9. třída

BYLI JSME ÚSPĚŠNÍ VE FLORBALOVÉM TURNAJI

7. listopadu jsme odehráli základní kolo florbalového turnaje "O pohár ministra". Skončili jsme, v nabité konkurenci, na krásném 3. místě za Arbesovkou a Mozartovkou, před Janovem nad Nisou. Pochvala za bojovnost patří všem hráčům v čele s kapitánem Honzou Sejkorou, dále hráli Matyáš Fleišer, Kryštof Křelina, Honza Macháček, Jonáš Mikeš, Ondra Mach, Patrik Danilevič a André Pešta

Dana Tkáčová 

PODZIMNÍ LAND ART

18. října jsme vytvářeli v rámci předmětu pracovní činnosti krajinné umění - Land art. O tom, jak se dětem práce povedla, se můžete přesvědčit ve fotogalerii...

Dana Tkáčová 

 

EDUCA A AMOS

Protože jsme letos již v 8. ročníku, týkají se nás všechny akce zaměřené na volbu povolání. Navštívili jsme proto dvě významné akce tohoto druhu. Educa (burza škol a volnočasových aktivit) v Jablonci nad Nisou nás tak trochu naladila na akci širšího rozsahu, a sice na Amose 2017 v Liberci, což byl veletrh vzdělávání, na kterém jsme měli možnost seznámit se s nabídkou středních škol v Libereckém kraji. Bohatý doprovodný program nám umožnil „nahlédnout pod pokličku" jednotlivých škol. Jsme o něco moudřejší a někteří z nás už mají dokonce jasno.

Žáci osmého ročníku.

OČEKÁVÁNÍ A OBAVY

Během začátku školního roku jsme se v rámci třídnických hodin zaměřili na formulování našich očekávání a našich obav v letošním školním roce. Během celého školního roku se budeme snažit o naplnění všech očekávání a pokusíme se také o eliminaci obav. A jaké jsou naše očekávání a obavy?

Viz příloha

ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2017-18

V letošním školním roce jsme se sešli v počtu 16. Opustil nás Lukáš Lukášek, který odešel na gymnázium do Liberce. Budeme mu držet palce, aby se mu dařilo, stejně tak i nám, protože letošní rok už je pro nás velmi důležitý. Přiblížil se čas, kdy začínáme přemýšlet velmi zodpovědně nad výběrem střední školy a stejně tak i vše ve škole je podřízeno prvotní přípravě na přijímací zkoušky. Máme sice ještě rok čas, ale jak se říká: „Těžko na cvičišti, lehko na bojišti." Tak vykročme „pravou" a hlavně správným směrem.

Osmáci a Pavla Petráková - třídní učitelka

 

JAK SE PEČE ŠTĚSTÍ

V rámci hodin PČ si dívky upekly jednoduchý sladký pokrm - tvarohové taštičky s marmeládou. Užily  si odpoledne plné pekařské pohody a domů si odnesly patřičnou výslužku. 

 

PLANETA ZEMĚ 3000 A JEDEN SVĚT NA ŠKOLÁCH

I letos jsme se zúčastnili dvou úspěšných projektů, které jsou na naší škole již tradicí. V Planetě Zemi jsme se tentokrát vydali do slunné Brazílie a v Jednom světě na školách jsme opět zhlédli tři poutavé příběhy, které nám přiblížily životní strasti i slasti vrstevníků z jiných koutů světa.

LYŽAŘSKÝ KURZ

V týdnu od 23. do 27. ledna jsme strávili týden na lyžařském kurzu ve skiareálu Severák. 4 dny jsme pilovali jízdu na snowboardech a sjezdových lyžích, pátý den jsme pak věnovali turistice na běžkách i bez. Povedený týden jsme si všichni moc užili, obrázky si můžete prohlédnout v galerii.

 

POSLEDNÍ DEN PŘED PRÁZDNINAMI

Poslední den před vánočními prázdninami jsme pojali slavnostně. Nejdříve jsme se ve škole podělili při vánoční besídce o cukroví a dárky a pak jsme se společně vydali do městské haly. Tam jsme tančili hip-hop, hráli ping-pongový a florbalový turnaj. Ve florbalovém turnaji jsme se umístili na 3. místě, porazili jsme osmáky.

 

ZAČÍNÁME...

V počtu 17 vstupujeme do 7. ročníku. Bude to rok náročný a hodně důležitý, proto si popřejme dostatek sil, energie a dobré nálady k jeho zvládnutí.

Třídní učitelka Mgr. P. Petráková a sedmáci

Začínáme_2016 

MALUJEME BETLÉM NA HEDVÁBÍ

Pod vedením Ilony Abrahámové (za což jí moc děkujeme), jsme si vyzkoušeli další výtvarnou techniku - malování na hedvábí. Přestože nikdo z nás na hedvábí nemaloval, Betlém je moc pěkný a až obraz dokončíme, budeme mít krásnou adventní výzdobu...

Dana Tkáčová 

 

 

BOHOUŠ A DÁŠA ZACHRAŇUJÍ SVĚT

7. třída se zúčastnila komiksové soutěže "Bohouš a Dáša zachraňují svět", kterou pořádal Člověk v tísni. Děti se bohužel neumístily, ale byla to pro ně cenná "vymýšlecí" zkušenost. Některé výtvory si můžete prohlédnout v galerii. Další informace k soutěži naleznete na: www.varianty.cz

 

42 4 .

1 2 3 4

       

                   

           

           

                  

           

              

                 

 

 

         

 

© 2011 Základní škola Antonína Bratršovského, foto: P. Kusala
Připravil PADOS, s.r.o.