6. třída

LAND ART 6. TŘÍDA

V pondělí 2. října jsme využili hezkého počasí, nasbírali v parku materiály a na zahradě pak podle fantazie tvořili...

Jana Kekulová, učitelka PČ 

 

HRA PRO ČTVRŤÁKY

Pro čtvrťáky jsme připravili hru s mnoha úkoly a překvapeními, když se jim vše podařilo splnit, našli na konci poklad.

 

ATLETIKA V HALE

Tělesnou výchovu v březnu trávíme v lehkoatletické hale na Střelnici. Běháme štafety, skáčeme do dálky, sprintujeme a zkoušíme další atletické disciplíny...

 

SNĚŽNÉ HRY

V pondělí 16. ledna jsme byli o tělesné výchově užívat si sněhu. Bobovali jsme, jezdili na ježdících i saních, hráli sněžné ragby, horolezčili a náramně jsme si to užili...

 

SPORTOVNÍ HRA V PARKU

Čtvrťáci nám připravili na oplátku sportovní hru v Tyršových sadech. Nejméně chyb a nejrychlejší čas měla dvojice Lukáš a Prokop (8.50 min), o 2 minuty pomaleji doběhly dívky: Amálka, Ema a Sára. Gratulace vítězům a pochvalala všem čtvrťákům, kteří zajišťovali jednotlivá stanoviště. 

 

PŘIPRAVILI JSME HRU PRO ČTVRŤÁKY

Protože v pondělí odpadlo bruslení, připravili jsme pro čtvrťáky sportovní hru "Co není v hlavě, to musí být v nohách". Dvojice, trojice i odvážní jednotlivci běhali v parku pod hrází a plnili různé úkoly. Zatloukání hřebíků, házení šišek, hádánky, rébusy atd. Nejrychlejší a nejchytřejší byla dvojice Sam a Šimon. Příště se těšíme na hru, kterou připraví čtvrťáci pro nás!

 

SVATOVÁCLAVSKÝ PROJEKT

Nejprve jsme si s dětmi přečetli Pověsti z Přistoupimi - O svatém Václavovi a knížeti Radslavovi, seznámili se s životem sv. Václava a s pranostikami spojenými s jeho jménem.

Spolužák Prokop vytvořil rodokmen rodiny sv. Václava, Amálka nakreslila jeho portrét, Emča nás překvapila modlitbou ke sv. Václavovi z 12. století. Všichni jsme se podíleli na tvorbě komiksů o sv. Václavovi, jeden z nich byl dokonce vsazený do současnosti.

Poslední část projektu jsme věnovali přítomnosti. Děti přinesly plno obrázkových materiálů a společně jsme si pak zjišťovali, kde se můžeme dnes setkat s postavou sv. Václava. Vše jsme svázali a utvořili si tak na památku knížečku o tomto panovníkovi.

Poznali jsme, že postava a odkaz sv. Václava je stále živý a může nám mnoho říci i dnes.

Jana Kekulová, třídní učitelka

 

 

 

© 2011 Základní škola Antonína Bratršovského, foto: P. Kusala
Připravil PADOS, s.r.o.