3. třída

ŠKOLA HROU - GEOMETRICKÁ TĚLESA

MEDVÍDCI KE DNI MATEK

Ke Dni matek děti vyrobily svým maminkám tyto roztomilé medvídky.        

 

PLAVECKÝ VÝCVIK

Naše děti absolvovaly během jara 10 lekcí plaveckého výcviku, který probíhal v jabloneckém městském bazénu pod vedením zkušených lektorek Plavecké školy.

 

DEN BOJE PROTI RAKOVINĚ

Také naše škola podpořila Den boje proti rakovině, který zorganizovala paní učitelka Pavla Petráková. Spolu se žákyněmi 9. třídy navštívila 1. stupeň a děti si mohly zakoupit tradiční žlutý květ.

KNÍŽKA PRO PRVŇÁČKA

11.4.2017 jsme byli na exkurzi v Městské knihovně v Jablonci n.N. v rámci projektu Knížka pro prvňáčka.

 

VYNÁŠENÍ MORANY

V pátek 31. března 2017 jsme se připojili k ostatním třídám 1. stupně, společně jsme se rozloučili se zimou a přivítali jaro.

 

KDYŽ NÁM MEDVĚDŮM NĚKDO STŮNĚ (KURZ PRVNÍ POMOCI)

Zde je pár fotografií z programu nácviku první pomoci, který pro základní školy pořádá tým záchranářů Libereckého kraje.

VÝUKA VE DRUHÉM POLOLETÍ

Jak vidíte, v učení postupujeme stále dál, čteme, počítáme, pracujeme rádi na interaktivní tabuli, rádi malujeme, tvoříme.

 

SPOLU TO ZVLÁDNEME

V rámci programu „Spolu to zvládneme" navštěvují děti, které mají určité specifické problémy v učení, program, který jim pomáhá jejich potíže zvládnout a překonat.

OLYMPIJSKÝ VÍCEBOJ

Dne 2. února 2017 se celá naše škola zúčastnila Olympijského víceboje ve sportovní hale na Střelnici. Soutěžili jsme v plnění těchto disciplín:

  • běh na 60 m
  • běh na 500 m
  • skok do dálky zmísta
  • člunkový běh
  • hod míčem
  • sedy - lehy

Všechny děti se maximálně snažily a vzájemné soupeření všechny nadchlo a strhlo.BESEDA S MYSLIVCI

Během podzimu se naše první třída zapojila do akce sběru kaštanů. A ač jsme nejmladší, podařilo se naší třídě zvítězit a nasbírat jich nejvíce z celé školy. Během lednové besedy s myslivci se pak děti dozvěděly, jaký smysl mělo jejich úsilí, a dozvěděly se mnoho zajímavého o životě zvířat v zimě v našich lesích.

NAŠE DALŠÍ POKROKY

Během pár měsíců jsme se posunuli od rozeznávání prvních písmenek k čtení celých slov i vět. Podívejte se, jak zvládáme čtení, psaní i počítání. Rádi malujeme, tvoříme, pracujeme na interaktivní tabuli, poznáváme svět všemi smysly.

 

31 3 .

1 2 3

       

                   

           

           

                  

           

              

                 

 

 

         

 

© 2011 Základní škola Antonína Bratršovského, foto: P. Kusala
Připravil PADOS, s.r.o.