SPORT

CYKLOVÝLET 30. KVĚTNA 2017

Chlapci 6. - 9. třída, v úterý 30. května projedou část Jizerských hor na kolech. Odjíždíme  v 8.00 hod od školy, vracíme se zpět ke škole ve 13.00 hod, společný oběd ve Scolarestu. 

Nutné správně velké a seřízené kolo (buď potvrzení ze servisu o seřízení, nebo čestné prohlášení) a přilba.

Podrobnosti v příloze. 

 

CYKLISTICKÝ KURZ 8. TŘÍDA - POKYNY

Cyklistický kurz 8. třídy se uskuteční v pondělí 26. a ve středu a čtvrtek 28. - 29. června 2017. Přihláška a pokyny jsou v příloze.

 

O TĚLOCVIKU NA IN-LINECH

Tři čtvrteční tělesné výchovy trávíme s dívkami na in-linech. Jízda, zatáčení, odšlapování nám nedělá potíže a užíváme si krásného počasí...

 

TĚLESNÁ VÝCHOVA NA KOLECH

Úterní tělesnou výchovu jsme strávili netradičně na kolech. Převýšení 323 m, vzdálenost 15 km, nejvyšší bod 742 m n. m. a pochvala všem klukům.

MISTROVSTVÍ ŠKOLY VE ŠPLHU

O tělesné výchově jsme trénovali šplh na tyči. Ne každému se podařilo dostat až nahoru, všichni se však pokusili. Nejrychlejší dívkou se stala Adéla Tichá v čase 3,42 v celkovém pořadí skončila na skvělém třetím  místě, nejrychlejším chlapcem byl Ondra Lelek v čase 2,14.

Další výsledky si můžete prohlédnou v tabulce. 

 

V KVĚTNU JEZDÍME NA IN-LINECH A KOLECH

V květnu dívky trénují in-line bruslení a starší chlapci (8. a 9. třída) cyklistiku. Informace a souhlas rodičů jsou ke stažení v příloze.

 

VITAMÍNOVÝ TURNAJ DÍVEK

Ve čtvrtek proběhl za účasti většiny dívek fotbalový turnaj pětičlenných týmů. V soutěži o vitamíny v podobě jahod a hroznového vína vyhrála pětka v čele s kapitánkou Adélou Adamovskou za vydatné pomoci Kláry Blahoutové, Terky Havrdové, Nikoly Grabmüllerové a Kristiny Slámové.  

 

VÝSLEDKY 50 M VOLNĚ

Nejlepším plavcem školy se stal Filip Hartman, který uplaval 50m volně za 36 s, nejlepší dívkou Nikola Grabmüllerová, která uplavala stejnou trať v v čase 48 s. Vítězům gratulujeme, ostatní výsledky si můžete prohlédnou v příloze.

 

ZÁVĚREČNÁ LEKCE PLAVÁNÍ DÍVEK

Závěrečný závod na 50 m volným stylem ukončil ve čtvrtek 16. března výukový blok plavání. Čas byl i tentokrát důležitý, pod jednu minutu se dostala pouze 2 děvčata. První byla Nikola Grabmüllerová (48,44), druhá Adéla Tichá (55,59) a na třetím místě se umístila Eliška Polmová (1:03,18). Všechny dívky zvládly potápění a podařilo se jim vylovit puk ze dna bazénu, dokázaly splývat i plavat pod vodou.  

 

TURNAJ VE STOLNÍM TENISE

14. března jsme o hodině tělesné výchovy 8. a 9. tříd chlapců sehráli turnaj ve stolním tenise. Po nezbytném rozehrání jsme sehráli vyřazovacím způsobem, na čtyři kola, turnaj. Do finále se probojovali Tomáš a Saša Doktorovi, nakonec byl lepší Tomáš.

 

FOTBALOVÝ TURNAJ 6. A 7. TŘÍDY

V pondělí 13. března po ukončení "fotbalového bloku" jsme opět sehráli jeden z turnajů, tentokrát v sálovém fotbale. Čtyři družstva bojovala o vitězství a sladkosti, boj byl tvrdý, ale čestný. V turnaji bez jediné prohry skončilo jako první družstvo "černých" se složení: Kryštof Křelina, Honza Macháček, Honza Sejkora, Matyáš Fleišer a Lukáš Hloužek. Gratulujeme!

 

 

 

TURNAJE V PŘEHAZOVANÉ

Výukový blok volejbalu jsme zakončili hodnocením spodního a vrchního odbití. Protože se všem podařilo 5 odbití nad sebe i správně provedený "bagr", nikdo nedostal horší známku než jedničku. Pak jsme sehráli 3 turnaje v přehazované, systémem každý s každým a dokázali jsme, že o vládáme pravidla i míč.

V turnaji mladších chlapců (6. a 7. třída) zvítězila čtveřice ve složení Honza Macháček, Ondra Mach, Jonáš Mikeš a Jonáš Paldus. V turnaji starších chlapců (8. a 9. třída) zvítězila trojice Tomáš Caldr, Tomáš Doktor a Ondra Lelek, kteří vyhráli s velkou převahou.

Turnaj dívek byl velmi vyrovnaný, 3 týmy měly shodně po 2 vítězstvích a proto vyhrála čtveřice s nejlepším skóre: Kateřina Závůrková, Kateřina Kapilová a Hristiana Atanasova.

 

26 3 .

1 2 3

 

 

© 2011 Základní škola Antonína Bratršovského, foto: P. Kusala
Připravil PADOS, s.r.o.