SPORT

PLNILI JSME OLYMPIJSKÝ DIPLOM

Ve čtvrtek 15. února jsme opět všichni plnili olympijský diplom. Loni nás bylo 55, letos pro velký počet nemocných pouze 39. Nevadilo, všichni se snažili a odměnou jim byl skvělý pocit a samozřejmě, za povedené disciplíny, jedničky z tělesné výchovy.

Dana Tkáčová

Výsledky 

 

TĚLESNÁ VÝCHOVA V ZRCADLOVÉM SÁLE

6. února 2018 jsme tělesnou výchovu dívek věnovaly cvičení s hudbou. Poděkování patří Lucii Králové, která si hodinu připravila.

Jana Kekulová

 

LYŽAŘSKÝ KURZ - PÁTEK

Běžkařský pátek se vydařil stejně jako ostatní dny lyžařského kurzu. Dva nejlepší běžkaři Patrik Danilevič a Ondra Mach uběhli kolem 15 km a velký dík patří Patrikově mamince, která s nimi doběhla až na Novou Louku. Nám ostatním se podařilo zdola pouze třetinu tj. 5 km, nicméně se jedná o velmi slušný výkon, protože většina běžkařů stála na tenkých lyžích poprvé. Hodnotné sportovní výkony jsme oslavili pohárem a horkým čajem na Královce.

Dana Tkáčová, Romana Halamová 

 

LYŽAŘSKÝ KURZ - ČTVRTEK

Čtvrtý den lyžařského kurzu se opět vydařil! Tentokrát jezdilo lyžařské družstvo společně a díky Vítkovi si mohli zlepšit techniku i snowboardisté, kteří byli rozděleni na dvě skupiny. Podařilo se a potěšilo nás, když jsme zaslechli domlouvat se žáky na společném víkendovém ježdění...

Zítra nás čekají běžky, nikdo nejde pěšky a všichni se pokusí "doběhnout" na Královku na tenkých prkýnkách.

Dana Tkáčová, Romana Halamová a Vítek Balej 

  

LYŽAŘSKÝ KURZ - STŘEDA

Třetí den nám počasí příliš nepřálo a mlhu doplňoval déšť. S nepřízní počasí jsme se statečně poprali a až na drobné výjimky se nám podařilo zdolat nejprudší a nejsložitější sjezdovku v areálu - kotvu na Jihu. Zítra budou snowboardisté ve dvou skupinách, aby se pokročilí měli šanci zlepšit, lyžaři už zvládnou tempo v jedné skupině.

Dana Tkáčová, Romana Halamová a Vítek Balej

 

LYŽAŘSKÝ KURZ - ÚTERÝ

I druhý den lyžařského kurzu se vydařil. Maličko jsme přeskupili lyžařská družstva a trénovali jsme carvingové oblouky, nakonec se podařily všem. Snowboardisté také pilují jízdu, aby se zítra pokusili zdolat prudší a rychlejší vlek. Držíme palce a těšíme se na zítra!

Dana Tkáčová, Romana Halamová a Vítek Balej 

 

LYŽAŘSKÝ KURZ - PONDĚLÍ

22. ledna 2018 za sebou máme první den lyžařského kurzu 7. třídy. Tři skupiny, dvě lyžařské a jedna snowboardová si užiily první den parádního lyžování ve skiareálu Severák.

Daří se nám a těšíme se na další dny :).

Dana Tkáčová, Romana Halamová a Vítek Balej   

 

LYŽAŘSKÝ KURZ 7. TŘÍDA

Lyžařský kurz se uskuteční 22. - 26. ledna 2018 v lyžařském areálu Severák. Pondělí až čtvrtek lyžařský a snowboardový výcvik, pátek běžecké lyžování, turistika. 

Další informace naleznete v příloze včetně seznamu žáků a podkladů, které ještě neodevzdali.

Dana Tkáčová 

DokladyInformaceLékařské potvrzení a pravidla kurzu

 

BADMINTONOVÝ TURNAJ DÍVEK

Dnes jsme sehrály badmintonový turnaj ve kterém zvítězily deváťačky Zuzka Krieglerová s Terkou Havrdovou, další pořadí si můžete prohlédnout v tabulce. Důležité je, že nás hra bavila a určitě se jí budeme věnovat i v budoucnu.

Dana Tkáčová

BADMINTONOVÝ TURNAJ 8. A 9. TŘÍDA CHLAPCI

11. 12. jsme sehráli turnaj dvojic v badmintonu. V ostré konkurenci téměř všech chlapců (chyběl pouze Filip Hartman) sehrál každý pár 7 zápasů. První místo obsadila dvojice Dan Šeps a Michal Buk, druzí Kryštof Křelina a Honza Sejkora, na třetím místě David Stuchlík a Karel Čáp.

Ostatní výsledky si můžete prohlédnout zde.

Dana Tkáčová 

 

 

BADMINTON V TĚLESNÉ VÝCHOVĚ

Opět jsme si vyzkoušely nový sport, tentokrát badminton. Hra je poměrně těžká, ale nevzdáváme se, trénujeme údery, podání, pravidla i hru a těšíme se na závěrečný trunaj...

Dana Tkáčová 

 

BADMINTONOVÝ TURNAJ 6. A 7. TŘÍDY

O tělesné výchově jsme sehráli badmintonový turnaj chlapců. Na prvním místě, se sedmi vítězstvími byl Jamin Sujeta, druhé místo Jonáš Paldus, třetí místo Patrik Danilevič.

Seznámili jsme se s novým sportem a hodina uběhla jako nic... 

Dana Tkáčová 

Výsledky

 

47 4 .

1 2 3 4

 

 

 

 

© 2011 Základní škola Antonína Bratršovského, foto: P. Kusala
Připravil PADOS, s.r.o.