SPORT

CYKLISTIKA 8. A 9. TŘÍDA CHLAPCI

Pondělí 28. 5. a 4. 6. 2018 tělesná výchova na kolech. Informace

Dana Tkáčová 

CYKLISTICKÝ KURZ 8. TŘÍDY 2018

Cyklistický kurz se koná 25. – 27. června 2018, další podklady v příloze.

Dana Tkáčová 

 

IN-LINE BRUSLENÍ 6. - 9. TŘÍDA DÍVKY

KDY: úterý 15., 22., 29. května 2018, 13.15 - 15.00 hod (celkem 3 lekce), odcházíme společně od Scolarestu (13.15 hod, rozchod na levém břehu hráze u loděnic v 15.00 hod). V případě nepříznivého počasí jdeme do haly a bude náhradní termín 5. nebo 12. června.

KDE: In-line dráha a asfaltová hřiště u přehrady

DĚTI POTŘEBUJÍ: in-line brusle, přilbu (BEZPODMÍNEČNĚ NUTNÁ), chrániče rukou, kolen, loktů (dobrovolné)

TENISOVÝ STOLNÍ TURNAJ

Pondělní tělesnou výchovu 8. třídy jsme věnovali stolnímu tenisu. Po nezbytném rozehrání a vysvětlení pravidel, sehráli osmáci doplnění o dva deváťáky turnaj. Zvítězila dvojice Kryštof a Matyáš F., všichni si dobře zahráli.

Dana Tkáčová

 

FOTBALOVÝ TURNAJ STARŠÍCH CHLAPCŮ

Fotbalový blok jsme v pondělí 26. března zakončili turnajem ve fotbale, tentokrát na dvou kurtech. Hra byla proto mnohem náročnější než obvykle. S délkou trvání hry (2 x 10 min) i velikostí hřiště se nejlépe vypořádal tým vedený fotbalistou Kryštofem Křelinou, skvělý v bráně byl Jenda Lang a bojovní v poli Honza Sejkora a Dan Šeps. Vyhráli oba zápasy a právem zvítězili, gratulujeme!

Dana Tkáčová 

DÍVČÍ TURNAJ V PŘEHAZOVANÉ

Velká pochvala všem dívkám za skvělý přístup k turnaji v přehazované. Bojovné nasazení, pochopení pravidel a skvělá hra, to vše předvedly všechny týmy v turnaji. První tým však může být jenom jeden. Zvítězily tyto dívky: Nikča Grabmüllerová, Adéla Tichá, Eliška Polmová, Nela Vávrová, Anička Kovářová a Terka Košvancová. Gratulujeme!

Dana Tkáčová 

 

 

BASKETBALOVÝ TURNAJ 6. A 7. TŘÍDA

Stejně jako v pondělí, proběhl na dnešní tělesné výchově turnaj 6. a 7. tříd. Chlapci si opět vylosovali barevné týmy, hrálo se systémem každý s každým, tentokrát o minutu méně - 7 minut. Vyhrálo družstvo černých ve složení: Vilém Herkner, Patrik Danilevič, Tadeáš Paldus a Vojta Černý, za tým žlutých, kteří skončili druzí v pořadí hráli: Jamin Sujeta, Honza Macháček a Jonáš Paldus. Třetí v pořadí, nejbojovnější a s nejmenší celkovou výškou, byli červení (Lukáš Šeps, David Stránský a Matěj Pabyška). Ćtvrté místo patřilo oranžovým (Jonáš Mikeš, David Mrskoš, Marek Blahout a Patrik Řejha).

Dana Tkáčová 

 

BASKETBALOVÝ TURNAJ

Basketbalový blok jsme zakončili v pondělí 5. března turnajem trojic. Každý žák si vylosoval tým, hrálo se systémem každý s každým tj. 6 zápasů po 8 minutách. Některým chlapcům docházel dech již v prvním zápase, všichni však vydrželi bojopvat až do konce. První skončil tým žlutých (Matyáš Bennek, Karel Čáp a Martin Motejlek), druzí byli červení (Michal Buk, David Stuchlík a Samuel Kardaus), třetí pozici obsadili oranžoví (Honza Sejkora, André Pešta a Miroslav Sochor), poslední černí (Kryštof Křelina, Dan Šeps a Lukáš Hloužek).

Dana Tkáčová

 

 

PLNILI JSME OLYMPIJSKÝ DIPLOM

Ve čtvrtek 15. února jsme opět všichni plnili olympijský diplom. Loni nás bylo 55, letos pro velký počet nemocných pouze 39. Nevadilo, všichni se snažili a odměnou jim byl skvělý pocit a samozřejmě, za povedené disciplíny, jedničky z tělesné výchovy.

Dana Tkáčová

Výsledky 

 

TĚLESNÁ VÝCHOVA V ZRCADLOVÉM SÁLE

6. února 2018 jsme tělesnou výchovu dívek věnovaly cvičení s hudbou. Poděkování patří Lucii Králové, která si hodinu připravila.

Jana Kekulová

 

LYŽAŘSKÝ KURZ - PÁTEK

Běžkařský pátek se vydařil stejně jako ostatní dny lyžařského kurzu. Dva nejlepší běžkaři Patrik Danilevič a Ondra Mach uběhli kolem 15 km a velký dík patří Patrikově mamince, která s nimi doběhla až na Novou Louku. Nám ostatním se podařilo zdola pouze třetinu tj. 5 km, nicméně se jedná o velmi slušný výkon, protože většina běžkařů stála na tenkých lyžích poprvé. Hodnotné sportovní výkony jsme oslavili pohárem a horkým čajem na Královce.

Dana Tkáčová, Romana Halamová 

 

LYŽAŘSKÝ KURZ - ČTVRTEK

Čtvrtý den lyžařského kurzu se opět vydařil! Tentokrát jezdilo lyžařské družstvo společně a díky Vítkovi si mohli zlepšit techniku i snowboardisté, kteří byli rozděleni na dvě skupiny. Podařilo se a potěšilo nás, když jsme zaslechli domlouvat se žáky na společném víkendovém ježdění...

Zítra nás čekají běžky, nikdo nejde pěšky a všichni se pokusí "doběhnout" na Královku na tenkých prkýnkách.

Dana Tkáčová, Romana Halamová a Vítek Balej 

  

67 6 .

1 2 3 4 5

       

                   

           

           

                  

           

              

                 

 

 

         

 

© 2011 Základní škola Antonína Bratršovského, foto: P. Kusala
Připravil PADOS, s.r.o.