2. třída

VÝLET DRÁBOVNA

Střípky z výletu

Eli: „Viděli jsme skály, asi pískovcové."

Majda: „Bydleli v nich loupežníci podle pověsti, kterou jsme si vyprávěli."

Johanka: „Viděli jsme na skalách vyryté záhadné nápisy."

Sophinka: „Hráli jsme hru Letní lovec"

Šimůnek: „Nejtěžší bylo najít v lese vodu."

Vilík: „Já jsem nemohl najít hnízdo."

Žofka: „Trhali jsme borůvky."

Kája: „Měli jsme radost z koupání."

Ondra: „Nejvíc se mi líbila hra Na schovku" 

Tánička: „Líbilo se mi šplhání po kamenech."

Majda: „Já jsem se na skalách bála."

Terezka: „Užili jsme si to v hezké přírodě."

Jáchymek: „Koupili jsme si nanuky."

 

OVOCE DO ŠKOL 1. TŘÍDA

Ochutnávka ovoce byla zábavná. Poznávali jsme ovoce všemi smysly. Nejvíce se nám líbilo ochutnávání se zavřenýma očima. Bylo to napínavé.

1. třída  

 

 

SPANÍ VE ŠKOLE 1. TŘÍDA

V předvečer Dne dětí jsme se třídou poprvé přespali ve škole. Čtvrtá třída nám připravila Pohádkový les. V každé místnosti jsme se setkali s jinou pohádkou. Čekali na nás pohádkové bytosti, které nám zadali pohádkové úkoly všeho druhu. Plnili jsme vše s nadšením a většinou se nám i dařilo. Po vyhodnocení hry a rozdání diplomů jsme si nachystali toustíky k večeři. Po večeři nás čekala ještě trošku tajuplná výprava s baterkami a čelovkami do okolí školy. Na závěr před spaním jsme si poslechli pohádku O Kuliferdovi.

Marie Surkovová

 

PRVNÍ VYSVĚDČENÍ

Sláááva, hurááá! Šťastně jsme dopluli k naší velké odměně - pololetnímu vysvědčení. Plavba byla náročná, ale poznali jsme na ní mnoho nového. Cestou jsme sbírali poznatky a poctivě zapisovali do našich Palubních deníků. Posledních pár dní jsme statečně bojovali, abychom splnili zadané úkoly a získali co nejvíce námořnických samolepek. A protože táhneme za jeden provaz, všem se to vydařilo!

Námořníci z první třídy

 

BRUSLENÍ NAŠÍ TŘÍDY

Zima nám dělá radost a bruslení zvlášť.  

Marie Surkovová

 

ZIMNÍ VÝSTAVA

Navštívili jsme výstavu Zimní pohádky s Miloslavem Jágrem. Moc se nám líbilo vyrábění zimního zápichu do květináče, vybarvování obrázků na počítači i malování světlem v černé místnosti. Poznali jsme řadu knížek, které jsou ilustrovány Miloslavem Jágrem, rodákem z našeho regionu.

Marie Surkovová 

 

VOLBY 2017 ANEB POZVÁNÍ OD ČTVRŤÁKŮ

Že nám občanská odpovědnost není cizí, jsme prokázali v páteční volební den ve čtvrté třídě. Nejprve jsme si den předem nenechali ujít předvolební projevy jednotlivých stran, prohlédli jsme si bilbordy a rozhodli se komu dáme svůj hlas. Ve volební den nám pak zaškrtávání šlo jako po másle.

Marie Surkovová - třídní učitelka   

BRAMBOROVÝ DEN

Naší další plavbou jsme se dostali až na ostrov plný brambor. A poznali jsme, že s obyčejnými bramborami není žádná nuda. Dají se obtiskávat, kutálet, poznávat poslepu, dá se z nich vyrobit krásný podzimní skřítek. A teď už také trošku víme, jak se vlastně dostanou až na náš stůl.

Marie Surkovová - třídní učitelka   

 

JABLONECKÉ MOŘE

Cože, Jablonec má moře? Samozřejmě, ale sladké a říkáme mu přehrada. Výstava byla interaktivní a tak jsme si ji jako správní námořníci řádně užili.

Marie Surkovová - třídní učitelka 

 

MRAVENČÍ STEZKA

Konečně krásné počasí a my prvňáčci se vydáváme na Bedřichov za lesními zvířátky. Zvířátka jsou vyřezána ze dřeva a u každého stanoviště se něco nového dozvíme. Už víme, že zmije nemá uši, zajíček se schovává nehybně ve své jamce a ještěrku nebudeme zbytečně chytat, protože jí sice nový ocásek doroste, ale není tak pružný. Vrcholem dne je pozorování skutečného mraveniště - to je hemžení mravenečků. Super hřiště na Královce zase láká k hemžení nás!

Marie Surkovová - třídní učitelka   

 

HRAJEME SI S PÍSMENKY

Každé písmenko nás zavede do zbrusu nové pohádky. Díky písmenku E jsme se seznámili s králem Emanem, který měl trošku problémy s česáním. Nakonec vše dobře dopadlo a my jsme králi pomohli vyrobit houpačku pro jeho malého synka Emánka.

Marie Surkovová - třídní učitelka   

 

PRVNÍ ŠKOLNÍ DEN - VYPLOUVÁME

Ve slavnostním duchu jsme my prvňáčci zahájili svou plavbu za poznáním. Je nás 18 námořníků a těšíme se na plavbu po tajemných ostrovech. Věříme, že neztroskotáme. Držte nám palce!

Marie Surkovová - třídní učitelka   

 

       

                   

           

           

                  

           

              

                 

 

 

         

 

© 2011 Základní škola Antonína Bratršovského, foto: P. Kusala
Připravil PADOS, s.r.o.