marmeládou. Užily  si odpoledne plné pekařské pohody a domů si odnesly patřičnou výslužku. 

 

PLANETA ZEMĚ 3000 A JEDEN SVĚT NA ŠKOLÁCH

I letos jsme se zúčastnili dvou úspěšných projektů, které jsou na naší škole již tradicí. V Planetě Zemi jsme se tentokrát vydali do slunné Brazílie a v Jednom světě na školách jsme opět zhlédli tři poutavé příběhy, které nám přiblížily životní strasti i slasti vrstevníků z jiných koutů světa.

LYŽAŘSKÝ KURZ

V týdnu od 23. do 27. ledna jsme strávili týden na lyžařském kurzu ve skiareálu Severák. 4 dny jsme pilovali jízdu na snowboardech a sjezdových lyžích, pátý den jsme pak věnovali turistice na běžkách i bez. Povedený týden jsme si všichni moc užili, obrázky si můžete prohlédnout v galerii.

 

POSLEDNÍ DEN PŘED PRÁZDNINAMI

Poslední den před vánočními prázdninami jsme pojali slavnostně. Nejdříve jsme se ve škole podělili při vánoční besídce o cukroví a dárky a pak jsme se společně vydali do městské haly. Tam jsme tančili hip-hop, hráli ping-pongový a florbalový turnaj. Ve florbalovém turnaji jsme se umístili na 3. místě, porazili jsme osmáky.

 

ZAČÍNÁME...

V počtu 17 vstupujeme do 7. ročníku. Bude to rok náročný a hodně důležitý, proto si popřejme dostatek sil, energie a dobré nálady k jeho zvládnutí.

Třídní učitelka Mgr. P. Petráková a sedmáci

Začínáme_2016 

BOHOUŠ A DÁŠA ZACHRAŇUJÍ SVĚT

7. třída se zúčastnila komiksové soutěže "Bohouš a Dáša zachraňují svět", kterou pořádal Člověk v tísni. Děti se bohužel neumístily, ale byla to pro ně cenná "vymýšlecí" zkušenost. Některé výtvory si můžete prohlédnout v galerii. Další informace k soutěži naleznete na: www.varianty.cz

 

NĚMČINA NEKOUŠE

V úterý 18. 10. navštívila šestou a sedmou třídu lektorka Tandemu paní Květa Šelbická, aby dětem ukázala, že němčina nekouše. Její hodina byla plná zajímavých her, ale hlavně německého jazyka. Ve spontánní atmosféře si děti procvičily své znalosti, naučili se nové věci a hlavně mohly zapomenout na to, že nemluví svým rodným jazykem. Cíl byl bezpochyby splněn ;)  Děkujeme! 

Mgr. Kateřina Holanová 

 

KLIMA TŘÍDY V MAJÁKU

V rámci upevňování pozitivního klima třídy jsme se zúčastnili stejnojmenného programu v o.p. s. MAJÁK v Liberci. Program „šitý na míru" nám umožnil prožít pestré dopoledne s několika zážitkovými aktivitami. Vyzkoušeli jsme si, že týmový duch je to, co nám mnohdy pomůže překonat nejednu překážku, dozvěděli jsme se o sobě i několik novinek a pochopili jsme, že jeden bez druhého se ve třídě neobejdeme.

Sedmáci a P. Petráková

 

EVROPSKÝ DEN JAZYKŮ

 

GRATULUJEME HONZOVI SEJKOROVI

Gratulujeme Honzovi Sejkorovi za vynikající sportovní výkony, kterých dosáhl během prázdnin

1. místo ve čtvrtém kole Evropského poháru sjezdových minikár

3. místo na mistrovství Evropy sjezdových minikár

2. místo v šestém kole Evropského poháru sjezdových minikár

Sedmáci a tým ZŠ AB

 Honza Sejkora

 

 

6:0 PRO NĚMČINU

ZÁŽITKOVÁ ANGLIČTINA

24 2 .

1 2

 

 

© 2011 Základní škola Antonína Bratršovského, foto: P. Kusala
Připravil PADOS, s.r.o.