ŠACHOVÝ TURNAJ

V pátek 19.1. se odehrálo v Josefově Dole okresní kolo přeboru základních škol v šachu v kategorii 1.- 5.třída.

Náš nový školní šachový kroužek reprezentovaly dva týmy. "Áčko" hrálo ve složení - Nesvadba Jindra, Nožička Ondřej, Pospíšil Vojta a Pospíšil Matěj. Družstvo dokázalo velmi překvapit.  Porazilo tři školy a obsadilo nakonec pěkné 6.místo.. Vzhledem k tomu, že kroužek funguje teprve od října, jedná se o velký úspěch.

"Béčko" ve složení - Svítková Eliška, Zappe Petr, Kominík Adam a  Pospíšil Antonín skončilo na 10. místě. Na soutěž odjeli ve velmi improvizované sestavě, přesto turnaj důstojně zvládli.

Pro všechny žáky to byl jejich první šachový turnaji v životě. Bojovali se ctí a jejich výsledky i hra jsou příslibem do budoucna.

Doufáme, že jejich účast i pěkné výsledky přispějí k rozvoji zájmu o šachy ve škole. Šachy jsou považovány za královskou hru s velkým edukativním přesahem.