7. třída

TŘÍDNÍ VÝLET DO BOZKOVA

Dne 25. 6. jsme vyrazili vlakem do Tanvaldu, kde jsme přestoupili do Jesenného. Náš cíl byla fara v Bozkově, kam jsme došli pěšky, odložili věci do předem rozdělených pokojů a potom šli do Návarova na oběd. Dostali jsme vynikající kuřecí řízky s bramborami. I přes všechnu naši lenost jsme vyrazili na zříceninu hradu Návarova, která ale byla bohužel uzavřená. Po celém dni jsme se večer odměnili buřty, chlebem, ohněm a hrami. Naši spolubydlící byli ministranti z Polska, kteří se nacházeli ubytovaní pod námi. Všichni jsme nemohli usnout, ale největší hluk dělaly holky, které se vzbudily ve tři ráno a myslely si, že vychází slunce. Bohužel to byl jen měsíc a tak zase šly spát.

V sedm hodin ráno se již valná většina lidí vzbudila, i když někteří nedobrovolně. V půl osmé nás z postele "vykopaly" Lucka a Verča a "dotáhly" nás na rozcvičku, kterou samy vedly. Byla velice zábavná. V osm jsme všichni společně šli na snídani, která byla velmi bohatá a v podobě švédských stolů. Mohli jsme si vzít, co jsme chtěli (děkujeme za NUTELLU J).

V deset hodin odstartovala naše prohlídka Bozkovských jeskyní. Velmi se nám líbilo jezero, které bylo krásně čisté. Zajímavé také bylo, jak některé jeskyně a jeskynní útvary pojmenovávali. Například peklo, ve kterém nechyběli i čerti, nebo perníkovou chaloupku s Jeníčkem a Mařenkou.  Nejkrásnější jeskyní byla jeskyně Překvapení, která nám nabídla nejbohatší výhled na krápníky. Cestou zpátky jsme opět jeli vlakem a pak už nás čekali rodiče, pokojíček a postel.

Agáta Hybnerová a Sára Hampacherová

 

VÝLET DO PRAHY ZA MUMIEMI

Výstava Mumie světa (výstaviště Holešovice, Praha) - středa 9. května 2018

Naše výprava do Prahy započala mírnými zmatky, když jsme zjistili, že se nevejdeme do objednaného autobusu. Prostě nám přistavili autobus s menší kapacitou. Naštěstí se vše vyřešilo a nakonec jsme do Holešovic dorazili včas. Naše třída spolu s páťáky vyrazila na výstavu, čtvrtá třída na prohlídku pražského planetária ve Stromovce. Výstava zaujala téměř všechny, a co jsme nestihli přečíst, poslechli jsme si díky audio průvodci. Exponáty i prostory samotné výstavy v nás vyvolávaly rozporuplné pocity, takže jsme nakonec byli zase rádi na čerstvém vzduchu. Zbytek odpoledne jsme strávili v příjemném prostředí pražské Stromovky, kde jsme si vychutnali jak zmrzlinu od pojízdného zmrzlináře, tak osvěžení ve vodě místních jezírek. Cesta domů se nám krapet protáhla jednak díky zácpám, ale i dopravní nehodě před Sychrovem. Nicméně nám to neubralo na dobré náladě. Výlet do Prahy se prostě vydařil!

Kateřina Khailová 

 

TŘÍDNÍ VÝLET

Dnes se šesťáci vypravili na první třídní výlet a protože je letošní zima poněkud nevyzpytatelná, využili jsme příznivých podmínek a zpestřili si společně strávený čas zimními radovánkami na sněhu. V Bedřichově jsme otestovali, jak jsme zdatní v jízdě na bobech a jestli umíme pořádně brzdit. Všichni obstáli na jedničku:-). 

Když už nastal čas se trochu zahřát, vyšlapali jsme kopec na Královku. Po svačině jsme se ještě vydováděli na sněhové dráze pro boby, vyfotili se na třídní foto a těšili se na jízdu dolů do Janova, odkud nám odjížděl autobus. Naneštěstí sníh na cestě, po které jsme měli sjet na bobech, byl rozbředlý, takže jsme se svezli pouze kousek a zbytek jsme museli DOBĚHNOUT! Autobus jsme stihli skutečně na poslední chvíli, ale výlet jsme si užili a už se těšíme na další.

