7. třída

PŘIPRAVILI JSME HRU PRO ČTVRŤÁKY

Protože v pondělí odpadlo bruslení, připravili jsme pro čtvrťáky sportovní hru "Co není v hlavě, to musí být v nohách". Dvojice, trojice i odvážní jednotlivci běhali v parku pod hrází a plnili různé úkoly. Zatloukání hřebíků, házení šišek, hádánky, rébusy atd. Nejrychlejší a nejchytřejší byla dvojice Sam a Šimon. Příště se těšíme na hru, kterou připraví čtvrťáci pro nás!

 

SVATOVÁCLAVSKÝ PROJEKT

Nejprve jsme si s dětmi přečetli Pověsti z Přistoupimi - O svatém Václavovi a knížeti Radslavovi, seznámili se s životem sv. Václava a s pranostikami spojenými s jeho jménem.

Spolužák Prokop vytvořil rodokmen rodiny sv. Václava, Amálka nakreslila jeho portrét, Emča nás překvapila modlitbou ke sv. Václavovi z 12. století. Všichni jsme se podíleli na tvorbě komiksů o sv. Václavovi, jeden z nich byl dokonce vsazený do současnosti.

Poslední část projektu jsme věnovali přítomnosti. Děti přinesly plno obrázkových materiálů a společně jsme si pak zjišťovali, kde se můžeme dnes setkat s postavou sv. Václava. Vše jsme svázali a utvořili si tak na památku knížečku o tomto panovníkovi.

Poznali jsme, že postava a odkaz sv. Václava je stále živý a může nám mnoho říci i dnes.

Jana Kekulová, třídní učitelka

 

14 2 .

1 2

       

                   

           

           

                  

           

              

                 

 

 

         

 

© 2011 Základní škola Antonína Bratršovského, foto: P. Kusala
Připravil PADOS, s.r.o.