7. třída

2019 ZOOEXPEDICE

V úterý 5. února se sedmá třída vypravila do zasněžené liberecké ZOO v rámci ekologicko-výchovného programu ZOOexpedice, pořádaného střediskem ekologické výchovy Divizna. Součástí programu byla komentovaná prohlídka ZOO s lektorkou, pracovní listy, návštěva přípravny krmiv a badatelny. 

Dozvěděli jsme se spoustu nových informací, pohladili si užovku a omrkli, jaký mají zvířátka v ZOO jídelníček. Slonice nám na rozloučenou dokonce zatroubily :-)

Mgr. Kateřina Khailová 

2018 VÁNOČNÍ BESÍDKA

Poslední den před vánočními prázdninami, letos prodlouženými o dva dny ředitelského volna, jsme se stejně jako každý rok pokusili o vytvoření vánoční atmosféry s cukrovím a dárečky pro své spolužáky. Jen na ten stromeček nám už letos nevystačila energie. Příští rok to napravíme J

19.12.2018 Mgr. Kateřina Khailová, třídní učitelka

 

2018 VÁNOČNÍ PRAHA

V posledním předvánočním týdnu jsme se vypravili do Prahy za vánoční atmosférou. Původní plán navštívit při této příležitosti historickou budovu Národního muzea zhatila příliš dlouhá fronta, díky níž by nám nezbyl čas na procházku po vánočních trzích, a to jsme si rozhodně nechtěli nechat ujít. Po dlouhých deseti minutách čekání jsme se proto rozhodli frontu opustit a vrhli se po hlavě do vánočního davu. Trhy jsme si moc užili, jen možná za tmy musí být vánoční stromek na Staroměstském náměstí ještě hezčí!

17.12.2018 Mgr. Kateřina Khailová, třídní učitelka 

 

TŘÍDNÍ VÝLET DO BOZKOVA

Dne 25. 6. jsme vyrazili vlakem do Tanvaldu, kde jsme přestoupili do Jesenného. Náš cíl byla fara v Bozkově, kam jsme došli pěšky, odložili věci do předem rozdělených pokojů a potom šli do Návarova na oběd. Dostali jsme vynikající kuřecí řízky s bramborami. I přes všechnu naši lenost jsme vyrazili na zříceninu hradu Návarova, která ale byla bohužel uzavřená. Po celém dni jsme se večer odměnili buřty, chlebem, ohněm a hrami. Naši spolubydlící byli ministranti z Polska, kteří se nacházeli ubytovaní pod námi. Všichni jsme nemohli usnout, ale největší hluk dělaly holky, které se vzbudily ve tři ráno a myslely si, že vychází slunce. Bohužel to byl jen měsíc a tak zase šly spát.

V sedm hodin ráno se již valná většina lidí vzbudila, i když někteří nedobrovolně. V půl osmé nás z postele "vykopaly" Lucka a Verča a "dotáhly" nás na rozcvičku, kterou samy vedly. Byla velice zábavná. V osm jsme všichni společně šli na snídani, která byla velmi bohatá a v podobě švédských stolů. Mohli jsme si vzít, co jsme chtěli (děkujeme za NUTELLU J).

V deset hodin odstartovala naše prohlídka Bozkovských jeskyní. Velmi se nám líbilo jezero, které bylo krásně čisté. Zajímavé také bylo, jak některé jeskyně a jeskynní útvary pojmenovávali. Například peklo, ve kterém nechyběli i čerti, nebo perníkovou chaloupku s Jeníčkem a Mařenkou.  Nejkrásnější jeskyní byla jeskyně Překvapení, která nám nabídla nejbohatší výhled na krápníky. Cestou zpátky jsme opět jeli vlakem a pak už nás čekali rodiče, pokojíček a postel.

