4. B třída

BRUSLENÍ SE ŠKOLIČKOU

V pondělí 10. prosince jsme obdrželi diplom za skvělé ukončení pěti lekcí bruslení s bruslařskou školou "Veselá bruslička". Všem se nám dařilo a díky tomu, že bruslíme již čtvrtým rokem, umíme to velmi dobře.

Dana Tkáčová - učitelka TV
 
 

VÝPRAVA NA DNO MOŘE - SEDMIHORKY

Školní výlet s ekologickým programem do Sedmihorek byl pro naši třídu odměnou za největší ekologickou aktivitu. V předešlých ročnících jsme byli sdružením Tereza vyhlášeni Lesní třídou a to díky aktivní účasti v programu Les ve škole.  Letos se naše třída v obou pololetích nejvíce zapojila do sběru starého papíru. Vyhráli jsme v říjnu i v květnu, a tak jsme za odměnu vyjeli na dvoudenní školní výlet. V rámci něho jsme se dozvěděli, jak vznikaly pískovcové skály v nádherném Geoparku Český ráj. Navštívili jsme hrad Valdštejn, prozkoumali Hruboskalské skalní město, rybník Bažantník a jeho okolí a hlavně si užili táborového žití v kempu Sedmihorky.

Andrea Choutková

 

DĚTSKÝ DEN NA PŘEHRADĚ

S horkými dny jsme se rozhodli oslavit Den dětí stopovanou k přehradě. Připravili jsme plno úkolů i poklad pro naše kamarády z 3. A a pak se společně zchladili v naší krásné přehradě.

Andrea Choutková

 

SÁZÍME JAHODY

S blížícím se létem pracujeme na zahradě. Sázíme jahody, o které pečujeme u nás ve třídě. Hrajeme si na včeličky a pomocí štětečku opylujeme. Za naši píli sklízíme vytoužené ovoce. :-)

Andrea Choutková

 

HRAJEME DIVADLO - 3. B

Přes půl roku nám trvalo nacvičit divadlo, ale nakonec jsme na naše představení pyšní. Sami jsme si vyrobili kostýmy i  kulisy, všichni se tak trochu podíleli na choreografii, tricích i režii, dozvěděli se spoustu o plavbách kolem světa a objevení Ameriky. Snažili jsme se pochopit, co dobrého i špatného to přineslo. Ale ze všeho nejvíce jsme se stmelili jako parta při dlouhém a někdy i únavném nacvičování. A závěrem jsme si potvrdili, že název našeho divadla je pravdivý: My se chyb nebojíme aneb jak chyby přinesly velké objevy...

Andrfea Choutková

 

DEN PRO JAMESE - 3. B

Tento den patřil našemu Jamesovi, chlapci z Bangladéše, kterého máme v adopci. Vyhledávali jsme informace o Bangladéši a Indii. Porovnávali hodnotu padesátikoruny pro nás a pro obyvatele Bangladéše, relaxovali u malování mandal a provoněli jsme si celou třídu, když jsme jednu společnou mandalu vysypávali kořením. Na závěr dne jsme si udělali indické roti s banánem a čokoládou, abychom poznali nejen vůně, ale také chutě té vzdálené země.

Andrea Choutková

 

KONCERT S PANEM LAMAČEM

První stupeň naší školy navštívil výborný hudebník pan Lamač, který si pro děti nachystal vzdělávací koncert. Děti si mohly naživo poslechnout klasickou i moderní hudbu zahranou na housle, kytaru i pilu! Děkujeme!

Andrea Choutková

 

VYHÁNĚNÍ ZIMY A VÍTÁNÍ JARA

Jako již tradičně jsme i letos vyhnali zimu vynesením Morany. Do školy jsme přinesly jaro v podobě "líta" - mašlemi ozdobené májky.

Andrea Choutková 

 

TŘÍKRÁLOVÉ SETKÁNÍ S PANEM DĚKANEM

ADVENT A VÁNOČNÍ BESÍDKA

I letošní krátký advent jsme zakončili vánoční besídkou. Začali jsme vánočním příběhem o zrození Ježíše a skončili čtením příběhu o naději, že svět se zlepší k lepšímu, když v tom chudáka Ježíška nenecháme samotného.

Malými dárečky jsme rozdávali radost, ke které nám svítily staročeské svícínky z jablíček a pomerančů, které jsme na besídce vyrobili. Lodičky ze skořápek vlašských ořechů nám ukázaly, že i příští rok strávíme spolu a s malou dopomocí se od nás nikdo neoddělí. Nezapomněli jsme se podělit o naši hojnost a na školní zahradě jsme ozdobili stromy krmením pro ptáčky. Abychom se měli po Vánocích na co těšit, započali jsme také výrobu triček, které se promění v kostýmy na naše plánované divadelní představení v roce 2018.

Krásné Vánoce i  rok 2018 přejí žáci 3.B!

 

VÁNOČNÍ SYMBOL JAKO DÁREK ANEB JAK Z KUSU DŘEVA VZNIKLA RYBA

Letošní výroba vánočního dárku pro rodiče se nesla v duchu klasických křesťanských vánočních symbolů. Takovým symbolem je ryba. Nám se podařilo ale mnohem více, než jen vyrobit symbolický dárek. Podařilo se nám objevit naše skryté možnosti v pro nás nových prostorách dílen. Ryba se nám totiž zrodila pod rukama z obyčejného kusu smrkového prkna. Zkusili jsme si přitom řezat, rašplovat, pilovat, brousit, lakovat i psát pájkou. Z toho jak se nám dřevěná ryba objevovala pod rukama jsme byli úplně nadšení. Dílny se pro nás staly prostorem radosti. A tak by to přeci s dárkem mělo být! Nadšení nás neopustilo ani poté, co jsme zjistili, že manuální práce je možná i větší dřina než čtení. 

Žáci 3.B

EXKURZE DO ZÁSADY DO VESELÝCH SVĚTÝLEK

Předvánoční čas je plný světýlek a krásných ozdob. Jak však taková skleněná ozdoba vznikne? Kolik práce, pozornosti, zkušenosti a zručnosti to stojí? To vše jsme si mohli vyzkoušet díky úžasnému přístupu paní Laurinové. K tomu jsme se dozvěděli mnoho zajímavého o tom krásném materiálu - sklu. Ještě jednou děkujeme!!!

Žáci 3. B

 

39 4 .

1 2 3 4

       

                   

           

           

                  

           

              

                 

 

 

         

 

© 2011 Základní škola Antonína Bratršovského, foto: P. Kusala
Připravil PADOS, s.r.o.