8. třída

ŠKOLNÍ VÝLET NA KOLECH

Druhý den školního výletu jsme strávili na kolech. Bylo sice dost chladno, kolem 10 st., ale nevadilo nám to. Zvládli jsme 20 km na kolech i návštěvu hráze Josefodolské přehrady.

Dana Tkáčová a Pavla Lejsková

 

 

 

ŠKOLNÍ VÝLET NA JIZEŘE

Čtvrtek 21. června jsme strávili na Jizeře. Plavba na raftech byla díky parnu osvěžující, cesta zpět na koloběžkách zase pro změnu rychlá, výlet celkově povedený...

Dana Tkáčová, Pavla Lejsková 

 

 

POMÁHALI JSME NA FAŘE

Pracovní činnosti 6. června jsem strávili trochu netradičně, a to pomocí na faře. Dívky okopávaly a plely, chlapci se věnovali úklidu. Všichni jsme odcházeli spokojení, s pocitem dobře odvedené práce.

Dana Tkáčová

 

 

CENA PRO NADANÉ 2018 - 7. TŘÍDA

I v letošním školním roce proběhne pod záštitou města Jablonce nad Nisou tradiční udělování Cen pro nadané. Za mimořádné úspěchy v oblasti matematických soutěží byl nominován Honza Macháček z naší třídy. Cenu převezme 13. června v městském divadle.

Gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.

Dana Tkáčová

KRÁSA Z MAJÁKU

V úterý 5. 6. žáci sedmého ročníku absolvovali preventivní program „Krása". Téměř celé dopoledne se zabývali otázkami, které se týkaly současného pohledu na krásu a závislosti na tom, jak člověk vypadá. Bylo to takové zastavení, kdy si každý uvědomil, jak je důležité být se sebou spokojen, být jedinečným a hlavně mít kolem sebe lidi, kteří nás mají rádi.

Pavla Lejsková

 

OPTICKÉ KLAMY O VÝTVARCE

O pracovních činnostech jsme se 7. třídou zkoušeli tzv. "Op-art". Využili jsme poznatky z geometrie a optiky, soustředili se na přesnost a preciznost. Nejlepší výsledky jsou v galerii.

Dana Tkáčová

  

DEN PRO JAMESE - 7. TŘÍDA

Poslední den před jarními prázdninami patřil v naší škole již tradičnímu projektu, jehož cílem je finanční podpora chlapce Jamese z Bangladéše. Vzdělávací, hudební a tvořivé dílny byly letos věnovány 100. výročí vzniku ČSR. V rámci tohoto dopoledne se podařilo na 1. a na 2. stupni vybrat celkovou částku 13 000,- Kč, která bude použita na finanční pokrytí vzdělání a potřeb pro Jamese a také na zakoupení praktických dárků pro chudé bangladéšské rodiny. 

Pavla Petráková

 

NÁVŠTĚVA ŠTOLY V PŘEHRADĚ MŠENO

Ve středu 25. října jsme navštívili o pracovních činnostech štolu, která vede v hrázi vodní nádrže Mšeno. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého o historiii přehrady, účelům, kterým slouží i mnoha změnách, kterými v posledních letech prošla. Doplnili jsme si tak znalosti, které jsme získali na výstavě "Jablonecké moře", kterou jsme navštívili v září tohoto roku.

Dana Tkáčová 

 

ŠKOLNÍ VÝLET

PÁTEČNÍ VÝTVARKA

Při jedné z pátečních výtvarek jsme se 6. ročníkem navštívili "svatého na mostě", toho, který stojí na mostě přes Nisu u autobusového nádraží, jednu ze tří soch Jana Nepomuckého, která se v Jablonci nachází. Děti se snažily v malé rychlé kresbičce zachytit jeho postoj. Přitom si povšimly jedné zvláštnosti, o které bývá zmínka i na jiných místech, a to té, že sv. Jan vypadá, jako by stál na třech nohách. Možná jste si toho všimli sami.

 

ŠESŤÁCI MALOVALI PLAKÁTY

O češtině připravovali šesťáci plakáty na vánoční besídku. Jak se jim to povedlo, si můžete prohlédnout v galerii.

 

NĚMČINA NEKOUŠE

V úterý 18. 10. navštívila šestou a sedmou třídu lektorka Tandemu paní Květa Šelbická, aby dětem ukázala, že němčina nekouše. Její hodina byla plná zajímavých her, ale hlavně německého jazyka. Ve spontánní atmosféře si děti procvičily své znalosti, naučili se nové věci a hlavně mohly zapomenout na to, že nemluví svým rodným jazykem. Cíl byl bezpochyby splněn ;)  Děkujeme!

Mgr. Kateřina Holanová 

 

14 2 .

1 2

 

  

           

 

           

                  

              

                 

 

 

           

© 2011 Základní škola Antonína Bratršovského, foto: P. Kusala
Připravil PADOS, s.r.o.