OVOCE A ZELENINA DO ŠKOL

Žáci 1. - 5. ročníků základních škol mají nárok na dotované ovoce a zeleninu ZCELA ZDARMA, a to díky projektu Evropské unie a České republiky "OVOCE A ZELENINA DO ŠKOL".

Jsou nabízeny zdravé produkty ke konzumaci ve škole, a to 1x týdně. Pestrý sortiment čerstvého ovoce, zeleniny i 100% ovocných a zeleninových šťáv. Vše bez konzervantů, přidaného cukru, soli, tuků a sladidel. Cílem projektu je zvýšit u dětí oblibu ovoce a zeleniny, přispět ke změně jejich stravovacích návyků, tím bojovat proti dětské obezitě, a tak zlepšit zdravotní stav mladé populace. 

Evropský projekt Ovoce do škol byl spuštěn ve školním roce 2009/2010 s cílem podpořit zdravé stravovací návyky dětí a zvýšit spotřebu ovoce a zeleniny. Od školního roku 2014/2015 dochází ke změně názvu tohoto projektu na Ovoce a zelenina do škol. Přidáním zeleniny do názvu projektu se tak poukazuje na její nezastupitelný význam ve výživě a na skutečnost, že i dodávky zeleniny jsou neodmyslitelnou součástí projektu.  

Dodavatel ovoce pro naši školu je Laktea, o. p. s., která zároveň dodává do naší školy i mléko v rámci projektu "MLÉKO DO ŠKOL" (také pro žáky 1. - 5. ročníku).

Plakát_ovoce_zelenina

Plakát_mléko 

                                                          


    

           

           

 

            

                   

           

                       

              

                  

    

      

 

                     

             

             

 

Matthew Stafford jerseys Mitchell Trubisky jerseys Odell Beckham Jr. jerseys Rob Gronkowski jerseys Russell Wilson jerseys T.J. Watt jerseys Todd Gurley II jerseys Tom Brady jerseys Von Miller jerseys
© 2011 Základní škola Antonína Bratršovského, foto: P. Kusala
Připravil PADOS, s.r.o.