Kateřina Khailová 

 

 

VÁNOČNÍ EKODÍLNA

Páteční výtvarnou výchovu jsme strávili v jabloneckém ekocentru. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého o adventních postavách, kdo chtěl, mohl se za ně i převléci. Prohlédli jsme si vánoční stůl a dozvěděli se o zvycích s ním spojených. Na závěr jsme si  vyrobili vánoční hvězdu. 

Dana Tkáčová 

 

 

 

 

JAK JSME VYRÁBĚLI JOGURT

To, že přírodopis je věda, která rozvíjí naše poznávání světa všemi smysly, se šesťáci přesvědčili během výuky o využití bakterií, kdy si vyrobili domácí jogurt. A že se pokus povedl, dokládají fotografie pořízené při následném ochutnávání :-)

Kateřina Khailová 

 

LAND ART 6. TŘÍDA

V pondělí 2. října jsme využili hezkého počasí, nasbírali v parku materiály a na zahradě pak podle fantazie tvořili...

Jana Kekulová, učitelka PČ 

 

HRA PRO ČTVRŤÁKY

Pro čtvrťáky jsme připravili hru s mnoha úkoly a překvapeními, když se jim vše podařilo splnit, našli na konci poklad.

 

ATLETIKA V HALE

Tělesnou výchovu v březnu trávíme v lehkoatletické hale na Střelnici. Běháme štafety, skáčeme do dálky, sprintujeme a zkoušíme další atletické disciplíny...

 

SNĚŽNÉ HRY

V pondělí 16. ledna jsme byli o tělesné výchově užívat si sněhu. Bobovali jsme, jezdili na ježdících i saních, hráli sněžné ragby, horolezčili a náramně jsme si to užili...

 

SPORTOVNÍ HRA V PARKU

Čtvrťáci nám připravili na oplátku sportovní hru v Tyršových sadech. Nejméně chyb a nejrychlejší čas měla dvojice Lukáš a Prokop (8.50 min), o 2 minuty pomaleji doběhly dívky: Amálka, Ema a Sára. Gratulace vítězům a pochvalala všem čtvrťákům, kteří zajišťovali jednotlivá stanoviště. 

 

PŘIPRAVILI JSME HRU PRO ČTVRŤÁKY

Protože v pondělí odpadlo bruslení, připravili jsme pro čtvrťáky sportovní hru "Co není v hlavě, to musí být v nohách". Dvojice, trojice i odvážní jednotlivci běhali v parku pod hrází a plnili různé úkoly. Zatloukání hřebíků, házení šišek, hádánky, rébusy atd. Nejrychlejší a nejchytřejší byla dvojice Sam a Šimon. Příště se těšíme na hru, kterou připraví čtvrťáci pro nás!

 

SVATOVÁCLAVSKÝ PROJEKT

Nejprve jsme si s dětmi přečetli Pověsti z Přistoupimi - O svatém Václavovi a knížeti Radslavovi, seznámili se s životem sv. Václava a s pranostikami spojenými s jeho jménem.

Spolužák Prokop vytvořil rodokmen rodiny sv. Václava, Amálka nakreslila jeho portrét, Emča nás překvapila modlitbou ke sv. Václavovi z 12. století. Všichni jsme se podíleli na tvorbě komiksů o sv. Václavovi, jeden z nich byl dokonce vsazený do současnosti.

Poslední část projektu jsme věnovali přítomnosti. Děti přinesly plno obrázkových materiálů a společně jsme si pak zjišťovali, kde se můžeme dnes setkat s postavou sv. Václava. Vše jsme svázali a utvořili si tak na památku knížečku o tomto panovníkovi.

Poznali jsme, že postava a odkaz sv. Václava je stále živý a může nám mnoho říci i dnes.

Jana Kekulová, třídní učitelka

 

 

  

           

 

           

                  

              

                 

 

 

           

© 2011 Základní škola Antonína Bratršovského, foto: P. Kusala
Připravil PADOS, s.r.o.