9. třída

ROZVRH HODIN 9. TŘÍDA 2016/17

EXKURZE NA PŘEHRADU JOSEFŮV DŮL

20. června jsme navštívili hráz přehrady Josefův Důl. Dostalo se nám erudovaného a velmi zajímavého výkladu, od hrázného pana Petra Ševčíka, při kterém jsme si prohlédli štolu, která vede tělesem hráze. Exkurzi jsme pojali sportovně, na kole tam i zpět, s malou zastávkou na oběd na Prezidentské chatě. Celkem 30 km a pochvala všem! 

JEDNA VÝTVARKA V DEVÍTCE

Pár fofografií z jedné hodiny z Vv v 9. ročníku. Inspirací nám byly obrázky drátěných plastik malých i velkých rozměrů, některých umístěných i ve veřejném prostoru. Chtělo to krom nápadu také zručnost a trpělivost. Některé práce stály za to.

L. Kirchnerová

 

NEMOCNÁ PLANETA

V pátek 20. ledna 2017 se devátá třída zúčastnila ekologicko-výchovného programu "Nemocná planeta" v SEV Divizna v Liberci. Přes počáteční rozpaky se nakonec všichni aktivně zapojili do plnění úkolů, týkajících se globálních problémů lidstva, a nebáli se projevit své názory. Nad některými z nich se dokonce rozvinula bouřlivá diskuze a diskutovalo se i cestou domů:-) 

 

EXKURZE DO NÁRODNÍ GALERIE V PRAZE

Ve čtvrtek 1. 12. 2016 se žáci 9. ročníku vydali do Prahy. Počasí nám „přálo" opravdu napadl sníh, ale jen v Jablonci a okolí, za Turnovem už jen pršelo. Přes počáteční dopravní nesrovnalosti jsme se všichni nalodili do autobusu a odjeli.

Národní galerii jsme pod vedením Tomáše našli a budova Veletržního paláce nás dostala svou rozlehlostí a skleněným výtahem.

Nejdříve jsme navštívili výstavu obrazů Alfonse Muchy - Slovanská epopej. Obrazy jsou opravdu velkolepé.

Potom jsme se vydali do prostor stálé expozice Národní galerie, ve Veletržním paláci se nachází umění 19. a 20. století. Nejvíce se nám líbilo umění 2. poloviny 20. století, nechápali jsme současné umění mladých autorů. Dle Jindřišky moderní umění může dělat každý, i Standa.

Po poledni jsme už prostory Národní galerie opustili a vydali se procházkou na Staroměstské náměstí, kde jsme nasákli vánoční atmosféru.

Odpoledne jsme se zase vrátili do zasněženého Jablonce.

 

 

LOUČENÍ S DEVÁŤÁKY

Je všeobecně známo, že čím je člověk starší, tím více se vrací ke svému dětství. Pro deváťáky tento fakt sice neplatí vzhledem k jejich celkové životní dráze, ale v rámci jejich školních let je zcela očividný. Děkuji „své" třídě za luxusní poslední společný den, kdy jsem mohla sledovat šťastně dovádějící partu v teplácích s lízátky... Chvíli jsem sama váhala, jestli jsem omylem nenavštívila třídu mateřské školky ;)

A samozřejmě všem přeji dostatek sil do závěru „základky" a hodně vhodně využitých znalostí a štěstí při přijímačkách!

Mgr. Kateřina Holanová 

 

AMOS 2016

V pátek 7. října 2016 jsme se byli podívat na AMOSOVI v Jabloneckém Eurocentru. Byla tam přehlídka škol. Většina z nás už má sice ve výběru školy jasno, ale dostali jsme novou inspiraci. Líbilo se nám tam a snad vše také na jaře dobře dopadne.

Klára Blahoutová a Kája Sejkorová  

 

DEVÁŤÁCI MAJÍ JASNO...

Poslední školní rok na základní škole. Deváťáci zahájili svůj poslední školní rok s klidem a rozvahou. Většina z nich už má jasno, na kterou střední školu by se chtěli dostat a tímto směrem směřují své úsilí. Nezbývá než jim všem popřát hodně sil a vytrvalosti při učení, ale také štěstí při jednotných přijímacích zkouškách.  

 

 

 

© 2011 Základní škola Antonína Bratršovského, foto: P. Kusala
Připravil PADOS, s.r.o.