8. třída

PROJEKTOVÝ DEN NA SUPŠ 8. TŘÍDA

21. února jsme si užili „Projektový den na SUPŠ". 5 vyučovacích hodin jsme strávili ve dvou dílnách: Kov a šperk a Design grafické a plastické rytiny. Výsledky naší práce si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Dana Tkáčová 

 

HODNOTILI JSME 1. POLOLETÍ 2017/18

Společně s předáváním vysvědčení za 1. pololetí jsme se vrátili na začátek školního roku, kdy jsme si v rámci třídnického dne vytyčili cíle pro letošní školní rok v podobě našich očekávání a obav. Závěr prvního pololetí byl tedy ideální příležitostí k hodnocení. Očekávání, která se naplnila, jsme označili barevnými kolečky, a ta která se zatím nenaplnila, jsme označili černými kolečky. Stejně tak jsme zhodnotili i obavy - ty, které se potvrdily (černá kolečka) a ty, které se nenaplnily (barevná kolečka). Uvidíme, jak se naše hodnocení změní v závěru školního roku.

Pavla Petráková

ADÉLA TICHÁ USPĚLA NA OLYMPIÁDĚ

Adéle Tiché se podařilo nominovat na Zimní olympiádu dětí a mládeže 2018, která se konala v Pardubickém kraji. Adéla byla součástí výpravy za Liberecký kraj a závodila ve snowboardingu. Olympiáda se konala poslední týden v lednu, 29. ledna - 1. února 2018. Liberecký kraj v těžké konkurenci nakonec zvítězil a přispěla k tomu i vynikající umístění Adély - snowboardcross (3.místo),obří slalom (6.místo) a slopestyle (9.místo)

Dana Tkáčová a Šimon Petrák

(fotoarchiv Adély Tiché)

TURNAJ V PIŠKVORKÁCH

Každoročně se naše škola účastní několika matematických soutěží. A protože rádi zkoušíme nové akce, přihlásili jsme se letos poprvé také do turnaje škol v piškvorkách. Školní tým byl složen ze žáků a žákyň 8. ročníku, jmenovitě Daniel Šeps (kapitán), Kryštof Křelina, Jiří Lelek, Kateřina Kvapilová a Eliška Polmová. Oblastní kolo se konalo ve čtvrtek 16. listopadu na SPŠSE v Liberci. Celé dopoledne se hrály duely v piškvorkách mezi jednotlivými týmy, kterých bylo celkem 14. Zpočátku jsme lehce znejistili, protože jsme byli nejmladšími účastníky turnaje, ve kterém soutěžila přesila středoškoláků. Ale stačilo pár duelů a bylo zřejmé, že dokážeme i se staršími studenty držet krok. Do finále 8 nejlepších týmů jsme se neprobojovali, ale mezi zbylými týmy jsme patřili mezi nejlepší. Letos jsme chtěli nasbírat především zkušenosti a to se podařilo. Odjížděli jsme spokojeni, protože jsme v duelech se staršími soupeři mohli upevňovat a nalézat nové strategie řešení a také jsme někdy i my byli pro soupeře motivací. S piškvorkami rozhodně nekončíme a příští rok se pokusíme sestavit více soutěžních týmů.

Zapsala Mgr. Pavla Petráková

BADMINTONOVÝ TURNAJ CHLAPCI

11. 12. jsme sehráli turnaj dvojic v badmintonu. V ostré konkurenci téměř všech chlapců (chyběl pouze Filip Hartman) sehrál každý pár 7 zápasů. První místo obsadila dvojice Dan Šeps a Michal Buk, druzí Kryštof Křelina a Honza Sejkora, na třetím místě David Stuchlík a Karel Čáp.

Ostatní výsledky si můžete prohlédnout zde.

Dana Tkáčová 

BYLI JSME ÚSPĚŠNÍ VE FLORBALOVÉM TURNAJI

7. listopadu jsme odehráli základní kolo florbalového turnaje "O pohár ministra". Skončili jsme, v nabité konkurenci, na krásném 3. místě za Arbesovkou a Mozartovkou, před Janovem nad Nisou. Pochvala za bojovnost patří všem hráčům v čele s kapitánem Honzou Sejkorou, dále hráli Matyáš Fleišer, Kryštof Křelina, Honza Macháček, Jonáš Mikeš, Ondra Mach, Patrik Danilevič a André Pešta

Dana Tkáčová 

PODZIMNÍ LAND ART

18. října jsme vytvářeli v rámci předmětu pracovní činnosti krajinné umění - Land art. O tom, jak se dětem práce povedla, se můžete přesvědčit ve fotogalerii...

Dana Tkáčová 

 

EDUCA A AMOS

Protože jsme letos již v 8. ročníku, týkají se nás všechny akce zaměřené na volbu povolání. Navštívili jsme proto dvě významné akce tohoto druhu. Educa (burza škol a volnočasových aktivit) v Jablonci nad Nisou nás tak trochu naladila na akci širšího rozsahu, a sice na Amose 2017 v Liberci, což byl veletrh vzdělávání, na kterém jsme měli možnost seznámit se s nabídkou středních škol v Libereckém kraji. Bohatý doprovodný program nám umožnil „nahlédnout pod pokličku" jednotlivých škol. Jsme o něco moudřejší a někteří z nás už mají dokonce jasno.

Žáci osmého ročníku.

OČEKÁVÁNÍ A OBAVY

Během začátku školního roku jsme se v rámci třídnických hodin zaměřili na formulování našich očekávání a našich obav v letošním školním roce. Během celého školního roku se budeme snažit o naplnění všech očekávání a pokusíme se také o eliminaci obav. A jaké jsou naše očekávání a obavy?

Viz příloha

ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2017-18

V letošním školním roce jsme se sešli v počtu 16. Opustil nás Lukáš Lukášek, který odešel na gymnázium do Liberce. Budeme mu držet palce, aby se mu dařilo, stejně tak i nám, protože letošní rok už je pro nás velmi důležitý. Přiblížil se čas, kdy začínáme přemýšlet velmi zodpovědně nad výběrem střední školy a stejně tak i vše ve škole je podřízeno prvotní přípravě na přijímací zkoušky. Máme sice ještě rok čas, ale jak se říká: „Těžko na cvičišti, lehko na bojišti." Tak vykročme „pravou" a hlavně správným směrem.

Osmáci a Pavla Petráková - třídní učitelka

 

JAK SE PEČE ŠTĚSTÍ

V rámci hodin PČ si dívky upekly jednoduchý sladký pokrm - tvarohové taštičky s marmeládou. Užily  si odpoledne plné pekařské pohody a domů si odnesly patřičnou výslužku. 

 

PLANETA ZEMĚ 3000 A JEDEN SVĚT NA ŠKOLÁCH

I letos jsme se zúčastnili dvou úspěšných projektů, které jsou na naší škole již tradicí. V Planetě Zemi jsme se tentokrát vydali do slunné Brazílie a v Jednom světě na školách jsme opět zhlédli tři poutavé příběhy, které nám přiblížily životní strasti i slasti vrstevníků z jiných koutů světa.

35 3 .

1 2 3

 

 

 

 

© 2011 Základní škola Antonína Bratršovského, foto: P. Kusala
Připravil PADOS, s.r.o.