5. třída

PRVNÍ TŘÍDNÍ SCHŮZKY

Na první třídní schůzky jsme pro naše rodiče připravili malé pohoštění. Snad jim  pomazánky chutnaly.

 

SVÁTEK SVATÉHO VÁCLAVA

Ve středu 27. 9. jsme si ve škole připomněli svátek sv. Václava, patrona naší země - 28. 9. Dozvěděli jsme se něco o jeho životě a rodině, přečetli pověst z Přistoupimi, vytvořili jeho rodokmen. Seznámili jsme se s pranostikami vztahujícími se k tomuto datu, vymysleli komiks s jeho postavou a připomněli odkaz sv. Václava dnes. Vše jsme svázali dohromady do malé knížečky. Dětem se práce moc povedla.

 

STOPOVANÁ

O tělesné výchově jsme stopovali páťáky, kteří pro nás připravili skvělou hru. Plnili jsme různé úkoly, zapamatovali si posloupnost mnoha obrázků a nakonec našli poklad.

MEDAILE ZA ATLETICKÉ DISCIPLÍNY

3. dubna jsme skončili atletický blok a odběhli závěrečných 300 metrů. Nejrychlejší chlapec byl David Křelina, nejrychlejší dívky Kristýna Zedníková a Sofie Choutková, obě ve stejném čase. Odměnou pro všechny byl skvělý pocit z nově nabytých dovedností a čokoládová medaile. 

 

ATLETIKA NA STŘELNICI

Tělesnou výchovu v březnu trávíme v lehkoatletické hale na Střelnici. Běháme štafety, sprintujeme, skáčeme do dálky i výšky, trénujeme atletickou abecedu, zkoušíme parkur...

 

ZIMNÍ RADOVÁNKY

V pondělí 16. ledna jsme byli o tělesné výchově užívat si sněhu. Bobovali jsme, jezdili na ježdících i saních, hráli sněžné ragby, horolezčili a náramně jsme si to užili...

 

BRUSLÍME A MÁME Z TOHO RADOST...

Máme za sebou 3 lekce bruslení, stále se zlepšujeme a už se těšíme na poslední soutěžní hodinu. Možná nebude poslední, protože nás bruslení baví, na jaře si můžeme další lekce přidat...  

 

PŘIPRAVILI JSME HRU PRO PÁŤÁKY

Protože nám v pondělí odpadlo bruslení, připravili jsme na oplátku hru v Tyršových sadech pro páťáky. Největší pochvalu zaslouží Šimon, který celou hru připravil, vymyslel jednotlivá stanoviště a ještě přinesl ceny pro vítěze.

Nejméně chyb a nejrychlejší čas měla dvojice Lukáš a Prokop (8.50 min), o 2 minuty pomaleji doběhly dívky: Amálka, Ema a Sára. Gratulace vítězům a pochvalala všem čtvrťákům, kteří zajišťovali jednotlivá stanoviště. 

 

PÁŤÁCI PRO NÁS PŘIPRAVILI HRU

Protože v pondělí odpadlo bruslení, připravili páťáci pro čtvrťáky sportovní hru "Co není v hlavě, to musí být v nohách". Dvojice, trojice i odvážní jednotlivci běhali v parku pod hrází a plnili různé úkoly: zatloukání hřebíků, házení šišek, hádánky atd. Nejrychlejší a nejchytřejší byla dvojice Sam a Šimon. Pětce a paní učitelce děkujeme za perfektně připravenou hru!

 

PRVNÍ REPUBLIKA

Čtvrťáci si připomněli 28. říjen

Naše republika slaví již 98. narozeniny a to zaslouží oslavu. My jsme si uspořádali výstavku letitých předmětů, pustili si pro radost hudbu první republiky a převlékli se za elegantní dámy a pány. Zavzpomínali jsme na prezidenta T. G. Masaryka a události té doby.

Čtvrťáci 

 

ZPÁTKY DO PRAVĚKU

Zpátky do pravěku

Sotva začal školní rok a my jsme se vydali na tak dalekou cestu. A že to byla cesta zajímavá - až do starší doby kamenné. V lese jsme si postavili příbytek z přírodnin, pomalovali jsme jeskyně a skály pravěkými malbami, „ulovili" divokou zvěř a připravili si na ohni pečínku. Mrzelo nás, že jsme nemohli v pravěku zůstat déle.

Čtvrťáci + Marie Surkovová

 

 

 

© 2011 Základní škola Antonína Bratršovského, foto: P. Kusala
Připravil PADOS, s.r.o.