Agáta Hybnerová a Sára Hampacherová

 

VÝLET DO PRAHY ZA MUMIEMI

Výstava Mumie světa (výstaviště Holešovice, Praha) - středa 9. května 2018

Naše výprava do Prahy započala mírnými zmatky, když jsme zjistili, že se nevejdeme do objednaného autobusu. Prostě nám přistavili autobus s menší kapacitou. Naštěstí se vše vyřešilo a nakonec jsme do Holešovic dorazili včas. Naše třída spolu s páťáky vyrazila na výstavu, čtvrtá třída na prohlídku pražského planetária ve Stromovce. Výstava zaujala téměř všechny, a co jsme nestihli přečíst, poslechli jsme si díky audio průvodci. Exponáty i prostory samotné výstavy v nás vyvolávaly rozporuplné pocity, takže jsme nakonec byli zase rádi na čerstvém vzduchu. Zbytek odpoledne jsme strávili v příjemném prostředí pražské Stromovky, kde jsme si vychutnali jak zmrzlinu od pojízdného zmrzlináře, tak osvěžení ve vodě místních jezírek. Cesta domů se nám krapet protáhla jednak díky zácpám, ale i dopravní nehodě před Sychrovem. Nicméně nám to neubralo na dobré náladě. Výlet do Prahy se prostě vydařil!

Kateřina Khailová 

 

TŘÍDNÍ VÝLET

Dnes se šesťáci vypravili na první třídní výlet a protože je letošní zima poněkud nevyzpytatelná, využili jsme příznivých podmínek a zpestřili si společně strávený čas zimními radovánkami na sněhu. V Bedřichově jsme otestovali, jak jsme zdatní v jízdě na bobech a jestli umíme pořádně brzdit. Všichni obstáli na jedničku:-). 

Když už nastal čas se trochu zahřát, vyšlapali jsme kopec na Královku. Po svačině jsme se ještě vydováděli na sněhové dráze pro boby, vyfotili se na třídní foto a těšili se na jízdu dolů do Janova, odkud nám odjížděl autobus. Naneštěstí sníh na cestě, po které jsme měli sjet na bobech, byl rozbředlý, takže jsme se svezli pouze kousek a zbytek jsme museli DOBĚHNOUT! Autobus jsme stihli skutečně na poslední chvíli, ale výlet jsme si užili a už se těšíme na další.

Kateřina Khailová 

 

 

VÁNOČNÍ EKODÍLNA

Páteční výtvarnou výchovu jsme strávili v jabloneckém ekocentru. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého o adventních postavách, kdo chtěl, mohl se za ně i převléci. Prohlédli jsme si vánoční stůl a dozvěděli se o zvycích s ním spojených. Na závěr jsme si  vyrobili vánoční hvězdu. 

Dana Tkáčová 

 

 

 

 

JAK JSME VYRÁBĚLI JOGURT

To, že přírodopis je věda, která rozvíjí naše poznávání světa všemi smysly, se šesťáci přesvědčili během výuky o využití bakterií, kdy si vyrobili domácí jogurt. A že se pokus povedl, dokládají fotografie pořízené při následném ochutnávání :-)

Kateřina Khailová 

 

LAND ART 6. TŘÍDA

V pondělí 2. října jsme využili hezkého počasí, nasbírali v parku materiály a na zahradě pak podle fantazie tvořili...

Jana Kekulová, učitelka PČ 

 

HRA PRO ČTVRŤÁKY

Pro čtvrťáky jsme připravili hru s mnoha úkoly a překvapeními, když se jim vše podařilo splnit, našli na konci poklad.

 

ATLETIKA V HALE

Tělesnou výchovu v březnu trávíme v lehkoatletické hale na Střelnici. Běháme štafety, skáčeme do dálky, sprintujeme a zkoušíme další atletické disciplíny...

 

SNĚŽNÉ HRY

V pondělí 16. ledna jsme byli o tělesné výchově užívat si sněhu. Bobovali jsme, jezdili na ježdících i saních, hráli sněžné ragby, horolezčili a náramně jsme si to užili...

 

15 2 .

1 2

       

                   

           

           

                  

           

              

                 

 

 

         

 

© 2011 Základní škola Antonína Bratršovského, foto: P. Kusala
Připravil PADOS, s.r.o.