SPORT

ŠKOLNÍ FLORBALOVÉ TURNAJE

Na závěr výukového bloku florbalu jsme sehráli ve čtvrtek 19. října první turnaj chlapců 6. a 7. tříd. Ze třech týmů byl nejlepší tým červených ve složení: Jonáš Mikeš, Ondra Mach, Jonáš Paldus, Jamin Sujeta a David Vácha.

Pondělní turnaj 8. a 9. tříd vyhráli chlapci: Honza Sejkora, Matyáš Fleišer, Kryštof Křelina a Dan Šeps.

V posledním úterním turnaji dívek vyhrála čtveřice: Hristiana Atanasova, Nikola Grabmüllerová, Lucie Králová a Kateřina Kvapilová.

Vítězům gratulujeme!

Dana Tkáčová 

 

 

BASEBALL V HODINÁCH TĚLESNÉ VÝCHOVY

Díky skvělému vedení trenéra Petra Roubíčka jsme okusili nový sport - baseball. Nahlédli jsme do základů pravidel, vyzkoušeli hru a zjistili, že je to sport zajímavý, ale těžký. Nicméně se nevzdáváme a pokračujeme v tréninku...

Dana Tkáčová 

Nábor do Baseball clubu Blesk Jablonec nad Nisou zde 

TĚLESNÁ VÝCHOVA V LETOŠNÍM ŠKOLNÍM ROCE

V letošním školním roce připravujeme v rámci tělesné výchovy okusit mnoho sportů, například baseball, pak bruslení, florbal, fotbal, plavání, in-liny, cyklistiku, atletiku a mnoho dalšího. Protože TV končíme na různých místech, je nutné mít podepsaný souhlas rodičů s místem ukončení tělesné výchovy - v příloze. 

V listopadu bruslíme, souhlas zde: dívkychlapci 6. -7. třídachlapci 8. - 9. třída

Dana Tkáčová 

CYKLISTICKÝ KURZ 8. TŘÍDA - POKYNY

Cyklistický kurz 8. třídy se uskuteční 26. a 28. - 29. června 2017. V pondělí 26. 6. odjezd od školy v 10.00 hod, návrat ke škole 13.30 hod. Středa 28. června odjezd od školy 9.00 hod - návrat 29. června okolo 14.00 hod zpět ke škole. Ubytování zajištěno v penzionu Bartošova Pec (Ondříkovice 8, www.ubytovani-cesky-raj.net)

Děti potřebují:

  • správně seřízené kolo, cyklistickou přilbu
  • podepsané čestné prohlášení a kopii zdravotního průkazu (žák/-yně odevzdá v pondělí 26. června před odjezdem, v příloze)
  • pohodlné, prodyšné a dostatečně teplé oblečení, doporučuji rukavice, lahev na pití, malý batůžek nebo taštičku na kolo, náhradní duši, věci na jednu noc v penzionu (plavky, pyžamo, hygienické potřeby atd.)
  • kapesné (v penzionu je zajištěna večeře a snídaně).

 Dana Tkáčová

PŘEBOR ŠKOLY V ORIENTAČNÍM BĚHU

Tři týdny před koncem školního roku se konal přebor školy v orientačním běhu. 8 kontrol na trati 1,9 km dlouhé nejrychleji zdolala dvojice deváťáků Jáchym Pospíšil a Tomáš Doktor. Za ní, pak dvojice ze 6. třídy, Honza Macháček s Patrikem Danilevičem, třetí skončil Filip Hartman s Martinem Motejlkem.

Výsledky dívek: na prvním místě Kačka Flegelová, Jindra Pánová, druhé Terka Havrdová, Veronika Dostálová, na třetím místě čtveřice: Eliška Polmová, Kačka Kvapilová, Jana Němcová, Nikola Grabmüllerová. Gratulujeme!!!

CYKLISTICKÝ VÝLET

Na cyklistický výlet vyjelo za krásného počasí 14 chlapců. Všichni šlapali úžasně a zdolali 370 m převýšení od školy až na rozhlednu Královka. Celkem jsme ujeli ve svižném tempu 30 kilometrů a výlet zakončili koupáním v přehradě. 

 

CYKLOVÝLET 30. KVĚTNA 2017

Chlapci 6. - 9. třída, v úterý 30. května projedou část Jizerských hor na kolech. Odjíždíme  v 8.00 hod od školy, vracíme se zpět ke škole ve 13.00 hod, společný oběd ve Scolarestu. 

Nutné správně velké a seřízené kolo (buď potvrzení ze servisu o seřízení, nebo čestné prohlášení) a přilba.

Podrobnosti v příloze. 

 

O TĚLOCVIKU NA IN-LINECH

Tři čtvrteční tělesné výchovy trávíme s dívkami na in-linech. Jízda, zatáčení, odšlapování nám nedělá potíže a užíváme si krásného počasí...

 

TĚLESNÁ VÝCHOVA NA KOLECH

Úterní tělesnou výchovu jsme strávili netradičně na kolech. Převýšení 323 m, vzdálenost 15 km, nejvyšší bod 742 m n. m. a pochvala všem klukům.

MISTROVSTVÍ ŠKOLY VE ŠPLHU

O tělesné výchově jsme trénovali šplh na tyči. Ne každému se podařilo dostat až nahoru, všichni se však pokusili. Nejrychlejší dívkou se stala Adéla Tichá v čase 3,42 v celkovém pořadí skončila na skvělém třetím  místě, nejrychlejším chlapcem byl Ondra Lelek v čase 2,14.

Další výsledky si můžete prohlédnou v tabulce. 

 

V KVĚTNU JEZDÍME NA IN-LINECH A KOLECH

V květnu dívky trénují in-line bruslení a starší chlapci (8. a 9. třída) cyklistiku. Informace a souhlas rodičů jsou ke stažení v příloze.

 

VITAMÍNOVÝ TURNAJ DÍVEK

Ve čtvrtek proběhl za účasti většiny dívek fotbalový turnaj pětičlenných týmů. V soutěži o vitamíny v podobě jahod a hroznového vína vyhrála pětka v čele s kapitánkou Adélou Adamovskou za vydatné pomoci Kláry Blahoutové, Terky Havrdové, Nikoly Grabmüllerové a Kristiny Slámové.  

 

67 6 .

1 2 3 4 5 6

       

                   

           

           

                  

           

              

                 

 

 

         

 

© 2011 Základní škola Antonína Bratršovského, foto: P. Kusala
Připravil PADOS, s.r.o.