SPORT

BADMINTONOVÝ TURNAJ 6. A 7. TŘÍDY

O tělesné výchově jsme sehráli badmintonový turnaj chlapců. Na prvním místě, se sedmi vítězstvími byl Jamin Sujeta, druhé místo Jonáš Paldus, třetí místo Patrik Danilevič.

Seznámili jsme se s novým sportem a hodina uběhla jako nic... 

Dana Tkáčová 

Výsledky

 

GYMNASTIKA NA KLADINĚ I NA TYČI

V úterý 5. prosince si polovina dívek vybrala o tělesné výchově gymnastiku. Šplhalo se o tyči, vyzkoušely jsme kladinu, prostná i kruhy. Druhá část si zahrála badmintonový miniturnaj, příště si sportovní odvětví vyměníme...

Jana Kekulová a Dana Tkáčová 

 

PŘEDVÁNOČNÍ SPORTOVÁNÍ

20. prosince od 10.30 do 12.00 hod pořádáme v Městské hale, stejně jako v loňském roce, předvánoční sportování. Pro žáky bude připravený florbalový turnaj mezi 6. - 9. třídou. Hrát se bude systémem každý s každým, 6. a 7. třída 5 + 1, 8. a 9. třída 4 + 1, hrací doba 10 minut. Dívky se mohou, ale nemusí zúčastnit. Dále bude zorganizovaný turnaj ve stolním tenisu - dvojhry. Losování pořadí jednotlivých zápasů v obou turnajích proběhne na místě. Kdo nehraje, fandí!

Dana Tkáčová 

 

BRUSLÍME JAKO KRASOBRUSLAŘKY...

Všechny listopadové tělocviky tráví celá škola na ledové ploše a děláme pokroky. Jízda vpřed, cibulky, odšlapování, jízda po jedné noze, není nic, co bychom se nepokusili naučit...

Dana Tkáčová 

 

BRUSLENÍ V LISTOPADU

Od 6. do 30. listopadu 2017 bruslíme!!!
Odcházíme společně od Scolarestu (13.15 hod, rozchod před Městským zimním stadionem, 15.00 hod)
Potřebujete:
- nabroušené brusle (brusle je možné nabrousit na zimním stadionu pouze tento týden, denně 9.00 - 21.00 hod, příští týden nelze, službu mají ledaři co nebrousí, cena 40,- Kč) 
- seřízenou a správně utaženou helmu
- pohodlné, prodyšné oblečení
- lyžařské rukavice, které chrání celou ruku

Dana Tkáčová     

ŠKOLNÍ FLORBALOVÉ TURNAJE

Na závěr výukového bloku florbalu jsme sehráli ve čtvrtek 19. října první turnaj chlapců 6. a 7. tříd. Ze třech týmů byl nejlepší tým červených ve složení: Jonáš Mikeš, Ondra Mach, Jonáš Paldus, Jamin Sujeta a David Vácha.

Pondělní turnaj 8. a 9. tříd vyhráli chlapci: Honza Sejkora, Matyáš Fleišer, Kryštof Křelina a Dan Šeps.

V posledním úterním turnaji dívek vyhrála čtveřice: Hristiana Atanasova, Nikola Grabmüllerová, Lucie Králová a Kateřina Kvapilová.

Vítězům gratulujeme!

Dana Tkáčová 

 

 

BASEBALL V HODINÁCH TĚLESNÉ VÝCHOVY

Díky skvělému vedení trenéra Petra Roubíčka jsme okusili nový sport - baseball. Nahlédli jsme do základů pravidel, vyzkoušeli hru a zjistili, že je to sport zajímavý, ale těžký. Nicméně se nevzdáváme a pokračujeme v tréninku...

Dana Tkáčová 

Nábor do Baseball clubu Blesk Jablonec nad Nisou zde 

TĚLESNÁ VÝCHOVA V LETOŠNÍM ŠKOLNÍM ROCE

V letošním školním roce připravujeme v rámci tělesné výchovy okusit mnoho sportů, například baseball, pak bruslení, florbal, fotbal, plavání, in-liny, cyklistiku, atletiku a mnoho dalšího. Protože TV končíme na různých místech, je nutné mít podepsaný souhlas rodičů s místem ukončení tělesné výchovy - v příloze. 

V listopadu bruslíme, souhlas zde: dívkychlapci 6. -7. třídachlapci 8. - 9. třída

Dana Tkáčová 

CYKLISTICKÝ KURZ 8. TŘÍDA - POKYNY

Cyklistický kurz 8. třídy se uskuteční 26. a 28. - 29. června 2017. V pondělí 26. 6. odjezd od školy v 10.00 hod, návrat ke škole 13.30 hod. Středa 28. června odjezd od školy 9.00 hod - návrat 29. června okolo 14.00 hod zpět ke škole. Ubytování zajištěno v penzionu Bartošova Pec (Ondříkovice 8, www.ubytovani-cesky-raj.net)

Děti potřebují:

  • správně seřízené kolo, cyklistickou přilbu
  • podepsané čestné prohlášení a kopii zdravotního průkazu (žák/-yně odevzdá v pondělí 26. června před odjezdem, v příloze)
  • pohodlné, prodyšné a dostatečně teplé oblečení, doporučuji rukavice, lahev na pití, malý batůžek nebo taštičku na kolo, náhradní duši, věci na jednu noc v penzionu (plavky, pyžamo, hygienické potřeby atd.)
  • kapesné (v penzionu je zajištěna večeře a snídaně).

 Dana Tkáčová

PŘEBOR ŠKOLY V ORIENTAČNÍM BĚHU

Tři týdny před koncem školního roku se konal přebor školy v orientačním běhu. 8 kontrol na trati 1,9 km dlouhé nejrychleji zdolala dvojice deváťáků Jáchym Pospíšil a Tomáš Doktor. Za ní, pak dvojice ze 6. třídy, Honza Macháček s Patrikem Danilevičem, třetí skončil Filip Hartman s Martinem Motejlkem.

Výsledky dívek: na prvním místě Kačka Flegelová, Jindra Pánová, druhé Terka Havrdová, Veronika Dostálová, na třetím místě čtveřice: Eliška Polmová, Kačka Kvapilová, Jana Němcová, Nikola Grabmüllerová. Gratulujeme!!!

CYKLISTICKÝ VÝLET

Na cyklistický výlet vyjelo za krásného počasí 14 chlapců. Všichni šlapali úžasně a zdolali 370 m převýšení od školy až na rozhlednu Královka. Celkem jsme ujeli ve svižném tempu 30 kilometrů a výlet zakončili koupáním v přehradě. 

 

CYKLOVÝLET 30. KVĚTNA 2017

Chlapci 6. - 9. třída, v úterý 30. května projedou část Jizerských hor na kolech. Odjíždíme  v 8.00 hod od školy, vracíme se zpět ke škole ve 13.00 hod, společný oběd ve Scolarestu. 

Nutné správně velké a seřízené kolo (buď potvrzení ze servisu o seřízení, nebo čestné prohlášení) a přilba.

Podrobnosti v příloze. 

 

72 6 .

1 2 3 4 5 6

            

           

           

           

                   

           

            

              

              

                  

    

        

            

            

 

© 2011 Základní škola Antonína Bratršovského, foto: P. Kusala
Připravil PADOS, s.r.o.