VÝTVARKA

VELIKONOCE V EKOCENTRU

Ve čtvrtek 15. března jsme s 5. třídou navštívili jablonecké ekocentrum, tentokrát velikonočně. Na začátku jsme se dozvěděli mnoho zajímavých věcí o Velikonocích. Pak jsme zdobili vajíčka voskem a namáčením v barvě. Jak nám to šlo se můžete podívat ve fotogalerii.

Dana Tkáčová 

 

FOTOWORKSHOP 7. TŘÍDY U PŘEHRADY

Středu 14. února jsme věnovali opět krásám jablonecké přehrady. Po výstavě "Jablonecké moře", kterou jsme viděli na začátku letošního školního roku a exkurze do hráze, jsme tentokrát přehradu fotili. Výsledky naší práce si můžete prohlédnout v galerii.

Dana Tkáčová 

 

 

POP ART JAKO OD ANDYHO WARHOLA

O výtvarné výchově 6. třídy jsme vyzkoušeli kombinovanou výtvarnou techniku a nakreslili, vystříhali a obtiskli svoje ruce. Povedený výsledek je na obrázku.

Další dvě dvouhodinovky jsme věnovali horkovzdušným balonům z papírmaché. Trpělivá a pečlivá práce přinesla skvělé výsledky.

Dana Tkáčová  

 

VÝTVARNÁ VÝCHOVA 9. TŘÍDA

Ukázka některých prací z hodin výtvarné výchovy. V září byl inspirací podzim a krásně zbarvené listí. V říjnu byla inspirací výstava o Jablonecké přehradě - kresba tužkou (loď, vzkaz v láhvi). Dalším tématem byly osobnosti, které nás zajímají a svět fantazie - fantastická zvířata a jiné světy (kresba tužkou a tuší).

Pavla Lejsková 

MALOVÁNÍ NA HEDVÁBÍ - BETLÉM

Pod vedením Ilony Abrahámové (za což jí moc děkujeme), jsme si vyzkoušeli další výtvarnou techniku - malování na hedvábí. Přestože nikdo z nás na hedvábí nemaloval, Betlém je moc pěkný a bude hezkou součástí adventní výzdoby naší třídy...

Dana Tkáčová 

 

I SEDMÁKŮM SE PODAŘILY MASKY Z KARTONU

Kartonové masky se podařily i 7. třídě, jak můžete posoudit ve fotogalerii.

Dana Tkáčová

 

VYZKOUŠELI JSME STAVBU DRAKŮ...

Sedmáci vyzkoušeli stavbu draků, bohužel se proletěli pouze po třídě...

Dana Tkáčová

LÍTÁM SI, ANI NEVÍM JAK...

Výtvarnou výchovu jsme strávili výrobou koláží fotografií a křídové malby. Výsledky se nám opravdu povedly, můžete se přesvědčit!

Dana Tkáčová

 

 

KARTONOVÉ MASKY JAKO OD PICASSA

O pracovních činnostech s 9. třídou jsme vyráběli kartonové, plastické masky, výsledek si můžete prohlédnou ve fotogalerii...

 

LAND ART 7., 8. A 9. TŘÍDA

Ve středu 27. září a 18. října jsme vytvářeli v rámci předmětu pracovní činnosti krajinné umění - Land art. O tom, jak se dětem práce povedla, se můžete přesvědčit ve fotogalerii...

Dana Tkáčová 

 

 

 

 

 

© 2011 Základní škola Antonína Bratršovského, foto: P. Kusala
Připravil PADOS, s.r.o.