TVORBA ŽÁKŮ

LAND ART PODZIM 2018 - ANEB PRACOVNÍ ČINNOSTI NA DRUHÉM STUPNI

10-11/2018: V rámci pracovních činností třídy opět využily pěkného počasí a věnovaly se tvorbě z přírodnin v parku pod přehradou. Větrnému povětří navzdory vznikla podařená umělecká díla. Výsledky můžete posoudit na obrázcích.

 

VÝSTAVA VÝTVARNÍCI JIZERSKÝCH HOR A ČESKÉHO RÁJE

12. září jsme navštívili v rámci pracovních činností s 8. a 9. třídou Kostel sv. Anny. Nejdříve jsme si vyslechli zajímavou přednášku k historii Jablonce nad Nisou, poté jsme si prohlédli díla nejvýznamnějších výtvarníků našeho regionu. Žáci si vybrali výtvarníka, který je nejvíce zaujal, doma pak zpracovali jeho medailon. Nejlepší práce jsou k vidění ve škole.

Dana Tkáčová  

OSMÁKŮM SE POVEDLY RYBY Z PAPÍR MACHÉ

Ryby skutečné i neskutečné, velmi povedené výsledky tvorby z papír maché si můžete prohlédnou v příloze. 

Dana Tkáčová 

 

KRESBA V PLENÉRU

Dvě květnové výtvarky jsme se pokoušeli o kresbu v plenéru. Kráné počasí, pěkné okolí a chuť kreslit, to stačilo k vytvoření některých opravdu povedených obrázků.

Dana Tkáčová

 

 

UMĚNÍ OPTICKÝCH KLAMŮ

O pracovních činnostech jsme se 7. třídou zkoušeli tzv. "Op-art". Využili jsme poznatky z geometrie a optiky, soustředili se na přesnost a preciznost. Nejlepší výsledky jsou v galerii.

Dana Tkáčová

 

VELIKONOCE V EKOCENTRU SE 6. TŘÍDOU

Páteční výtvarnou výchovu jsme strávili trochu netradičně, tentokrát v jabloneckém ekocentru. Ochutnali jsme zdravé velikonoční jídlo - naklíčené fazole, dozvěděli se mnoho zajímavostí o velikonočních tradicích a nakonec si ozdobili vajíčka tradiční metodou - voskem a moderní - marmorováním.

Dana Tkáčová 

 

VELIKONOCE V EKOCENTRU

Ve čtvrtek 15. března jsme s 5. třídou navštívili jablonecké ekocentrum, tentokrát velikonočně. Na začátku jsme se dozvěděli mnoho zajímavých věcí o Velikonocích. Pak jsme zdobili vajíčka voskem a namáčením v barvě. Jak nám to šlo se můžete podívat ve fotogalerii.

Dana Tkáčová 

 

FOTOWORKSHOP 7. TŘÍDY U PŘEHRADY

Středu 14. února jsme věnovali opět krásám jablonecké přehrady. Po výstavě "Jablonecké moře", kterou jsme viděli na začátku letošního školního roku a exkurze do hráze, jsme tentokrát přehradu fotili. Výsledky naší práce si můžete prohlédnout v galerii.

Dana Tkáčová 

 

 

POP ART JAKO OD ANDYHO WARHOLA

O výtvarné výchově 6. třídy jsme vyzkoušeli kombinovanou výtvarnou techniku a nakreslili, vystříhali a obtiskli svoje ruce. Povedený výsledek je na obrázku.

Další dvě dvouhodinovky jsme věnovali horkovzdušným balonům z papírmaché. Trpělivá a pečlivá práce přinesla skvělé výsledky.

Dana Tkáčová  

 

VÝTVARNÁ VÝCHOVA 9. TŘÍDA

Ukázka některých prací z hodin výtvarné výchovy. V září byl inspirací podzim a krásně zbarvené listí. V říjnu byla inspirací výstava o Jablonecké přehradě - kresba tužkou (loď, vzkaz v láhvi). Dalším tématem byly osobnosti, které nás zajímají a svět fantazie - fantastická zvířata a jiné světy (kresba tužkou a tuší).

Pavla Lejsková 

MALOVÁNÍ NA HEDVÁBÍ - BETLÉM

Pod vedením Ilony Abrahámové (za což jí moc děkujeme), jsme si vyzkoušeli další výtvarnou techniku - malování na hedvábí. Přestože nikdo z nás na hedvábí nemaloval, Betlém je moc pěkný a bude hezkou součástí adventní výzdoby naší třídy...

Dana Tkáčová 

 

I SEDMÁKŮM SE PODAŘILY MASKY Z KARTONU

Kartonové masky se podařily i 7. třídě, jak můžete posoudit ve fotogalerii.

Dana Tkáčová

 

16 2 .

1 2

            

           

           

           

                   

           

            

              

              

                  

    

        

            

            

 

© 2011 Základní škola Antonína Bratršovského, foto: P. Kusala
Připravil PADOS, s.r.o.