8. třída

DEN PRO JAMESE - 7. TŘÍDA

Poslední den před jarními prázdninami patřil v naší škole již tradičnímu projektu, jehož cílem je finanční podpora chlapce Jamese z Bangladéše. Vzdělávací, hudební a tvořivé dílny byly letos věnovány 100. výročí vzniku ČSR. V rámci tohoto dopoledne se podařilo na 1. a na 2. stupni vybrat celkovou částku 13 000,- Kč, která bude použita na finanční pokrytí vzdělání a potřeb pro Jamese a také na zakoupení praktických dárků pro chudé bangladéšské rodiny. 

Pavla Petráková

 

NÁVŠTĚVA ŠTOLY V PŘEHRADĚ MŠENO

Ve středu 25. října jsme navštívili o pracovních činnostech štolu, která vede v hrázi vodní nádrže Mšeno. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého o historiii přehrady, účelům, kterým slouží i mnoha změnách, kterými v posledních letech prošla. Doplnili jsme si tak znalosti, které jsme získali na výstavě "Jablonecké moře", kterou jsme navštívili v září tohoto roku.

Dana Tkáčová 

 

ŠKOLNÍ VÝLET

PÁTEČNÍ VÝTVARKA

Při jedné z pátečních výtvarek jsme se 6. ročníkem navštívili "svatého na mostě", toho, který stojí na mostě přes Nisu u autobusového nádraží, jednu ze tří soch Jana Nepomuckého, která se v Jablonci nachází. Děti se snažily v malé rychlé kresbičce zachytit jeho postoj. Přitom si povšimly jedné zvláštnosti, o které bývá zmínka i na jiných místech, a to té, že sv. Jan vypadá, jako by stál na třech nohách. Možná jste si toho všimli sami.

 

ŠESŤÁCI MALOVALI PLAKÁTY

O češtině připravovali šesťáci plakáty na vánoční besídku. Jak se jim to povedlo, si můžete prohlédnout v galerii.

 

NĚMČINA NEKOUŠE

V úterý 18. 10. navštívila šestou a sedmou třídu lektorka Tandemu paní Květa Šelbická, aby dětem ukázala, že němčina nekouše. Její hodina byla plná zajímavých her, ale hlavně německého jazyka. Ve spontánní atmosféře si děti procvičily své znalosti, naučili se nové věci a hlavně mohly zapomenout na to, že nemluví svým rodným jazykem. Cíl byl bezpochyby splněn ;)  Děkujeme!

Mgr. Kateřina Holanová 

 

LOUČENÍ SE ŠESTOU TŘÍDOU

Poslední den před podzimními prázdninami jsme strávili ve znamení loučení. Naše poslední hodiny anglického i německého jazyka byly velmi pestré. Děkuji všem úžasným šesťákům za nachystaná překvapení, dobroty a krásný společný čas! A přeji vám radostné dny (nejenom) ve školních lavicích ;)

Mgr. Kateřina Holanová

 

ŠESTKA V MAJÁKU

V pátek 23.9. jsme se zúčastnili adaptačního kurzu v libereckém Majáku. Akce byla velmi vydařená a všem se nám líbila. Děti postupně prošly 3 aktivitami, které si kladly za cíl týmovou spolupráci a vzájemné poznávání v rámci nově se utvářející třídy. Lektor Majáku byl z našich dětí mile překvapen a ocenil, že úspěšně zvládly všechny tři aktivity. Prý to nebývá pravidlem :).

Kolektiv 6. třídy a třídní učitelka J. Bejdáková 

Příspěvek je možné dále rozkliknout, prohlédnout si fotografie a přečíst reportáže přímo od dětí. 

 

20 2 .

1 2

       

                   

           

           

                  

           

              

                 

 

 

         

 

© 2011 Základní škola Antonína Bratršovského, foto: P. Kusala
Připravil PADOS, s.r.o.