3. B třída

PO PRÁZDNINÁCH OPĚT SPOLU

I v letošním roce jsme se sešli ve stejném počtu a složení. Chlapci mají stále velkou převahu (13 ku 3), ale to by mohlo být výhodou, protože vyrážíme na plavbu kolem světa. Zdatní, nebojácní a někdy i trochu akčnější námořníci znalí map a technického světa se budou na takové výpravě určitě hodit.

Paní učitelka má i letos ve třídě velkou pomoc v podobě paní asistentky Ilony Abrahamové a tvoří spolu sehraný kapitánský tým.

Jako každá správná expedice, byla i ta naše plavba za poznáním zahájena velkou slávou. Hodně štěstí a spokojených společných chvil nám popřál i pan biskup a to hlavně proto, že naše škola slaví letos krásné 25. narozeniny!

 

 

UČÍME SE STOLOVAT

Láska prochází žaludkem a to, jak žaludek naplníme je určitě neméně důležité.:-) Abychom si ukázali, že daleko příjemnější je svačit u hezky prostřeného stolu, než v běhu mezi lavicemi, uspořádali jsme společnou slavnostní snídani. Vyrobili jsme si originální prostírání, prostřeli velký „kulatý" stůl a než se pustili do hodování, povídali jsme si o zásadách správného stolování. Děkujeme rodičům za všechny dobroty, které nám nachystali!

 

VYNÁŠENÍ ZIMY

V pátek 31. 3. jsme vyrazili do ulic Jablonce s vyrobenými Moranami. Vhozením Morany do Nisy za zpěvu tradiční písně Neseme Mořenu ... jsme vyhnali zimu. Do školy jsme namísto toho donesly "líto" - nazdobené májky. Teď už se můžeme těšit jen na krásné počasí a jarní pohodu.

PO STOPÁCH JIZERSKÉ PADESÁTKY

Jarní prázdniny letos hodně propršely, ale i přesto si někteří z nás nenechali ujít událost pro Jablonecké věhlasnou, a to Jizerskou padesátku. Abychom o ní věděli úplně všichni, hned po prázdninách jsme měli projekt Po stopách Jizerské padesátky. Učili jsme se pracovat s mapou, seznámili se s jednotkami délky, dozvěděli se spoustu zajímavostí o Bedřichově, Jizerce, Kristiánově a dalších krásných místech Jizerských hor. Také jsme se podívali na dokument o výrobě lyží a alespoň na chvíli se stali jejich návrháři. Projekt jsme zakončili „lyžařským" závodem. Zjistili jsme, že není důležité vyhrát, ale závod dokončit (a nebyla to na papírových lyžích úplná legraceJ) a umět si užít legraci!

 

PEČEME PRO RODIČE

Novoroční setkání s rodiči neproběhlo jen v duchu třídních schůzek. Připravili jsme si pro rodiče divadelní představení O dvanácti měsíčkách.  Aby jim a našim sourozencům bylo v našem „divadle" příjemně, napekli jsme jim sladké muffiny. Naučili jsme se sledovat recept, dodržet daný postup, odměřit přesně suroviny, ukázali si, co je ½ a ¼ a hlavně jsme opět pracovali na spolupráci.

 

HRAJEME DIVADLO

Leden jsme u nás ve třídě zasvětili nacvičování divadelního představení O dvanácti měsíčkách. Všichni jsme našli svou roli.  Jako herci, tvůrci kulis, zvukaři i diváci. Naši spolužáci byli úžasné publikum, až jsme zapomněli na trému. Oni i rodiče nás poctili velkým potleskem a my jim za tento zážitek moc děkujeme!

MYSLIVCI VE ŠKOLE

Odměnou za podzimní sbírání kaštanů pro lesní zvěř byla beseda s myslivci z Mysliveckého spolku Smržovka. Děkujeme za příjemné povídání o lese. Těšíme se na příští setkání, tentokrát s výpravou do přírody.

 

SVÁTEK TŘÍ KRÁLŮ

V pátek 6. 1. jsme si s panem děkanem Oldřichem Kolářem povídali o svátku Tří králů. 

 

PRVNÍ SNĚHOVÉ RADOVÁNKY

Napadl nám krásný první sníh. I okolí školy je pokryto krásnou bílou peřinou. Máme z toho velkou radost!

 

DRUHÁCI PŘEJÍ VŠEM KRÁSNÝ NOVÝ ROK

Sami vykročili vstříc novým dnům s vyřčením svých novoročních předsevzetí. Abychom na ně nezapomněli, připomínat nám je bude „Jablíčko novoročních předsevzetí".

 

ADVENTNÍ RADOSTI

Adventní radosti od zapálení první svíčky po rozbalování dárečků.

 

SVATÁ ANEŽKA

Na svátek všech svatých jsme si letos vyprávěli o Sv. Anežce. Máme rádi obrázkové čtení a komiksy, a tak jsme takový třídní komiks „O Sv. Anežce" vytvořili. Inspirovali jsme se dobrem, které Anežka šířila a povídali si o tom, jak usmířit hádku, jaké slovo i pomoc poskytnout nemocnému, čeho všeho bychom se ve svém životě dokázali vzdát. Nakonec jsme vymysleli i krásné prosby ke sv. Anežce jako např. ať jsou všichni lidé šťastní, ať jsou naše rodiny zdravé a mají se všichni rádi, ať neexistují války...

 

18 2 .

1 2

 

 

© 2011 Základní škola Antonína Bratršovského, foto: P. Kusala
Připravil PADOS, s.r.o.