VÝTVARKA

OSMÁKŮM SE POVEDLY RYBY Z PAPÍR MACHÉ

Ryby skutečné i neskutečné, velmi povedené výsledky tvorby z papír maché si můžete prohlédnou v příloze. 

Dana Tkáčová 

 

KRESBA V PLENÉRU

Dvě květnové výtvarky jsme se pokoušeli o kresbu v plenéru. Kráné počasí, pěkné okolí a chuť kreslit, to stačilo k vytvoření některých opravdu povedených obrázků.

Dana Tkáčová

 

 

UMĚNÍ OPTICKÝCH KLAMŮ

O pracovních činnostech jsme se 7. třídou zkoušeli tzv. "Op-art". Využili jsme poznatky z geometrie a optiky, soustředili se na přesnost a preciznost. Nejlepší výsledky jsou v galerii.

Dana Tkáčová

 

VELIKONOCE V EKOCENTRU SE 6. TŘÍDOU

Páteční výtvarnou výchovu jsme strávili trochu netradičně, tentokrát v jabloneckém ekocentru. Ochutnali jsme zdravé velikonoční jídlo - naklíčené fazole, dozvěděli se mnoho zajímavostí o velikonočních tradicích a nakonec si ozdobili vajíčka tradiční metodou - voskem a moderní - marmorováním.

Dana Tkáčová 

 

VELIKONOCE V EKOCENTRU

Ve čtvrtek 15. března jsme s 5. třídou navštívili jablonecké ekocentrum, tentokrát velikonočně. Na začátku jsme se dozvěděli mnoho zajímavých věcí o Velikonocích. Pak jsme zdobili vajíčka voskem a namáčením v barvě. Jak nám to šlo se můžete podívat ve fotogalerii.

Dana Tkáčová 

 

FOTOWORKSHOP 7. TŘÍDY U PŘEHRADY

Středu 14. února jsme věnovali opět krásám jablonecké přehrady. Po výstavě "Jablonecké moře", kterou jsme viděli na začátku letošního školního roku a exkurze do hráze, jsme tentokrát přehradu fotili. Výsledky naší práce si můžete prohlédnout v galerii.

Dana Tkáčová 

 

 

POP ART JAKO OD ANDYHO WARHOLA

O výtvarné výchově 6. třídy jsme vyzkoušeli kombinovanou výtvarnou techniku a nakreslili, vystříhali a obtiskli svoje ruce. Povedený výsledek je na obrázku.

Další dvě dvouhodinovky jsme věnovali horkovzdušným balonům z papírmaché. Trpělivá a pečlivá práce přinesla skvělé výsledky.

Dana Tkáčová  

 

VÝTVARNÁ VÝCHOVA 9. TŘÍDA

Ukázka některých prací z hodin výtvarné výchovy. V září byl inspirací podzim a krásně zbarvené listí. V říjnu byla inspirací výstava o Jablonecké přehradě - kresba tužkou (loď, vzkaz v láhvi). Dalším tématem byly osobnosti, které nás zajímají a svět fantazie - fantastická zvířata a jiné světy (kresba tužkou a tuší).

Pavla Lejsková 

MALOVÁNÍ NA HEDVÁBÍ - BETLÉM

Pod vedením Ilony Abrahámové (za což jí moc děkujeme), jsme si vyzkoušeli další výtvarnou techniku - malování na hedvábí. Přestože nikdo z nás na hedvábí nemaloval, Betlém je moc pěkný a bude hezkou součástí adventní výzdoby naší třídy...

Dana Tkáčová 

 

I SEDMÁKŮM SE PODAŘILY MASKY Z KARTONU

Kartonové masky se podařily i 7. třídě, jak můžete posoudit ve fotogalerii.

Dana Tkáčová

 

VYZKOUŠELI JSME STAVBU DRAKŮ...

Sedmáci vyzkoušeli stavbu draků, bohužel se proletěli pouze po třídě...

Dana Tkáčová

LÍTÁM SI, ANI NEVÍM JAK...

Výtvarnou výchovu jsme strávili výrobou koláží fotografií a křídové malby. Výsledky se nám opravdu povedly, můžete se přesvědčit!

Dana Tkáčová

 

 

14 2 .

1 2

 

  

           

 

           

                  

              

                 

 

 

           

© 2011 Základní škola Antonína Bratršovského, foto: P. Kusala
Připravil PADOS, s.r.o.