3. třída

VÁNOCE, ZIMA A ZIMNÍ TVOŘENÍ

Naše třída prožila první společné Vánoce i veselé chvíle při radovánkách na sněhu. Díky sponzorskému daru jsme si vytvořili z korálků a drátků krásné sněhové vločky. Během projektu „Grónská zem" jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí ze života zvířat žijících za polárním kruhem i ze života Eskymáků, naučili jsme se básničku Jiřího Žáčka „Eskymácká abeceda" a s chutí si zazpívali písničku „Grónská zem" Jaromíra Nohavici.  Život na severu jsme se pokusili ztvárnit i výtvarně.

 

NÁVŠTĚVA OBLASTNÍ GALERIE - LÁZNĚ

1. prosince 2016 jsme se zúčastnili vánočního doprovodného programu "Světové Vánoce". Děti se seznámily s oslavami Vánoc v různých částech světa, poznaly zvyky a tradice v jiných zemích. Z výtvarné části programu si odnesly svého vlastnoručně vyrobeného anděla.

 

NÁVŠTĚVA HUSKY FARMY

20. října 2016 jsme navštívili Husky farmu v Hraničné u Janova n.N. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí o těchto úžasných psech (Aljašský husky). Musher Rodney Lovette dětem ukázal, jakým způsobem psy trénuje a zapřahá do spřežení.  Největší radostí pro všechny bylo, když si pak mohli pejsky pohladit a pohrát si s nimi. Při zpáteční cestě jsme si čekání na autobus zpříjemnili na prolézačkách na hřišti v Janově.

 

DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ

Tato fotografie je z naší návštěvy divadla 18.10.2016. Myslím, že snadno uhádnete o jaké pohádky se jednalo ;-)

 

 

NÁVŠTĚVA MUZEA HRAČEK

6. října 2016 jsme navštívili Muzeum hraček v Jablonci n.N. Děti se přenesly do časů svých babiček a prababiček, vyzkoušely si jejich hračky a nahlédly do školy před takřka 100 lety. Majitel a průvodce muzea děti zaujal a nadchl, jak je patrné z fotografií.

PRVNÍ TÝDNY V PRVNÍ TŘÍDĚ

První týdny v naší první třídě - Učíme se první písmenka, počítáme, píšeme a užíváme si posledních slunečních dní. 

Lydie Malá, třídní učitelka

POPRVÉ VE ŠKOLE

1. září 2016 jsme slavnostně přivítali naše nové prvňáčky spolu s jejich rodiči. Na jejich cestu za poznáním je doprovodil příběh o moudré sově Hedvice. Součástí programu bylo i malé občerstvení. Nakonec jsme si všichni přiťukli na šťastný školní rok. 

Všem prvňákům přejeme pohodový start!

Tř. učitelka Lydie Malá

31 3 .

1 2 3

       

                   

           

           

                  

           

              

                 

 

 

         

 

© 2011 Základní škola Antonína Bratršovského, foto: P. Kusala
Připravil PADOS, s.r.o.