1. třída

PRVNÍ VYSVĚDČENÍ

Sláááva, hurááá! Šťastně jsme dopluli k naší velké odměně - pololetnímu vysvědčení. Plavba byla náročná, ale poznali jsme na ní mnoho nového. Cestou jsme sbírali poznatky a poctivě zapisovali do našich Palubních deníků. Posledních pár dní jsme statečně bojovali, abychom splnili zadané úkoly a získali co nejvíce námořnických samolepek. A protože táhneme za jeden provaz, všem se to vydařilo!

Námořníci z první třídy

 

BRUSLENÍ NAŠÍ TŘÍDY

Zima nám dělá radost a bruslení zvlášť.  

Marie Surkovová

 

ZIMNÍ VÝSTAVA

Navštívili jsme výstavu Zimní pohádky s Miloslavem Jágrem. Moc se nám líbilo vyrábění zimního zápichu do květináče, vybarvování obrázků na počítači i malování světlem v černé místnosti. Poznali jsme řadu knížek, které jsou ilustrovány Miloslavem Jágrem, rodákem z našeho regionu.

Marie Surkovová 

 

VOLBY 2017 ANEB POZVÁNÍ OD ČTVRŤÁKŮ

Že nám občanská odpovědnost není cizí, jsme prokázali v páteční volební den ve čtvrté třídě. Nejprve jsme si den předem nenechali ujít předvolební projevy jednotlivých stran, prohlédli jsme si bilbordy a rozhodli se komu dáme svůj hlas. Ve volební den nám pak zaškrtávání šlo jako po másle.

Marie Surkovová - třídní učitelka   

BRAMBOROVÝ DEN

Naší další plavbou jsme se dostali až na ostrov plný brambor. A poznali jsme, že s obyčejnými bramborami není žádná nuda. Dají se obtiskávat, kutálet, poznávat poslepu, dá se z nich vyrobit krásný podzimní skřítek. A teď už také trošku víme, jak se vlastně dostanou až na náš stůl.

Marie Surkovová - třídní učitelka   

 

JABLONECKÉ MOŘE

Cože, Jablonec má moře? Samozřejmě, ale sladké a říkáme mu přehrada. Výstava byla interaktivní a tak jsme si ji jako správní námořníci řádně užili.

Marie Surkovová - třídní učitelka 

 

MRAVENČÍ STEZKA

Konečně krásné počasí a my prvňáčci se vydáváme na Bedřichov za lesními zvířátky. Zvířátka jsou vyřezána ze dřeva a u každého stanoviště se něco nového dozvíme. Už víme, že zmije nemá uši, zajíček se schovává nehybně ve své jamce a ještěrku nebudeme zbytečně chytat, protože jí sice nový ocásek doroste, ale není tak pružný. Vrcholem dne je pozorování skutečného mraveniště - to je hemžení mravenečků. Super hřiště na Královce zase láká k hemžení nás!

Marie Surkovová - třídní učitelka   

 

HRAJEME SI S PÍSMENKY

Každé písmenko nás zavede do zbrusu nové pohádky. Díky písmenku E jsme se seznámili s králem Emanem, který měl trošku problémy s česáním. Nakonec vše dobře dopadlo a my jsme králi pomohli vyrobit houpačku pro jeho malého synka Emánka.

Marie Surkovová - třídní učitelka   

 

PRVNÍ ŠKOLNÍ DEN - VYPLOUVÁME

Ve slavnostním duchu jsme my prvňáčci zahájili svou plavbu za poznáním. Je nás 18 námořníků a těšíme se na plavbu po tajemných ostrovech. Věříme, že neztroskotáme. Držte nám palce!

Marie Surkovová - třídní učitelka   

 

 

 

 

 

© 2011 Základní škola Antonína Bratršovského, foto: P. Kusala
Připravil PADOS, s.r.o.