1. třída

ROZVRH HODIN 1. TŘÍDA 2016/17

KNÍŽKA PRO PRVŇÁČKA

11.4.2017 jsme byli na exkurzi v Městské knihovně v Jablonci n.N. v rámci projektu Knížka pro prvňáčka.

 

VYNÁŠENÍ MORANY

V pátek 31. března 2017 jsme se připojili k ostatním třídám 1. stupně, společně jsme se rozloučili se zimou a přivítali jaro.

 

KDYŽ NÁM MEDVĚDŮM NĚKDO STŮNĚ (KURZ PRVNÍ POMOCI)

Zde je pár fotografií z programu nácviku první pomoci, který pro základní školy pořádá tým záchranářů Libereckého kraje.

VÝUKA VE DRUHÉM POLOLETÍ

Jak vidíte, v učení postupujeme stále dál, čteme, počítáme, pracujeme rádi na interaktivní tabuli, rádi malujeme, tvoříme.

 

SPOLU TO ZVLÁDNEME

V rámci programu „Spolu to zvládneme" navštěvují děti, které mají určité specifické problémy v učení, program, který jim pomáhá jejich potíže zvládnout a překonat.

OLYMPIJSKÝ VÍCEBOJ

Dne 2. února 2017 se celá naše škola zúčastnila Olympijského víceboje ve sportovní hale na Střelnici. Soutěžili jsme v plnění těchto disciplín:

  • běh na 60 m
  • běh na 500 m
  • skok do dálky zmísta
  • člunkový běh
  • hod míčem
  • sedy - lehy

Všechny děti se maximálně snažily a vzájemné soupeření všechny nadchlo a strhlo.BESEDA S MYSLIVCI

Během podzimu se naše první třída zapojila do akce sběru kaštanů. A ač jsme nejmladší, podařilo se naší třídě zvítězit a nasbírat jich nejvíce z celé školy. Během lednové besedy s myslivci se pak děti dozvěděly, jaký smysl mělo jejich úsilí, a dozvěděly se mnoho zajímavého o životě zvířat v zimě v našich lesích.

NAŠE DALŠÍ POKROKY

Během pár měsíců jsme se posunuli od rozeznávání prvních písmenek k čtení celých slov i vět. Podívejte se, jak zvládáme čtení, psaní i počítání. Rádi malujeme, tvoříme, pracujeme na interaktivní tabuli, poznáváme svět všemi smysly.

 

VÁNOCE, ZIMA A ZIMNÍ TVOŘENÍ

Naše třída prožila první společné Vánoce i veselé chvíle při radovánkách na sněhu. Díky sponzorskému daru jsme si vytvořili z korálků a drátků krásné sněhové vločky. Během projektu „Grónská zem" jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí ze života zvířat žijících za polárním kruhem i ze života Eskymáků, naučili jsme se básničku Jiřího Žáčka „Eskymácká abeceda" a s chutí si zazpívali písničku „Grónská zem" Jaromíra Nohavici.  Život na severu jsme se pokusili ztvárnit i výtvarně.

 

NÁVŠTĚVA OBLASTNÍ GALERIE - LÁZNĚ

1. prosince 2016 jsme se zúčastnili vánočního doprovodného programu "Světové Vánoce". Děti se seznámily s oslavami Vánoc v různých částech světa, poznaly zvyky a tradice v jiných zemích. Z výtvarné části programu si odnesly svého vlastnoručně vyrobeného anděla.

 

NÁVŠTĚVA HUSKY FARMY

20. října 2016 jsme navštívili Husky farmu v Hraničné u Janova n.N. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí o těchto úžasných psech (Aljašský husky). Musher Rodney Lovette dětem ukázal, jakým způsobem psy trénuje a zapřahá do spřežení.  Největší radostí pro všechny bylo, když si pak mohli pejsky pohladit a pohrát si s nimi. Při zpáteční cestě jsme si čekání na autobus zpříjemnili na prolézačkách na hřišti v Janově.

 

16 2 .

1 2

 

 

© 2011 Základní škola Antonína Bratršovského, foto: P. Kusala
Připravil PADOS, s.r.o.