SPORT

BASKETBALOVÝ TURNAJ

Basketbalový blok jsme zakončili v pondělí 5. března turnajem trojic. Každý žák si vylosoval tým, hrálo se systémem každý s každým tj. 6 zápasů po 8 minutách. Některým chlapcům docházel dech již v prvním zápase, všichni však vydrželi bojopvat až do konce. První skončil tým žlutých (Matyáš Bennek, Karel Čáp a Martin Motejlek), druzí byli červení (Michal Buk, David Stuchlík a Samuel Kardaus), třetí pozici obsadili oranžoví (Honza Sejkora, André Pešta a Miroslav Sochor), poslední černí (Kryštof Křelina, Dan Šeps a Lukáš Hloužek).

Dana Tkáčová

 

 

PLNILI JSME OLYMPIJSKÝ DIPLOM

Ve čtvrtek 15. února jsme opět všichni plnili olympijský diplom. Loni nás bylo 55, letos pro velký počet nemocných pouze 39. Nevadilo, všichni se snažili a odměnou jim byl skvělý pocit a samozřejmě, za povedené disciplíny, jedničky z tělesné výchovy.

Dana Tkáčová

Výsledky 

 

TĚLESNÁ VÝCHOVA V ZRCADLOVÉM SÁLE

6. února 2018 jsme tělesnou výchovu dívek věnovaly cvičení s hudbou. Poděkování patří Lucii Králové, která si hodinu připravila.

Jana Kekulová

 

LYŽAŘSKÝ KURZ - PÁTEK

Běžkařský pátek se vydařil stejně jako ostatní dny lyžařského kurzu. Dva nejlepší běžkaři Patrik Danilevič a Ondra Mach uběhli kolem 15 km a velký dík patří Patrikově mamince, která s nimi doběhla až na Novou Louku. Nám ostatním se podařilo zdola pouze třetinu tj. 5 km, nicméně se jedná o velmi slušný výkon, protože většina běžkařů stála na tenkých lyžích poprvé. Hodnotné sportovní výkony jsme oslavili pohárem a horkým čajem na Královce.

Dana Tkáčová, Romana Halamová 

 

LYŽAŘSKÝ KURZ - ČTVRTEK

Čtvrtý den lyžařského kurzu se opět vydařil! Tentokrát jezdilo lyžařské družstvo společně a díky Vítkovi si mohli zlepšit techniku i snowboardisté, kteří byli rozděleni na dvě skupiny. Podařilo se a potěšilo nás, když jsme zaslechli domlouvat se žáky na společném víkendovém ježdění...

Zítra nás čekají běžky, nikdo nejde pěšky a všichni se pokusí "doběhnout" na Královku na tenkých prkýnkách.

Dana Tkáčová, Romana Halamová a Vítek Balej 

  

LYŽAŘSKÝ KURZ - STŘEDA

Třetí den nám počasí příliš nepřálo a mlhu doplňoval déšť. S nepřízní počasí jsme se statečně poprali a až na drobné výjimky se nám podařilo zdolat nejprudší a nejsložitější sjezdovku v areálu - kotvu na Jihu. Zítra budou snowboardisté ve dvou skupinách, aby se pokročilí měli šanci zlepšit, lyžaři už zvládnou tempo v jedné skupině.

Dana Tkáčová, Romana Halamová a Vítek Balej

 

LYŽAŘSKÝ KURZ - ÚTERÝ

I druhý den lyžařského kurzu se vydařil. Maličko jsme přeskupili lyžařská družstva a trénovali jsme carvingové oblouky, nakonec se podařily všem. Snowboardisté také pilují jízdu, aby se zítra pokusili zdolat prudší a rychlejší vlek. Držíme palce a těšíme se na zítra!

Dana Tkáčová, Romana Halamová a Vítek Balej 

 

LYŽAŘSKÝ KURZ - PONDĚLÍ

22. ledna 2018 za sebou máme první den lyžařského kurzu 7. třídy. Tři skupiny, dvě lyžařské a jedna snowboardová si užiily první den parádního lyžování ve skiareálu Severák.

Daří se nám a těšíme se na další dny :).

Dana Tkáčová, Romana Halamová a Vítek Balej   

 

LYŽAŘSKÝ KURZ 7. TŘÍDA

Lyžařský kurz se uskuteční 22. - 26. ledna 2018 v lyžařském areálu Severák. Pondělí až čtvrtek lyžařský a snowboardový výcvik, pátek běžecké lyžování, turistika. 

Další informace naleznete v příloze včetně seznamu žáků a podkladů, které ještě neodevzdali.

Dana Tkáčová 

DokladyInformaceLékařské potvrzení a pravidla kurzu

 

BADMINTONOVÝ TURNAJ DÍVEK

Dnes jsme sehrály badmintonový turnaj ve kterém zvítězily deváťačky Zuzka Krieglerová s Terkou Havrdovou, další pořadí si můžete prohlédnout v tabulce. Důležité je, že nás hra bavila a určitě se jí budeme věnovat i v budoucnu.

Dana Tkáčová

BADMINTONOVÝ TURNAJ 8. A 9. TŘÍDA CHLAPCI

11. 12. jsme sehráli turnaj dvojic v badmintonu. V ostré konkurenci téměř všech chlapců (chyběl pouze Filip Hartman) sehrál každý pár 7 zápasů. První místo obsadila dvojice Dan Šeps a Michal Buk, druzí Kryštof Křelina a Honza Sejkora, na třetím místě David Stuchlík a Karel Čáp.

Ostatní výsledky si můžete prohlédnout zde.

Dana Tkáčová 

 

 

BADMINTON V TĚLESNÉ VÝCHOVĚ

Opět jsme si vyzkoušely nový sport, tentokrát badminton. Hra je poměrně těžká, ale nevzdáváme se, trénujeme údery, podání, pravidla i hru a těšíme se na závěrečný trunaj...

Dana Tkáčová 

 

72 6 .

1 2 3 4 5 6

            

           

           

           

                   

           

            

              

              

                  

    

        

            

            

 

© 2011 Základní škola Antonína Bratršovského, foto: P. Kusala
Připravil PADOS, s.r.o.