6. třída

LAND ART 6. TŘÍDA

17. 10. 2018 

Pracovky o krásném podzimním dnu jsme věnovali Land Artu. Nevadilo, že vítr nám naše umělecká díla rozfouká, užili jsme si krásné odpoledne. Výsledky můžete posoudit na obrázcích. 

Dana Tkáčová  

 

 

NÁVŠTĚVA ŠTOLY V HRÁZI JABLONECKÉ PŘEHRADY

Zajímavý projekt 6. třídy na téma „Jablonecká přehrada“ jsme zahájili 19. září prohlídkou štoly v hrázi přehrady. Pro mnohé bylo překvapením, že štola není v hrázi už od její výstavby, ale je novodobá, k čemu slouží jednotlivé části přehrady a proč byla přehrada vůbec zbudovaná. Děkujeme Povodí Labe za vstřícnost a zajímavou přednášku.

Dana Tkáčová

ZÁVĚREČNÁ LEKCE BRUSLENÍ

Ve středu 21. března jsme si užili závěrečnou lekci bruslení, dostali jsme diplomy, samolepky i sladkou odměnu.

Dana Tkáčová 

 

PÁŤÁCI PŘEJÍ ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK

Od Betlému z jablonecké radnice přeje třída páťáků veselé vánoční svátky a šťastný celý  následující rok...

Jana Kekulová

 

VÝSTAVA MILOSLAVA JÁGRA

Páťáci navštívili výstavu ilustrací, grafických listů a obalů gramofonovych desek ilustrátora Miloslava Jágra. Výstava  okouzlila děti i nás dospělé...

Jana Kekulová

 

VÁNOČNÍ EKOCENTRUM

V rámci výtvarné výchovy jsme se vydali do jablonecké Ekocentra. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí o životě našich předků v období adventu, o zvycích na Štědrý den a nakonec si vyrobili krásnou ozdobu z čajových sáčků.

Jana Kekulová 

 

 

PRVNÍ TŘÍDNÍ SCHŮZKY

Na první třídní schůzky jsme pro naše rodiče připravili malé pohoštění. Snad jim  pomazánky chutnaly.

 

SVÁTEK SVATÉHO VÁCLAVA

Ve středu 27. 9. jsme si ve škole připomněli svátek sv. Václava, patrona naší země - 28. 9. Dozvěděli jsme se něco o jeho životě a rodině, přečetli pověst z Přistoupimi, vytvořili jeho rodokmen. Seznámili jsme se s pranostikami vztahujícími se k tomuto datu, vymysleli komiks s jeho postavou a připomněli odkaz sv. Václava dnes. Vše jsme svázali dohromady do malé knížečky. Dětem se práce moc povedla.

 

STOPOVANÁ

O tělesné výchově jsme stopovali páťáky, kteří pro nás připravili skvělou hru. Plnili jsme různé úkoly, zapamatovali si posloupnost mnoha obrázků a nakonec našli poklad.

MEDAILE ZA ATLETICKÉ DISCIPLÍNY

3. dubna jsme skončili atletický blok a odběhli závěrečných 300 metrů. Nejrychlejší chlapec byl David Křelina, nejrychlejší dívky Kristýna Zedníková a Sofie Choutková, obě ve stejném čase. Odměnou pro všechny byl skvělý pocit z nově nabytých dovedností a čokoládová medaile. 

 

ATLETIKA NA STŘELNICI

Tělesnou výchovu v březnu trávíme v lehkoatletické hale na Střelnici. Běháme štafety, sprintujeme, skáčeme do dálky i výšky, trénujeme atletickou abecedu, zkoušíme parkur...

 

ZIMNÍ RADOVÁNKY

V pondělí 16. ledna jsme byli o tělesné výchově užívat si sněhu. Bobovali jsme, jezdili na ježdících i saních, hráli sněžné ragby, horolezčili a náramně jsme si to užili...

 

17 2 .

1 2

       

                   

           

           

                  

           

              

                 

 

 

         

 

© 2011 Základní škola Antonína Bratršovského, foto: P. Kusala
Připravil PADOS, s.r.o.