4. B třída

PO STOPÁCH JIZERSKÉ PADESÁTKY

Jarní prázdniny letos hodně propršely, ale i přesto si někteří z nás nenechali ujít událost pro Jablonecké věhlasnou, a to Jizerskou padesátku. Abychom o ní věděli úplně všichni, hned po prázdninách jsme měli projekt Po stopách Jizerské padesátky. Učili jsme se pracovat s mapou, seznámili se s jednotkami délky, dozvěděli se spoustu zajímavostí o Bedřichově, Jizerce, Kristiánově a dalších krásných místech Jizerských hor. Také jsme se podívali na dokument o výrobě lyží a alespoň na chvíli se stali jejich návrháři. Projekt jsme zakončili „lyžařským" závodem. Zjistili jsme, že není důležité vyhrát, ale závod dokončit (a nebyla to na papírových lyžích úplná legraceJ) a umět si užít legraci!

 

PEČEME PRO RODIČE

Novoroční setkání s rodiči neproběhlo jen v duchu třídních schůzek. Připravili jsme si pro rodiče divadelní představení O dvanácti měsíčkách.  Aby jim a našim sourozencům bylo v našem „divadle" příjemně, napekli jsme jim sladké muffiny. Naučili jsme se sledovat recept, dodržet daný postup, odměřit přesně suroviny, ukázali si, co je ½ a ¼ a hlavně jsme opět pracovali na spolupráci.

 

HRAJEME DIVADLO

Leden jsme u nás ve třídě zasvětili nacvičování divadelního představení O dvanácti měsíčkách. Všichni jsme našli svou roli.  Jako herci, tvůrci kulis, zvukaři i diváci. Naši spolužáci byli úžasné publikum, až jsme zapomněli na trému. Oni i rodiče nás poctili velkým potleskem a my jim za tento zážitek moc děkujeme!

MYSLIVCI VE ŠKOLE

Odměnou za podzimní sbírání kaštanů pro lesní zvěř byla beseda s myslivci z Mysliveckého spolku Smržovka. Děkujeme za příjemné povídání o lese. Těšíme se na příští setkání, tentokrát s výpravou do přírody.

 

SVÁTEK TŘÍ KRÁLŮ

V pátek 6. 1. jsme si s panem děkanem Oldřichem Kolářem povídali o svátku Tří králů. 

 

PRVNÍ SNĚHOVÉ RADOVÁNKY

Napadl nám krásný první sníh. I okolí školy je pokryto krásnou bílou peřinou. Máme z toho velkou radost!

 

DRUHÁCI PŘEJÍ VŠEM KRÁSNÝ NOVÝ ROK

Sami vykročili vstříc novým dnům s vyřčením svých novoročních předsevzetí. Abychom na ně nezapomněli, připomínat nám je bude „Jablíčko novoročních předsevzetí".

 

ADVENTNÍ RADOSTI

Adventní radosti od zapálení první svíčky po rozbalování dárečků.

 

SVATÁ ANEŽKA

Na svátek všech svatých jsme si letos vyprávěli o Sv. Anežce. Máme rádi obrázkové čtení a komiksy, a tak jsme takový třídní komiks „O Sv. Anežce" vytvořili. Inspirovali jsme se dobrem, které Anežka šířila a povídali si o tom, jak usmířit hádku, jaké slovo i pomoc poskytnout nemocnému, čeho všeho bychom se ve svém životě dokázali vzdát. Nakonec jsme vymysleli i krásné prosby ke sv. Anežce jako např. ať jsou všichni lidé šťastní, ať jsou naše rodiny zdravé a mají se všichni rádi, ať neexistují války...

 

SLAVÍME DUŠIČKY

V prvních listopadových dnech jsme jako již tradičně vzpomínali na své blízké. Do třídy jsme přinesli podzimní světlo v podobě barevných lampiček a při plamínku svíčky jsme si ukázali rodinné stromy, na kterých jsme pracovali s rodiči přes podzimní prázdniny. Někteří ve svých vyprávěních zabrousili až k roku 1800!

 

BRUSLÍME

V podzimních měsících jsme věnovali hodiny tělesné výchovy kurzu bruslení. Hned po první hodině jsme se rozjeli a ke konci kurzu už pro většinu z nás nebyl problém vozíček, koloběžka, brzdička ani jiné, někdy zapeklité, cviky. Na zimní bruslení s rodiči jsme výborně připraveni.

 

NAUČNÁ STEZKA BEDŘICHOV

Učení v přírodě nás baví, a tak jsme vyrazili zopakovat si, co jsme se naučili o lese a stromech, přímo do terénu. Naučná stezka z Bedřichova na rozhlednu Královku je plná krásných dřevěných soch a také informačních tabulí o různých lesních zvířatech. Kromě toho, že jsme vše četli, jsme také luštili křížovku, kterou pro nás z informačního centra přinesl Matěj Petrák. Jako odměnu si pro nás na Královce připravili výbornou višňovou šťávu. 

 

 

39 4 .

1 2 3 4

       

                   

           

           

                  

           

              

                 

 

 

         

 

© 2011 Základní škola Antonína Bratršovského, foto: P. Kusala
Připravil PADOS, s.r.o.