5. třída

STOPOVANÁ

O tělesné výchově jsme stopovali páťáky, kteří pro nás připravili skvělou hru. Plnili jsme různé úkoly, zapamatovali si posloupnost mnoha obrázků a nakonec našli poklad.

MEDAILE ZA ATLETICKÉ DISCIPLÍNY

3. dubna jsme skončili atletický blok a odběhli závěrečných 300 metrů. Nejrychlejší chlapec byl David Křelina, nejrychlejší dívky Kristýna Zedníková a Sofie Choutková, obě ve stejném čase. Odměnou pro všechny byl skvělý pocit z nově nabytých dovedností a čokoládová medaile. 

 

ATLETIKA NA STŘELNICI

Tělesnou výchovu v březnu trávíme v lehkoatletické hale na Střelnici. Běháme štafety, sprintujeme, skáčeme do dálky i výšky, trénujeme atletickou abecedu, zkoušíme parkur...

 

ZIMNÍ RADOVÁNKY

V pondělí 16. ledna jsme byli o tělesné výchově užívat si sněhu. Bobovali jsme, jezdili na ježdících i saních, hráli sněžné ragby, horolezčili a náramně jsme si to užili...

 

BRUSLÍME A MÁME Z TOHO RADOST...

Máme za sebou 3 lekce bruslení, stále se zlepšujeme a už se těšíme na poslední soutěžní hodinu. Možná nebude poslední, protože nás bruslení baví, na jaře si můžeme další lekce přidat...  

 

PŘIPRAVILI JSME HRU PRO PÁŤÁKY

Protože nám v pondělí odpadlo bruslení, připravili jsme na oplátku hru v Tyršových sadech pro páťáky. Největší pochvalu zaslouží Šimon, který celou hru připravil, vymyslel jednotlivá stanoviště a ještě přinesl ceny pro vítěze.

Nejméně chyb a nejrychlejší čas měla dvojice Lukáš a Prokop (8.50 min), o 2 minuty pomaleji doběhly dívky: Amálka, Ema a Sára. Gratulace vítězům a pochvalala všem čtvrťákům, kteří zajišťovali jednotlivá stanoviště. 

 

PÁŤÁCI PRO NÁS PŘIPRAVILI HRU

Protože v pondělí odpadlo bruslení, připravili páťáci pro čtvrťáky sportovní hru "Co není v hlavě, to musí být v nohách". Dvojice, trojice i odvážní jednotlivci běhali v parku pod hrází a plnili různé úkoly: zatloukání hřebíků, házení šišek, hádánky atd. Nejrychlejší a nejchytřejší byla dvojice Sam a Šimon. Pětce a paní učitelce děkujeme za perfektně připravenou hru!

 

PRVNÍ REPUBLIKA

Čtvrťáci si připomněli 28. říjen

Naše republika slaví již 98. narozeniny a to zaslouží oslavu. My jsme si uspořádali výstavku letitých předmětů, pustili si pro radost hudbu první republiky a převlékli se za elegantní dámy a pány. Zavzpomínali jsme na prezidenta T. G. Masaryka a události té doby.

Čtvrťáci 

 

ZPÁTKY DO PRAVĚKU

Zpátky do pravěku

Sotva začal školní rok a my jsme se vydali na tak dalekou cestu. A že to byla cesta zajímavá - až do starší doby kamenné. V lese jsme si postavili příbytek z přírodnin, pomalovali jsme jeskyně a skály pravěkými malbami, „ulovili" divokou zvěř a připravili si na ohni pečínku. Mrzelo nás, že jsme nemohli v pravěku zůstat déle.

Čtvrťáci + Marie Surkovová

 

 

 

© 2011 Základní škola Antonína Bratršovského, foto: P. Kusala
Připravil PADOS, s.r.o.