SPORT

TĚLESNÁ VÝCHOVA V LETOŠNÍM ŠKOLNÍM ROCE

V letošním školním roce připravujeme v rámci tělesné výchovy okusit mnoho sportů, například baseball, pak bruslení, florbal, fotbal, plavání, in-liny, cyklistiku, atletiku a mnoho dalšího. Protože TV končíme na různých místech, je nutné mít podepsaný souhlas rodičů s místem ukončení tělesné výchovy - v příloze. 

V listopadu bruslíme, souhlas zde: dívkychlapci 6. -7. třídachlapci 8. - 9. třída

CYKLISTICKÝ KURZ 8. TŘÍDA - POKYNY

Cyklistický kurz 8. třídy se uskuteční 26. a 28. - 29. června 2017. V pondělí 26. 6. odjezd od školy v 10.00 hod, návrat ke škole 13.30 hod. Středa 28. června odjezd od školy 9.00 hod - návrat 29. června okolo 14.00 hod zpět ke škole. Ubytování zajištěno v penzionu Bartošova Pec (Ondříkovice 8, www.ubytovani-cesky-raj.net)

Děti potřebují:

  • správně seřízené kolo, cyklistickou přilbu
  • podepsané čestné prohlášení a kopii zdravotního průkazu (žák/-yně odevzdá v pondělí 26. června před odjezdem, v příloze)
  • pohodlné, prodyšné a dostatečně teplé oblečení, doporučuji rukavice, lahev na pití, malý batůžek nebo taštičku na kolo, náhradní duši, věci na jednu noc v penzionu (plavky, pyžamo, hygienické potřeby atd.)
  • kapesné (v penzionu je zajištěna večeře a snídaně).

 

PŘEBOR ŠKOLY V ORIENTAČNÍM BĚHU

Tři týdny před koncem školního roku se konal přebor školy v orientačním běhu. 8 kontrol na trati 1,9 km dlouhé nejrychleji zdolala dvojice deváťáků Jáchym Pospíšil a Tomáš Doktor. Za ní, pak dvojice ze 6. třídy, Honza Macháček s Patrikem Danilevičem, třetí skončil Filip Hartman s Martinem Motejlkem.

Výsledky dívek: na prvním místě Kačka Flegelová, Jindra Pánová, druhé Terka Havrdová, Veronika Dostálová, na třetím místě čtveřice: Eliška Polmová, Kačka Kvapilová, Jana Němcová, Nikola Grabmüllerová. Gratulujeme!!!

CYKLISTICKÝ VÝLET

Na cyklistický výlet vyjelo za krásného počasí 14 chlapců. Všichni šlapali úžasně a zdolali 370 m převýšení od školy až na rozhlednu Královka. Celkem jsme ujeli ve svižném tempu 30 kilometrů a výlet zakončili koupáním v přehradě. 

 

CYKLOVÝLET 30. KVĚTNA 2017

Chlapci 6. - 9. třída, v úterý 30. května projedou část Jizerských hor na kolech. Odjíždíme  v 8.00 hod od školy, vracíme se zpět ke škole ve 13.00 hod, společný oběd ve Scolarestu. 

Nutné správně velké a seřízené kolo (buď potvrzení ze servisu o seřízení, nebo čestné prohlášení) a přilba.

Podrobnosti v příloze. 

 

O TĚLOCVIKU NA IN-LINECH

Tři čtvrteční tělesné výchovy trávíme s dívkami na in-linech. Jízda, zatáčení, odšlapování nám nedělá potíže a užíváme si krásného počasí...

 

TĚLESNÁ VÝCHOVA NA KOLECH

Úterní tělesnou výchovu jsme strávili netradičně na kolech. Převýšení 323 m, vzdálenost 15 km, nejvyšší bod 742 m n. m. a pochvala všem klukům.

MISTROVSTVÍ ŠKOLY VE ŠPLHU

O tělesné výchově jsme trénovali šplh na tyči. Ne každému se podařilo dostat až nahoru, všichni se však pokusili. Nejrychlejší dívkou se stala Adéla Tichá v čase 3,42 v celkovém pořadí skončila na skvělém třetím  místě, nejrychlejším chlapcem byl Ondra Lelek v čase 2,14.

Další výsledky si můžete prohlédnou v tabulce. 

 

V KVĚTNU JEZDÍME NA IN-LINECH A KOLECH

V květnu dívky trénují in-line bruslení a starší chlapci (8. a 9. třída) cyklistiku. Informace a souhlas rodičů jsou ke stažení v příloze.

 

VITAMÍNOVÝ TURNAJ DÍVEK

Ve čtvrtek proběhl za účasti většiny dívek fotbalový turnaj pětičlenných týmů. V soutěži o vitamíny v podobě jahod a hroznového vína vyhrála pětka v čele s kapitánkou Adélou Adamovskou za vydatné pomoci Kláry Blahoutové, Terky Havrdové, Nikoly Grabmüllerové a Kristiny Slámové.  

 

VÝSLEDKY 50 M VOLNĚ

Nejlepším plavcem školy se stal Filip Hartman, který uplaval 50m volně za 36 s, nejlepší dívkou Nikola Grabmüllerová, která uplavala stejnou trať v v čase 48 s. Vítězům gratulujeme, ostatní výsledky si můžete prohlédnou v příloze.

 

ZÁVĚREČNÁ LEKCE PLAVÁNÍ DÍVEK

Závěrečný závod na 50 m volným stylem ukončil ve čtvrtek 16. března výukový blok plavání. Čas byl i tentokrát důležitý, pod jednu minutu se dostala pouze 2 děvčata. První byla Nikola Grabmüllerová (48,44), druhá Adéla Tichá (55,59) a na třetím místě se umístila Eliška Polmová (1:03,18). Všechny dívky zvládly potápění a podařilo se jim vylovit puk ze dna bazénu, dokázaly splývat i plavat pod vodou.  

 

29 3 .

1 2 3

 

 

© 2011 Základní škola Antonína Bratršovského, foto: P. Kusala
Připravil PADOS, s.r.o.