9. třída

PROJEKTOVÝ DEN NA SUPŠ

Středu před podzimními prázdninami jsme strávili na SUPŠ v Jablonci nad Nisou projektovým dnem. Vystřídali jsme se ve dvou dílnách: Grafický design a Design bižuterie a módního doplňku.

Výsledky naší práce si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Dana Tkáčová 

Dne 25. 10. jsme navštívili s paní učitelkou Tkáčovou Střední uměleckoprůmyslovou školu v Jablonci nad Nisou. Tam jsme byli rozděleni do dvou skupin, jedna skupina si šla zkusit vyšívání korálků do tvaru květin a druhá si šla navrhnout vlastní placku. Po dvou hodinách se tyto skupiny vyměnily, aby si každý vyzkoušel obě činnosti. Nejvíce se nám s Filipem líbilo vyšívání květin, protože se nám hodina zdála celkově pohodovější.   (Adéla Adamovská, Filip Hartman)  

 

AMOS A EDUCA

V pátek 6. 10. se žáci 9. ročníku zúčastnili programu Živá knihovna povolání, který probíhal v rámci veletrhu vzdělávání AMOS na jabloneckém Výstavišti. Zaměstnanci firem Preciosa, ABB, Nemocnice, TRW Automotive Czech, Benteler a Jablotron jim prakticky ukázali, co dělá produktový manažer, seřizovač elektronik, zdravotník, svářeč nebo konstruktér.  

Další týden ve čtvrtek 12. 10. již podruhé navštívili největší veletrh škol a firem v Libereckém kraji - EDUCU. Zde se prezentovali nejen školy z blízkého okolí, ale i firmy a společnosti, které nabízejí práci. Nyní už je výběr další školy jen na každém z nich.

Pavla Lejsková

UŽ NEBO KONEČNĚ V DEVÁTÉ TŘÍDĚ?

Jsme na začátku konce, zatím se toho moc nezměnilo, očekávám zvýšený zájem o vše, co souvisí s učením, a očekávám, že nebudeme mít nechvalné prvenství v množství absence, že si prostě ten poslední povinný školní rok užijeme. Přeji všem hodně úspěchů!

P. Lejsková

ANGLIČTINA HROU

Poslední vyučovací hodina v pátek odpoledne. Učíme se pojmenovávat části svého těla. Kdo myslíte, že vyhrál? 

Kateřina Khailová 

 

JAK BYLO NA CYKLISTICKÉM KURZU...

Na cyklistickém kurzu bylo jednoduše skvěle,,, Přestože jsme na něm byli pouze 3 dny a jenom jednu noc, kterou jsme spali na Bartošově Peci, moc jsme si kurz užili. Cyklistika, plavání, lukostřelba nebo jenom pohoda být spolu. Nevadilo ani 75 kilometrů, které jsme nakonec zdolali. 

 

LYŽAŘSKÝ KURZ 7. A 8. TŘÍDY

Týden od 23. do 27. ledna jsme strávili na lyžařském kurzu ve skiareálu Severák. 4 dny jsme pilovali jízdu na snowboardech a sjezdových lyžích, pátý den jsme pak věnovali turistice na běžkách i bez. Povedený týden jsme si všichni moc užili, obrázky si můžete prohlédnout v galerii.

VÝTVARKA V PARKU

Navnaděni a inspirováni "land artem", jsme se vrhli do parku. Vznikla milá a zajímavá díla, která už pravděpodobně rozfoukal vítr, ale to nevadí...

Lída Kirchnerová, učitelka Vv 

 

EDUCA MYJOB - LIBEREC

V pátek 14. 10. 2016 navštívili žáci 8. ročníku veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí, který se konal v liberecké sportovní aréně. Letošní EDUCA měla v podtitulu „vyber si svou cestu". Většina žáků si skutečně poctivě procházela celou výstavní plochu, protože škol nejen z libereckého kraje se prezentovalo skutečně hodně. Přesto Jendu s Martinem mrzelo, že nenašli ani jednu střední školu, která by nabízela vzdělání v řízení železničního provozu. Kdo zrovna neprohlížel stánky jednotlivých škol, nebo nesoutěžil, tak mohl sledovat módní přehlídku Střední umělecko-průmyslové školy z Liberce a ukázky bojového umění a sebeobrany střední školy z Varnsdorfu. Po dvou hodinách všichni odcházeli s nejrůznějšími letáky a s přesvědčením, že budoucnost po deváté třídě existuje.

P. Lejsková

 

 

ZAČÁTEK ROKU V 8. TŘÍDĚ

Osmý školní rok začínáme ve stejném složení, nikdo neodešel ani nepřišel. Ve třídě se nám objevily nové skříňky a v rozvrhu hodin chemie. Už nyní je jasné, že zasedací pořádek se stane proměnlivým. První velkou akcí, která nás v nejbližší době čeká, bude veletrh vzdělávání Educa v Liberci. Bude to takový velký průzkum středních škol a učilišť u nás.

Všem přeji pohodový a úspěšný školní rok.                                                       

Pavla Lejsková

 

DIVADLO - TAJEMNÝ HRAD V KARPATECH

NÁVŠTĚVA POSLANECKÉ SNĚMOVNY

FOTO Z BRUSLENÍ

13 2 .

1 2

 

 

© 2011 Základní škola Antonína Bratršovského, foto: P. Kusala
Připravil PADOS, s.r.o.